Jak zatrzymać wiadomości e-mail ze spamem – łatwe blokowanie i poprawki

Jeśli masz konto e-mail, prawdopodobnie masz dużo spamu (niechcianych e-maili) w swojej skrzynce odbiorczej i nie jesteś z tego powodu zadowolony. Mogą pochodzić od kogoś, kto może próbować sprzedać Ci produkt, którego nie potrzebujesz, lub od nieznanych nadawców, których nigdy nie spotkałeś, próbując Cię oszukać.

Jak zatrzymać wiadomości e-mail ze spamem — łatwe blokowanie i poprawki

Wszyscy znamy frustrację wiadomości spamowych. Tworzy niekończący się cykl sortowania Twojej skrzynki odbiorczej, usuwania jednego, potem drugiego, a potem kolejnego, tylko po to, abyś mógł znaleźć ten jeden e-mail od kolegi lub znajomego, o którym nie słyszałeś od jakiegoś czasu. Może to być czasochłonne i pozbawiać Cię prywatności.

Z przyjemnością dowiesz się, że istnieją pewne kroki, które możesz podjąć, aby chronić swoją skrzynkę odbiorczą przed zalewem niechcianej poczty. Czas rozprawić się z nimi raz na zawsze i masz do tego moc. Przejdźmy do tego.

1. Nigdy nie klikaj linku ze spamu

Jednym z najlepszych sposobów radzenia sobie z wiadomościami spamowymi jest zminimalizowanie wszystkich interakcji z nimi. Nie powinieneś ich nawet otwierać, ale jeśli to zrobisz, unikaj klikania w jakikolwiek link w nich. Klikanie na linki ostrzega spamera, że ​​konto jest aktywne, dając im tym samym impuls do dalszego zasypywania Cię kolejnymi.

2. Nigdy nie odpowiadaj na wiadomości e-mail ze spamem

Kiedy ktoś bombarduje cię tonami niechcianej poczty, możesz ulec pokusie, by odpowiedzieć i być może powiedzieć im, żeby przestali. To błąd, który popełnia większość ludzi. Odpowiedz na wiadomość e-mail może być potwierdzeniem nadawcy ze złośliwymi intencjami i może spowodować eskalację spamu. W niektórych przypadkach możesz ujawnić więcej swoich danych osobowych.

3. Użyj alternatywnego adresu e-mail

Obecnie większość usług pocztowych, w tym Gmail i Yahoo Mail, oferuje opcję ustawienia alternatywnego adresu e-mail obok adresu podstawowego. Za pomocą alternatywnego adresu możesz wchodzić w interakcje ze stronami internetowymi i platformami lub forami, które mogą potencjalnie zasypywać Cię wiadomościami spamowymi. Możesz nawet filtrować wszystko, co jest zaadresowane na Twój alternatywny adres, do określonego folderu w celu łatwiejszego zarządzania (więcej na ten temat poniżej).

4. Wypisz się z list mailingowych

Dobrym sposobem na uniknięcie spamu jest rezygnacja z otrzymywania e-maili marketingowych. W ten sposób objętość Twojej skrzynki odbiorczej będzie utrzymywana na rozsądnym poziomie bez konieczności usuwania wiadomości-śmieci. Gdy zrezygnujesz z subskrypcji, marketerzy wykluczą Cię z przyszłych list mailingowych. Ale nawet jeśli tego nie zrobią, ich wiadomości nie będą już trafiać do Twojej skrzynki odbiorczej.

Większość firm umieszcza przycisk rezygnacji z subskrypcji na dole wiadomości e-mail. W rzeczywistości Federalna Komisja Handlu wymaga, aby firmy umieszczały link rezygnacji w swoich kampaniach marketingowych. Jest jednak kilku pozbawionych skrupułów marketerów, którzy tego nie zrobią. Jeśli Twoje wiadomości spamowe nie zawierają przycisku anulowania subskrypcji, powinieneś sobie z nimi poradzić w inny sposób omówiony w tym artykule.

5. Nie wchodź w interakcję z wiadomościami spamowymi

Wiadomości spamowe są nie tylko irytujące; mogą być również niebezpieczne. W związku z gwałtownym wzrostem liczby cyberataków ważne jest, aby zachować czujność w przypadku podejrzanych wiadomości e-mail.

Wiadomości spamowe mogą zawierać złośliwe załączniki i wirusy, które mogą uszkodzić urządzenie lub w ciągu kilku sekund przeniknąć do systemu złośliwym oprogramowaniem. Większość wiadomości spamowych próbuje nakłonić Cię do zrobienia czegoś szkodliwego, takiego jak ujawnienie danych osobowych lub kliknięcie szkodliwego linku. Dlatego ważne jest, aby nie wpaść w te pułapki, unikając wszelkich interakcji z podejrzanymi e-mailami.

6. Zablokuj wiadomości e-mail ze spamem

Blokowanie wiadomości e-mail od określonych nadawców to skuteczny sposób na powstrzymanie spamu. Większość usług pocztowych oferuje użytkownikom możliwość blokowania nadawców w zaledwie kilku krokach. Na przykład, oto jak zablokować nadawcę w Gmailu:

 1. Otwórz Gmaila, a następnie otwórz jedną z wiadomości nadawcy.

 2. Kliknij „Więcej” w prawym górnym rogu.

 3. Kliknij „Zablokuj”.

7. Użyj filtrów poczty e-mail

Co ciekawe, większość usług pocztowych ignoruje wszystkie kropki w adresie przed nazwą domeny. Na przykład wiadomości wysłane na adresy [email protected], [email protected] i [email protected] trafiają do tej samej skrzynki odbiorczej. Oznacza to, że możesz użyć wersji swojego adresu e-mail z kropkami, gdy chcesz zarejestrować się w usłudze, która potencjalnie może być źródłem wiadomości spamowych. Jeśli chcesz odizolować wiadomości e-mail, możesz poinstruować swoją usługę, aby przeniosła wszystkie wiadomości wysłane na ten adres do wybranego folderu.

8. Nie publikuj swojego adresu e-mail

Jeśli chcesz zachować czystość swojej skrzynki odbiorczej i zmniejszyć liczbę wiadomości spamowych, które trafiają na Twoje konto, powinieneś rozważyć nieumieszczanie swojego adresu e-mail w miejscach publicznych. Należą do nich platformy mediów społecznościowych, takie jak Facebook i Twitter, oraz przestrzenie rozwoju zawodowego, takie jak LinkedIn. Ale co, jeśli Twoja praca wymaga opublikowania swoich danych kontaktowych, w tym adresu e-mail? W takiej sytuacji możesz utworzyć alternatywny adres, aby odfiltrować śmieci.

Jak zatrzymać wiadomości e-mail ze spamem na iPhonie?

Bez względu na to, z jakiego urządzenia korzystasz, aby uzyskać dostęp do skrzynki pocztowej, wiadomości ze spamem są uciążliwe. Jeśli masz iPhone'a, istnieje prosty sposób na zatrzymanie niechcianych wiadomości spamowych, zanim dotrą do Twojego telefonu. Oto kroki:

 1. Otwórz jeden z e-maili otrzymanych z adresu, który chcesz zablokować.
 2. Stuknij w „Więcej”.

 3. Stuknij w „Zablokuj [Nadawca]”.

Alternatywnie możesz zrezygnować z subskrypcji kampanii e-mail nadawcy, dotykając przycisku „Anuluj subskrypcję”, zwykle znajdującego się na dole wiadomości e-mail.

Jak zatrzymać wiadomości e-mail ze spamem na Androidzie

Jeśli masz telefon z Androidem i masz dość spamu, oto jak możesz rozwiązać ten problem:

 1. Otwórz usługę poczty e-mail i otwórz wiadomość ze spamem.

 2. Stuknij w „Więcej” w prawym górnym rogu.

 3. Wybierz „Zablokuj [Nadawca]”.

Jak zatrzymać wiadomości e-mail ze spamem w programie Outlook

Aby zatrzymać spam w programie Microsoft Outlook:

 1. Wybierz wiadomość e-mail ze spamem wysłaną ze źródła, które chcesz zablokować.
 2. Kliknij wiadomość prawym przyciskiem myszy.
 3. Wybierz "Śmieci" z rozwijanego podmenu.

 4. Kliknij „Zablokuj [nadawca]”.

Jak zatrzymać wiadomości e-mail ze spamem od wysyłania SMS-ów?

Żyjemy w coraz bardziej cyfrowej erze, w której wiele osób komunikuje się za pomocą wiadomości tekstowych. Podobnie jak w przypadku wiadomości spamowych opartych na poczcie e-mail, Twój telefon może zostać zalany wiadomościami tekstowymi z nieznanych źródeł, z których niektóre mogą nawet próbować ukraść Twoje dane. Istnieje mnóstwo firm, które wysyłają niechciane wiadomości do wszystkich osób na swojej liście kontaktów.

Jeśli otrzymasz niechciane wiadomości, możesz zablokować nadawcę zaraz po otrzymaniu wiadomości. Chociaż wymagane kroki różnią się nieco w zależności od typu używanego urządzenia, ogólnie rzecz biorąc, musisz otworzyć sekcję ustawień wiadomości, poszukać przycisku „zablokuj”, a następnie wprowadzić numer telefonu, który ma zostać zablokowany.

Jak zatrzymać wiadomości e-mail ze spamem w Hotmail?

Hotmail to jedna z najpopularniejszych usług pocztowych na świecie, ale nie jest odporna na wiadomości spamowe. Aby zapobiec zalaniu konta Hotmail przez spam, możesz użyć przycisku anulowania subskrypcji na dole wiadomości e-mail.

Innym sposobem na powstrzymanie spamu w Hotmail jest dodanie niechcianych nadawców do „Listy zablokowanych”. Oto jak to zrobić:

 1. Otwórz swoją skrzynkę odbiorczą.
 2. Otwórz ustawienia, klikając ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu.

 3. Wybierz „Więcej”.
 4. W sekcji „Zapobieganie wiadomościom-śmieciom” kliknij „Bezpieczni i zablokowani nadawcy”.

 5. Kliknij „Zablokowani nadawcy”.

 6. Wpisz adres e-mail, który chcesz zablokować.

 7. Kliknij „Zapisz na liście”, aby zakończyć proces.

Jak zatrzymać wiadomości e-mail ze spamem w poczcie Xfinity?

Czy jesteś zmęczony wiadomościami spamowymi zapychającymi Twoje konto pocztowe Xfinity? Najlepszą opcją jest skonfigurowanie filtrów spamu, które będą automatycznie wysyłać wszystkie przychodzące wiadomości do folderu spamu. Oto jak to skonfigurować:

 1. Otwórz swoje konto Xfinity Connect.
 2. Kliknij ikonę w kształcie koła zębatego w prawym górnym rogu.
 3. Kliknij „Ustawienia”.
 4. Wybierz „Ustawienia zaawansowane”.
 5. Wybierz „Automatycznie przenoś spam i potencjalnie szkodliwe wiadomości do folderu Spam”.

Wszystkie wiadomości skierowane do folderu spamu są usuwane po siedmiu dniach.

Jak zatrzymać wiadomości e-mail ze spamem w poczcie Yahoo?

Yahoo Mail jest dostarczany z narzędziem do filtrowania spamu, które utrzymuje je z dala od Twojej skrzynki odbiorczej. Jednak część spamu może nadal trafiać do Twojej skrzynki odbiorczej. Jeśli tak się stanie, możesz podjąć kroki, aby wyszkolić filtr i poprawić jego zdolność do przechwytywania niechcianych wiadomości e-mail. Oto, co należy zrobić:

 1. Otwórz e-mail ze spamem.

 2. Kliknij wielokropek (trzy małe kropki) w prawym górnym rogu.

 3. Kliknij „Filtruj wiadomości takie jak ta…”.

Alternatywnie możesz kliknąć przycisk „anuluj subskrypcję” na dole wiadomości e-mail.

Dodatkowe często zadawane pytania

Dlaczego nagle otrzymuję dużo spamu?

Spamerzy zwykle kupują masowo adresy e-mail od specjalnych dostawców, aby dodać je do swoich list mailingowych. Jeśli zauważyłeś nagły wzrost liczby wiadomości spamowych lądujących na Twoim koncie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twój adres znajdował się na liście ostatnio sprzedanej jednemu lub większej liczbie oszustów. Zwykle dzieje się tak, gdy wpisujesz swój adres e-mail w polu, które wygląda na bezpieczne, ale w rzeczywistości jest narzędziem używanym przez oszustów do przechwytywania adresów e-mail.

Jak mogę zgłosić spam do władz?

Możesz zgłosić spam do Federalnej Komisji Handlu, odwiedzając następującą stronę: www.ftc.gov/complaint.

Wszystkie zgłoszenia są wysyłane anonimowo, więc oszuści i same władze nie mogą ich odnaleźć.

Jak rozpoznać spam?

Spamerzy często wysyłają wiadomości e-mail w sposób, który sprawia, że ​​wydają się one pilne, ważne lub spersonalizowane.

Dobre wskazówki dotyczące wykrywania wiadomości spamowych obejmują uświadomienie sobie, że nigdy wcześniej nie kontaktowałeś się z nadawcą. Innym sposobem jest identyfikacja wiadomości e-mail, która różni się od znanych aktualizacji produktów firmy. Zawsze sprawdzaj adres „Od”: jeśli nie pasuje do oficjalnego kontaktowego adresu e-mail firmy, najprawdopodobniej jest to fałszywy e-mail.

Odzyskaj kontrolę nad swoją skrzynką odbiorczą

Wiadomości spamowe są uciążliwe i mogą wpływać na otrzymywanie krytycznych informacji, takich jak dane bankowości internetowej. Możesz stracić pieniądze lub narazić swoją organizację na oszustwo. Jeśli masz dość tego, że Twoja skrzynka odbiorcza jest grzęźnięta przez niechciane wiadomości, czas zająć stanowisko. Wykonaj niektóre z opisanych przez nas kroków, aby najskuteczniej powstrzymać napływ spamu i odzyskać kontrolę nad skrzynką odbiorczą.

Czy wypróbowałeś te wskazówki? Pracowali dla ciebie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.