Jak pojawić się w trybie offline na Steam

Z 50 000 gier do wyboru, Steam jest naprawdę jedną z najlepszych usług cyfrowej dystrybucji gier na świecie. Oprócz tego w godzinach szczytu platforma ma ponad 20 milionów zalogowanych użytkowników.

Jak pojawić się w trybie offline na Steam

Możesz kupować gry online i śledzić swoje postępy podczas ich grania. Możesz także użyć wbudowanego czatu, aby komunikować się ze znajomymi. Biorąc pod uwagę, że klient Steam działa w tle twojego komputera, nawet gdy nie grasz w żadne gry, będziesz wyglądać jak online, chyba że staniesz się niewidoczny lub wyłączysz czat.

Steam pojawia się w trybie offline

Pojawianie się w trybie offline

Przy tak dużej liczbie osób na Steam w dowolnym momencie, są szanse, że niektórzy z Twoich znajomych zobaczą, że jesteś online i uderzą Cię, aby sprawdzić, czy chcesz zagrać. A jeśli próbujesz pracować na komputerze, otrzymywanie wiadomości na czacie może zrujnować Twoją koncentrację.

Aby zapobiec takiemu scenariuszowi, wykonaj kilka następnych kroków, aby stać się niewidzialnym na czacie Steam.

  1. Otwórz Steam na swoim komputerze i zaloguj się, jeśli to konieczne.
  2. Kliknij zakładkę „Znajomi” z górnego menu. Menu znajomych Steam
  3. Następnie wybierz „Niewidoczny” z menu rozwijanego. Ustawienia widoczności Steam

Teraz będziesz widoczny dla wszystkich na Steamie w trybie offline. Jednak nadal będziesz mógł rozmawiać, jeśli chcesz.

Jeśli wybierzesz tryb offline w kroku trzecim, całkowicie odłączysz się od znajomych i czatu. Aby ponownie aktywować czat, kliknij „Znajomi i czat” w menu głównym, a na następnym ekranie kliknij „Zaloguj się”.

Kiedy używasz czatu, a główne okno Steam nie jest widoczne, możesz sprawić, że będziesz wyglądać offline, używając tego skrótu:

  1. W oknie czatu kliknij strzałkę skierowaną w dół obok swojego zdjęcia profilowego. Ustawienia czatu Steam
  2. Wybierz opcję „Niewidoczny” z menu, które się pojawi. Wybierz „Offline”, aby przejść do trybu offline. Ustawienia czatu Steam 2

Najpopularniejsze gry na Steam

Valve stworzyło Steam wiele lat temu. Jako twórca gier firma stworzyła jedną z najbardziej kultowych gier w historii – Half-Life. Przebojowa gra z 1998 roku zasłynęła dzięki wciągającej, filmowej kampanii dla jednego gracza. W związku z tym Half-Life nigdy nie miało mieć trybu wieloosobowego.

Jednak kilku entuzjastów skorzystało z edytora gry dostarczonego z Half-Life, aby stworzyć swój własny mod, w który mogli grać w trybie wieloosobowym. Zaledwie rok po premierze Half-Life narodził się Counter-Strike. Zmierzając przeciwko sobie zespoły antyterrorystyczne i terrorystyczne, Counter-Strike szturmem podbił świat.

Jak zaistnieć w trybie offline

Dziś najnowsza wersja gry nosi nazwę Counter-Strike: Global Offensive i jest zdecydowanie najpopularniejszą grą na Steamie. Z typowymi szczytami ponad 850 000 graczy na Steam, znacznie przewyższa Dota 2, która zdobywa nieco ponad 600 000 graczy w szczytowych odstępach czasu.

W innym gatunku niż Counter-Strike, Dota 2 to wieloosobowa arena bitewna online (MOBA) osadzona w fantastycznym świecie miecza, magii i potworów. Warto wspomnieć, że Valve również opracowało i opublikowało Dotę 2.

Z około 160 000 graczy w szczytowych momentach, trzecie miejsce zajmuje Half-Life 2: Deathmatch. To taktyczna strzelanka online, opracowana i opublikowana przez Valve. Opisywana jako szybka gra akcji dla wielu graczy, Half-Life 2: Deathmatch zawiera nowe podejście do ich poprzedniej rozgrywki w trybie deathmatch.

Dla fanów oryginalnego Half-Life, sprawdź ten sequel, aby uzyskać jeszcze więcej zabawy pełnej akcji.

Pozostając poniżej radaru

Dzięki funkcjom „Niewidoczny” i „Offline” czatu Steam możesz teraz wykonywać swoją pracę bez rozpraszania się. Oczywiście pomoże ci to również skoncentrować się podczas grania w ulubione gry, zwłaszcza w te wysokooktanowe strzelanki pierwszoosobowe, takie jak Counter-Strike: Global Offensive.

Czy udało Ci się sprawić, że pojawisz się offline na Steamie? W jakich sytuacjach to robisz? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.