Jak usunąć swoje konto Spotify: Anuluj subskrypcję Spotify i zamknij konto Spotify na stałe

Spotify wciąż jest wzorem dla branży strumieniowania muzyki, z 138 milionami płatnych subskrybentów jest to wiodący serwis muzyczny używany na całym świecie. Szwedzka firma utrzymuje swoją pozycję w branży, ale podjęła wiele kroków w celu nagłośnienia firmy i zwiększenia przychodów.

To, w połączeniu z rosnącą konkurencją ze strony Apple Music, Amazon Music Unlimited, Tidal i innych, o podobnej cenie, powoduje, że niektórzy użytkownicy zmieniają lojalność.

Próbując przyciągnąć więcej osób do usługi, podobno w nadziei, że przejdą na płatny plan, Spotify uruchomił w kwietniu nowy bezpłatny poziom.

Przed premierą Spotify oferował dwa poziomy – bez reklam za 9,99 USD miesięcznie i bezpłatny, finansowany z reklam. Ten pierwszy umożliwia pobieranie utworów do słuchania w trybie offline i nie ogranicza dostępu, drugi ogranicza liczbę dostępnych utworów, popularne listy odtwarzania i tylko odtwarzanie losowe. W ramach nowej warstwy Spotify Free możesz słuchać dowolnej piosenki z 15 list odtwarzania Discovery na żądanie.

Spotify oferuje również konta studenckie, konta rodzinne i Spotify Duo (dla dwóch osób w obniżonej cenie). Każdy poziom jest konkurencyjny cenowo w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku, ale jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy co miesiąc, być może nadszedł czas, aby anulować subskrypcję.

W tym artykule wyjaśnimy, jak anulować konto Spotify Premium.

Co należy wiedzieć przed anulowaniem

Zobacz powiązany Spotify zostanie udostępniony publicznie dzisiaj. Co bezpośredni wpis oznacza dla firmy? Spotify vs Apple Music vs Amazon Music Unlimited: Która usługa strumieniowego przesyłania muzyki jest najlepsza?

Jeśli jesteś klientem Spotify Premium, przed zamknięciem konta musisz anulować subskrypcję Spotify. Dzięki temu wszelkie playlisty, które pobrałeś do słuchania offline, zostaną usunięte; nie jesteś właścicielem tej muzyki, a gdy tylko zakończysz subskrypcję, utracisz te przechowywane lokalnie playlisty.

Jeśli zrezygnujesz z subskrypcji, ale nadal będziesz korzystać ze Spotify Free, nadal będziesz mógł przesyłać strumieniowo te listy odtwarzania i będą one widoczne w Twojej historii słuchania. Jeśli jednak całkowicie usuniesz Spotify, utracisz dostęp do tych list odtwarzania zarówno w trybie online, jak i offline.

Ponadto usunięcie konta Spotify oznacza utratę nazwy użytkownika. Dodatkowo, jeśli masz zniżkę studencką, nie będziesz mógł zastosować jej na innym koncie do roku po pierwszej rejestracji, jeśli zdecydujesz się wrócić do Spotify.

Jak anulować subskrypcję Spotify?

Zanim usuniesz swoje konto, musisz anulować wszystkie płatne subskrypcje, które masz w usłudze. Może się to wydawać dość proste, ale jest jedna czkawka, na którą możesz się natknąć; gdzie to anulować?

Po prostu przejście do witryny Spotify w celu anulowania konta działa tylko wtedy, gdy skonfigurujesz usługę za pośrednictwem Spotify. Niektórzy użytkownicy zarejestrowali się za pomocą subskrypcji iTunes, podczas gdy inni mogli korzystać z subskrypcji Google Play lub innej usługi. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dowiedzieć się, gdzie płacisz za usługę i odpowiednio ją anulować.

Anuluj subskrypcję – strona Spotify

Jeśli zarejestrowałeś się w usłudze Premium bezpośrednio przez Spotify, zrób to, aby anulować usługę:

Odwiedź stronę Spotify i zaloguj się. Po lewej stronie kliknij zakładkę Zarządzanie kontem.

Następnie kliknij opcję "Zmień plan" u dołu ekranu.

Notatka: Zwróć uwagę na datę na powyższym zrzucie ekranu. Do tego dnia nadal będziesz mieć dostęp do usługi Premium.

Na koniec przewiń w dół do sekcji Darmowe i kliknij „Anuluj Premium”. Postępuj zgodnie z poprzednimi instrukcjami, aby zakończyć anulowanie.

Następnie zostaniesz poproszony o potwierdzenie anulowania. Kliknij „Tak, Anuluj”.

Przejdziesz teraz do strony anulowania, która pokazuje datę zakończenia subskrypcji, a także opcję wyrażenia opinii. Wypełnij najlepsze odpowiedzi i kliknij „Prześlij” na dole.

Anuluj subskrypcję – iTunes

iTunes to usługa, która umożliwia rejestrację innych subskrypcji przy użyciu metod płatności Apple ID. Jeśli to zrobiłeś, wykonaj następujące kroki, aby anulować subskrypcję:

Na iPhonie otwórz Ustawienia i dotknij „iTunes i App Store”.

Następnie dotknij swojego Apple ID u góry. W wyskakującym oknie, które się pojawi, dotknij „Wyświetl Apple ID”.

Dotknij „Subskrypcje”

Znajdź i stuknij swoją subskrypcję Spotify, która zostanie wyświetlona na poniższym ekranie.

Kliknij „Anuluj subskrypcję”. Jak wspomniano powyżej, nadal będziesz mieć dostęp do usługi Premium do następnej daty rozliczenia.

Jeśli zarejestrowałeś się w usłudze za pośrednictwem innego partnera (tj. operatora telefonii komórkowej, dostawcy telewizji lub innej usługi), musisz anulować, korzystając z instrukcji tego punktu sprzedaży.

Jak usunąć swoje konto Spotify?

Po anulowaniu subskrypcji musisz skontaktować się ze Spotify, aby trwale usunąć swoje konto. Jak wspomniano powyżej, nie ma możliwości odzyskania konta po jego zamknięciu. Ponadto, jeśli zdecydujesz się ponownie otworzyć swoje konto, będziesz musiał wybrać inną nazwę użytkownika zgodnie z Spotify. Ta sama nazwa użytkownika nie może być użyta więcej niż raz.

Oto jak usunąć Spotify:

Odwiedź stronę anulowania Spotify i kliknij „Konto”.

Kliknij „Chcę zamknąć moje konto”.

Kliknij „Kontakt, aby zamknąć”.

Wypełnij formularz informacyjny i kliknij „Rozpocznij czat”.

Przedstawiciel Spotify zacznie pisać, wyjaśnij, że chcesz na stałe zamknąć swoje konto. Przedstawiciel wyśle ​​Ci potwierdzenie e-mailem po zakończeniu.

Często Zadawane Pytania

Jest jeszcze kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o likwidacji konta Spotify. Zobacz nasze FAQ poniżej:

Zlikwidowałem konto, ale rachunek został ponownie naliczony. Co się stało?

Zakładając, że anulowałeś subskrypcję Premium, jedynym powodem, dla którego zostałabyś naliczona ponownie, jest to, że anulowanie nie zostało ustawione przed datą odnowienia.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jeśli naliczono opłatę za subskrypcję Spotify po anulowaniu, jest sprawdzenie wiadomości e-mail w celu uzyskania potwierdzenia. Powinien mieć ustawioną datę anulowania. Jeśli wszystko się zgadza i opłata była błędna, skontaktuj się z pomocą techniczną Spotify.

Czy mogę reaktywować zamknięte konto?

Po pierwsze, należy pamiętać, że możesz ponownie aktywować płatną subskrypcję (wraz ze wszystkimi playlistami i korzyściami), jeśli Twoje konto jest nadal otwarte.

Po wybraniu opcji zamknięcia konta nie ma żadnych opcji odzyskiwania. Konto i wszystkie jego dane znikają po zamknięciu konta. Jedyną opcją będzie otwarcie nowego konta i tworzenie nowych list odtwarzania.

Zarejestrowałem się w Spotify za pomocą Facebooka, czy mogę go po prostu odłączyć?

Niestety nie. Spotify oferuje swoim użytkownikom kilka różnych opcji logowania, a jeśli Facebook należy do Ciebie, musisz zamknąć swoje konto zgodnie z powyższymi instrukcjami i zacząć od nowa z nowym kontem.

Po zlikwidowaniu konta użyj swojego adresu e-mail i unikalnego hasła, aby utworzyć nowe konto. Tylko uważaj, jeśli to zrobisz, cała Twoja poprzednia muzyka, listy odtwarzania i pliki do pobrania nie będą dostępne, dopóki nie zostaną zresetowane.

Jeśli jednak skonfigurujesz konto Spotify za pomocą adresu e-mail i hasła, a następnie połączysz je z Facebookiem, możesz rozłączyć swoje konta. Wystarczy otworzyć Spotify w przeglądarce internetowej i przejść do Ustawień. Następnie kliknij „Odłącz od Facebooka”, gdy pojawi się opcja.

Co mogę zrobić, jeśli nie mogę się zalogować?

Jeśli nie możesz zalogować się na swoje konto Spotify, będziesz mieć trudności z anulowaniem usługi. Oczywiście zawsze możesz skontaktować się ze swoją instytucją finansową, aby powstrzymać przyszłe płatności (może to być lub nie najlepsze rozwiązanie w zależności od tego, jak płacisz za usługę) lub możesz wypełnić formularz kontaktowy Spotify, aby uzyskać więcej informacji Wsparcie.

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz anulować za pośrednictwem strony internetowej, iTunes lub gdziekolwiek uruchomiłeś usługę (nawet w przypadku oszustwa), skontaktuj się z firmą, aby uzyskać dalszą pomoc.

Nie mam możliwości anulowania Spotify ze strony internetowej. Co się dzieje?

Jeśli nie możesz anulować Spotify bezpośrednio za pomocą Spotify, prawdopodobnie zarejestrowałeś się w usłudze za pośrednictwem strony trzeciej. Może to być Apple, Google Play (w pewnym momencie), a nawet pakiet usług, taki jak Hulu. Najszybszym sposobem sprawdzenia, u kogo zarejestrowałeś się w usłudze, jest sprawdzenie poczty e-mail (poszukaj wiadomości e-mail z potwierdzeniem przy pierwszej rejestracji) lub wyciągów bankowych.

Następnie zaloguj się do tej usługi i postępuj zgodnie z instrukcjami anulowania.