Czym jest ikona łyżki w grze Minecraft?

Jeśli grasz w Minecrafta od jakiegoś czasu, najprawdopodobniej natknąłeś się na różne ikony w grze. Każdy z nich ma za sobą znaczenie.

Czym jest ikona łyżki w grze Minecraft?

Wiedza o tym, co oznaczają ikony, pomoże ci przetrwać w ogromnym świecie Minecrafta. Jest jednak zbyt wiele ikon, aby je policzyć, więc bez względu na to, jak długo grasz w tę grę, zawsze znajdzie się kilka, których nie znasz lub po prostu nie pamiętasz.

Jedną z ikon, które zmyliły większość graczy, jest ikona Łyżki. W tym artykule wyjaśnimy wszystko na ten temat i pomożemy Ci zrozumieć, co to znaczy.

Znaczenie ikony łyżki w grze Minecraft

Mówiąc najprościej, jeśli zauważysz ikonę łyżki podczas gry w Minecrafta, oznacza to, że masz tak zwany efekt Mining Fatigue.

ikona łyżki

Efekt zmęczenia górniczego jest zasadniczo efektem statusu, który spowalnia proces łamania bloków. Innymi słowy, jeśli jesteś dotknięty zmęczeniem górniczym, będzie się wydawać, że łamiesz bloki w zwolnionym tempie.

Istnieje kilka poziomów tego efektu, w tym Mining Fatigue II, Mining Fatigue III, Mining Fatigue IV i tak dalej. Im wyższy poziom, tym wolniej będziesz kopał. Mówiąc dokładniej, zdolność postaci do kopania lub atakowania zmniejsza się o 10 procent na poziom zmęczenia.

Chociaż ten efekt nie spowolni twojej ogólnej prędkości ruchu i innych umiejętności, spowolni twoją prędkość ataku. Dlatego powinieneś być ostrożny, gdy jesteś pod ikoną Łyżka, zwłaszcza jeśli grasz w trybie przetrwania.

Jak więc w ogóle uzyskać efekt zmęczenia górniczego? Gdzie zobaczysz powiązaną z nim ikonę Łyżka? Odpowiedzieliśmy na to i inne powiązane pytania w kolejnych sekcjach.

Jak możesz ulec zmęczeniu górniczemu?

Efekt Mining Fatigue jest powodowany przez przypominające rozdymkowate moby, zwane Starszymi Strażnikami. Te jednookie stworzenia rybne pojawiają się tylko w oceanach i wokół oceanicznych pomników. Jak zapewne zgadłeś, do zaszczepienia wymagają wody. W rzeczywistości zarówno blok tarła, jak i blok pod nim muszą być wodą. Blok nad blokiem odradzania musi być przezroczysty (woda, lód, powietrze itp.), aby pojawił się ten gigantyczny wodny mob.

Starsi Strażnicy częściej znajdują się w oceanach, które nie są otwarte na niebo. Oznacza to, że najprawdopodobniej znajdziesz Starszego Strażnika wewnątrz pomnika. Nie należy ich mylić z ich słabszymi odpowiednikami, które są po prostu nazywane Strażnikami. Mają tendencję do pływania wokół podwodnych pomników i atakowania pobliskich graczy.

starszy tłum strzelający

Starszy tłum strzelający z lasera

Podczas gdy Starsi Strażnicy mogą nakładać efekt Zmęczenia Górniczego, zwykli Strażnicy nie mogą. Starsi Strażnicy są szarzy, znacznie więksi niż ich słabsze rodzeństwo i bardzo rzadko spotykani poza pomnikami.

regularny opiekun

Stały opiekun

Według twórców, wszystkie typy Strażników nie pojawiają się w 95% przypadków, jeśli ich blok odradzania znajduje się nad poziomem morza i ma widok na niebo. Poziom morza jest domyślnie ustawiony na 63. Z drugiej strony, spawn może mieć taki sam procent awarii, jeśli jego blok odradzania znajduje się poniżej poziomu morza.

W większości przypadków podczas generowania każdego pomnika pojawia się trzech Starszych Strażników. Zwykle na szczycie znajduje się jeden Starszy Strażnik, a dwóch przy skrzydłach pomnika.

Jak zachowują się Starsi Strażnicy?

Starsi Strażnicy pływają wokół obszarów odradzania się i wpadają w nagłe szarże, gdy gracz znajdzie się w ich polu widzenia. Jednak nie pływają tak często, jak zwykli Strażnicy.

Kiedy są w trybie bitwy, zaczynają szybko poruszać ogonami i chować kolce. Mają trzy metody ataku:

a) Atak obronny przypominający ciernie

b) Wywoływanie efektu zmęczenia górniczego

c) Wypalanie lasera zmieniającego kolory

starszy tłum 2

Będziesz wiedział, że Starszy Strażnik cię nie widział, jeśli płyną powoli, a ich kolce się wydłużą. Chociaż są wodnymi mobami, mogą żyć na powierzchni bez uduszenia. Jeśli nie mają wody, ich kolce będą w pełni wysunięte.

Gdzie zobaczysz ikonę łyżki?

Jak już wspomnieliśmy, jeśli Starszy Strażnik wpłynie na ciebie efektem zmęczenia górnictwem, na ekranie pojawi się ikona Łyżki.

W nowszych wersjach Minecrafta ikona Łyżka pojawia się w prawym górnym rogu ekranu. Jeśli masz starszą wersję tej gry, ikonę Łyżka zobaczysz tylko w ekwipunku. Oprócz ikony Łyżki będziesz wiedział, że masz efekt zmęczenia górnictwem, jeśli cząstki zaczną unosić się wokół ciebie. Aby mieć pewność, spróbuj wydobyć blok i sprawdź, czy prędkość wydobycia spadła.

Czas trwania tego efektu nie zawsze jest taki sam. Zależy to od tego, jak go masz i jaki poziom zostanie ci narzucony.

Aby dowiedzieć się, jak długo prędkość wydobycia zostanie zmniejszona, otwórz ekwipunek i sprawdź zegar pod ikoną łyżki.

Platformy wspierające efekt zmęczenia górniczego

Tylko następujące platformy obsługują efekt zmęczenia górniczego:

a)Windows 10 Edition

b) Edycja edukacyjna

c) Przełącznik Nintendo

d) PS3

e) PS4

f) Wii U

g) Xbox One

h) Xbox 360

i) Edycja kieszonkowa

j) Wersja Java (aktualizacja 1.14)

tytuł

Jak pozbyć się górniczego zmęczenia?

Kiedy już masz zmęczenie górnictwem, może to być dość frustrujące. Możesz chcieć przeżyć przygodę w podwodnej świątyni, ale zamiast tego nie masz możliwości obrony ani zbierania cennych materiałów.

Zanim wejdziesz do świątyni, powinieneś zebrać dwie rzeczy; mleko i podwodny eliksir do oddychania.

Mleczko usuwa aktywne efekty, więc weź go dużo. Tylko uważaj, mleko nie jest w stanie odróżnić dobrych efektów od złych. Oznacza to, że kiedy wypijesz mleko, wszelkie efekty mikstur, na które liczysz, że pomogą ci przejść przez świątynię, również znikną.

Zabierz ze sobą dużo podwodnych mikstur, aby w przypadku zmęczenia górnictwem wypić mleko, aby je wyeliminować, a następnie wypić miksturę, aby przywrócić dobre efekty.

Istnieją inne sposoby na pozbycie się zmęczenia, ale nie zawsze są one tak proste. Możesz poczekać, aż efekty znikną (co może zająć około pięciu minut) lub zabić wszystkich Strażników w świątyni. To drugie może być dość trudne, ponieważ już poruszasz się powoli, ale kiedy wszystkie znikną, wyzdrowiejesz bez konieczności picia mleka, aby wziąć kolejną miksturę. Pamiętaj tylko, że zwykle jest co najmniej trzech strażników, ale czasami więcej. Jeśli efekty nie znikną, kontynuuj, ponieważ prawdopodobnie w świątyni jest więcej Strażników.

Jak uniknąć zmęczenia górnictwem?

Naprawdę nie ma sposobu na uniknięcie zmęczenia, jeśli jesteś atakowany przez Strażnika. Używanie tarczy, chowanie się za przedmiotami, a nawet chowanie się pod blokami nie pomoże. Najlepszą szansą, jaką masz, jest radzenie sobie ze zmęczeniem, gdy już je masz, zamiast bezowocnego spędzania czasu na próbach jego uniknięcia.

Powodzenia w górniczych przygodach

To wszystko, co trzeba wiedzieć o ikonie Łyżka w grze Minecraft. Podsumowując, ikona Łyżka oznacza, że ​​zostałeś dotknięty efektem Zmęczenia Górniczego. Ten efekt spowalnia twoją prędkość wydobycia i może być wywołany tylko przez mob Starszego Strażnika.

Mając to na uwadze, zachowaj ostrożność podczas odkrywania ogromnego podwodnego świata Minecrafta.

Czy już doświadczyłeś efektu zmęczenia górniczego? Czy spotkałeś Starszego Strażnika? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.