Recenzja SanDisk Ultra II 240 GB

80 £ Cena podczas przeglądu

Nazwa SanDisk sprawia, że ​​brzmi jak dysk wysokiej klasy, ale jest to zwodnicze – jego cena 80 GBP i pojemność 240 GB oznaczają, że kosztuje tylko 33 pensy za gigabajt, co czyni go jednym z najtańszych dysków SSD znanych marek, jakie można kupić.

Recenzja SanDisk Ultra II 240 GB

To pierwszy dysk SanDisk wykorzystujący TLC NAND i pierwszy dysk konsumencki korzystający z tego typu pamięci poza Samsungiem. Użyte tutaj chipy to części 19 nm – węzeł procesowy mniejszy o połowę od 40 nm krzemu Samsunga. W innym miejscu SanDisk używa kontrolera Marvell.

Recenzja SanDisk Ultra II 240 GB

TLC NAND został wybrany bardziej ze względu na cenę niż wydajność, ale Ultra przebił swoją wagę w wielu testach porównawczych, które przeprowadziliśmy. W testach sekwencyjnego odczytu i zapisu AS SSD, SanDisk uzyskał wynik 505 MB/s i 473 MB/s – to za mało, by sprawiać kłopoty Samsungowi 850 Pro, ale w zasięgu droższych rywali.

Jest również lepszy niż inne niedrogie dyski SSD. W niektórych mniejszych testach odczytu ATTO SanDisk był dwa razy szybszy niż przystępne cenowo rywale, a jego szczyt osiągnął 558 MB/s – niewiele wolniej niż produkty wiodące na rynku. Ultra okazał się jeszcze lepszy podczas pisania plików; osiągnął maksymalną prędkość 506 MB/s, co jest świetnym wynikiem jak na tak tani dysk.

Tymczasem w zestawie testowym Anvil jego sekwencyjne tempo odczytu 4 MB wynoszące 522 MB / s jest jednym z najlepszych, jakie widzieliśmy, a prędkość zapisu 475 MB / s jest również przyzwoita.

Recenzja SanDisk Ultra II 240 GB

W innych obszarach źródła budżetowe SanDisk są bardziej oczywiste. W IOMeter jego łączna liczba we/wy wynosząca 1843 jest jednym z najgorszych wyników, jakie odnotowaliśmy, a maksymalny czas reakcji we/wy wynoszący 52 ms jest kilka razy wolniejszy niż w przypadku najlepszych dysków SSD.

Jak na te pieniądze, SanDisk Ultra II 240 GB jest bardzo imponujący. W niektórych testach pozostaje w kontakcie z najlepszymi dyskami SSD, a prawie w każdym teście jest szybszy i bardziej spójny niż jego rywale o podobnej cenie. Crucial MX100 był kiedyś królem budżetu, ale teraz Ultra II SanDisk przejął tę koronę.

SanDisk Ultra II 240 GB

Pojemność240 GB
Koszt za gigabajt£0.33
BerłoSATA3
Twierdzono, że przeczytano550 MB/s
Twierdził napisać500 MB/s
KontrolerMarvell 88SS9187
Typ flash NAND19NM TLC