Jak blokować wykonawców w Spotify?

Spotify ma doskonały algorytm, który stara się sugerować utwory, które mogą Ci się spodobać. Jednak będą chwile, kiedy usłyszysz artystę, którego nie lubisz. Oczywiście zawsze możesz nacisnąć przycisk pominięcia i przejść do następnego utworu. Byłoby jednak znacznie łatwiej, gdybyś mógł po prostu zablokować artystę. Na szczęście Spotify ma tę funkcję.

Jak blokować wykonawców w Spotify?

W tym artykule przedstawimy szczegółowy przewodnik dotyczący blokowania wykonawców w Spotify. Ponadto wyjaśnimy również, jak blokować określone utwory i jak chronić swoją prywatność.

Spotify pozwala wyciszyć wykonawcę, którego nie lubisz. Oznacza to, że Spotify nie wprowadzi tego wykonawcy do Twoich list odtwarzania. Należy jednak pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim wyciszenie wykonawcy jest możliwe tylko w aplikacji mobilnej. Możesz użyć Spotify na iPhone'a lub Androida, aby wyciszyć wykonawcę, a po zalogowaniu się do aplikacji komputerowej nadal będzie on wyciszony. Ale nie można tego zrobić z aplikacji komputerowej.

Aplikacja komputerowa oferuje opcję „Nie podoba mi się ten artysta” na liście odtwarzania „Odkryj co tydzień”. Ta playlista pojawia się na Twoim Spotify w każdy poniedziałek i jest oparta na Twoich preferencjach słuchania. Jeśli nie lubisz wykonawcy lub utworu, który pojawia się na liście odtwarzania, możesz go wyciszyć. Nie przeszkadza to jednak Spotify w odtwarzaniu wykonawcy lub utworu w przyszłości – po prostu jest mniej prawdopodobne, że to zasugeruje.

Inną ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że jeśli wyciszysz wykonawcę, wydane przez niego utwory nie pojawią się w Twoim Spotify. Ale nadal będziesz mógł zobaczyć utwory, które nagrali z innym wykonawcą.

Jak zablokować wykonawcę w aplikacji Spotify?

Jak wcześniej wspomniano, możesz wyciszyć wykonawcę za pomocą aplikacji mobilnej. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności:

 1. Otwórz aplikację Spotify.

 2. Wyszukaj wykonawcę, którego chcesz wyciszyć.

 3. Stuknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu.

 4. Dotknij "Nie odtwarzaj tego".

Po wykonaniu tych kroków artysta nie będzie już pojawiał się na Twoich listach odtwarzania ani sugerowanych utworach.

Możesz poszukać wykonawcy i spróbować odtworzyć utwory. Zobaczysz wyskakujący komunikat z informacją, że Spotify nie może odtworzyć utworu. Jeśli wykonawca ma utwór, w którym występuje inny wykonawca, nadal będziesz mógł go odtworzyć.

Jak ukryć artystę w aplikacji Spotify na komputery?

Jak wcześniej wspomniano, istnieje różnica między aplikacją mobilną a komputerową. W aplikacji komputerowej wykonawcę można ukryć tylko na liście odtwarzania „Odkryj co tydzień”. Oto jak to zrobić:

 1. Otwórz aplikację Spotify na swoim komputerze.

 2. Przejdź do „Odkrywaj co tydzień”.

 3. Wybierz wykonawcę, którego chcesz ukryć.
 4. Stuknij znak minus obok niego.
 5. Dotknij „Nie lubię (imię i nazwisko artysty)”.

Po wykonaniu tych kroków Spotify nie wyświetli wykonawcy na liście odtwarzania „Odkryj co tydzień”. Jednak artysta może pojawić się na innej liście odtwarzania.

Jak wyciszyć utwór w aplikacji mobilnej Spotify?

Jeśli lubisz wykonawcę, ale nie lubisz jednej z jego piosenek, możesz go wyciszyć na kilka sposobów:

 1. Otwórz aplikację Spotify.

 2. Wyszukaj utwór, który chcesz wyciszyć.

 3. Stuknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu.

 4. Stuknij w „Przejdź do Radia Piosenki”.

 5. Znajdź utwór i stuknij ikonę trzech kropek obok niego.

 6. Kliknij „Ukryj ten utwór”.

Jeśli chcesz wyciszyć utwór z Discover Weekly, Release Radar, Daily Mixes lub innych list odtwarzania, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację Spotify.

 2. Przejdź do playlisty.

 3. Znajdź utwór i stuknij ikonę trzech kropek obok niego.

 4. Kliknij „Ukryj ten utwór”.

Po ukryciu utworu nadal będziesz mógł go zobaczyć na liście odtwarzania, ale zobaczysz, że ma ciemniejszy kolor i obok niego będzie znak minus.

Jak ukryć utwór w aplikacji Spotify na komputery?

Podobnie jak w przypadku artystów, aplikacja komputerowa Spotify umożliwia ukrywanie utworów tylko na liście odtwarzania „Odkryj co tydzień”. Możesz to zrobić, wykonując poniższe czynności:

 1. Otwórz Spotify na swoim komputerze.

 2. Przejdź do „Odkrywaj co tydzień”.

 3. Wybierz utwór, który chcesz ukryć.
 4. Stuknij znak minus obok niego.
 5. Dotknij „Nie podoba mi się ten utwór”.

Od tej pory piosenka nie będzie odtwarzana w Twoim „Odkryj co tydzień”. Nadal będziesz mógł go zobaczyć, ale Spotify nie odtworzy go, chyba że zdecydujesz się go odkryć.

Nadal możesz polubić piosenkę, a jeśli to zrobisz, zostanie ona automatycznie odkryta.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak mogę odblokować artystę?

Jeśli zmienisz zdanie i chcesz wyłączyć wyciszenie wykonawcy w aplikacji Spotify, możesz to zrobić, wykonując poniższe czynności:

1. Otwórz aplikację Spotify.

2. Znajdź wykonawcę, którego wyciszenie chcesz wyłączyć.

3. Stuknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu.

4. Wybierz „Zezwól na to”.

Dostosuj swoje wrażenia w Spotify

Teraz nauczyłeś się blokować wykonawców w Spotify. Spotify oferuje szereg funkcji, których możesz użyć, aby poprawić wrażenia słuchowe. Oprócz wyciszania lub ukrywania wykonawcy/piosenki, możesz również skorzystać z różnych opcji, aby dostosować swoją prywatność i zabezpieczyć swoje konto Spotify.

Czy lubisz korzystać ze Spotify? Jakie są twoje ulubione opcje? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.