Jak podzielić ekran na telewizorze Vizio

Kiedy pierwsze telewizory Vizio pojawiły się na rynku na początku 2000 roku, były znane z konkurencyjnej ceny, jakości i bardzo poszukiwanej funkcji obrazu w obrazie (PIP). Dzięki tej funkcji widzowie mogli oglądać jednocześnie dwa programy telewizyjne i jednym naciśnięciem przycisku wybrać główny dźwięk.

Jak podzielić ekran na telewizorze Vizio

Niektóre nowsze modele Vizio nie zawierają tej funkcji. Powód jest prosty – aby móc odtworzyć dwa obrazy na raz, telewizor musiałby mieć wbudowane dwa tunery. Nie tylko zwiększa to ogólne koszty produkcji, ale także sprawia, że ​​telewizor jest nieco bardziej masywny. W dobie niedrogich, superpłaskich telewizorów HD nie jest to opłacalna opcja. Jeśli jednak masz starszy telewizor LCD Vizio, nadal możesz korzystać z PIP.

W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić.

Vizio TV Jak podzielić ekran

Włączanie funkcji PIP w telewizorze Vizio

Jeśli chcesz oglądać najnowszy odcinek swojego ulubionego programu telewizyjnego na dużym ekranie telewizora Vizio, ale nie chcesz przegapić lokalnych wiadomości o ważnym wydarzeniu, możesz oglądać oba filmy jednocześnie, korzystając z funkcji PIP. Aby aktywować tryb obrazu w obrazie, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Włącz telewizor i przełącz się na kanał, który chcesz oglądać w głównym oknie.
 2. Teraz naciśnij przycisk Menu na pilocie.
 3. W menu „Kontrola rodzicielska” musisz wybrać „Wyłączone” obok „Włącz ocenę”, aby funkcja działała. Gdy to zrobisz, naciśnij przycisk OK na pilocie, aby potwierdzić wybór.
 4. Ponownie naciśnij przycisk Menu, aby wyświetlić menu Obraz.
 5. Za pomocą przycisków strzałek w górę i w dół przejdź do opcji „Ustawienia”, a następnie naciśnij przycisk OK, aby wejść.
 6. Przejdź do „PIP” (skrót od „obraz w obrazie”) i naciśnij OK, aby wejść.
 7. Użyj pilota, aby wybrać źródło sygnału wejściowego dla podobrazu, który pojawi się jako małe okienko w rogu ekranu. Możesz wybrać „TV”, jeśli chcesz oglądać inny kanał telewizyjny, „HDMI 1”, jeśli chcesz podłączyć telewizor do ekranu komputera, lub „Component 1”, jeśli na przykład chcesz oglądać film z odtwarzacza Blu -ray player lub przesyłaj strumieniowo jeden z Netflix. Po wybraniu źródła wejściowego naciśnij OK, aby potwierdzić swój wybór.
 8. W następnym oknie wybierz rozmiar podekranu za pomocą strzałek w górę i w dół na pilocie. W zależności od preferencji możesz wybrać „Mały”, „Średni” lub „Duży”. Po zakończeniu naciśnij OK.

  Podzielony ekran w Vizio TV

 9. Teraz musisz tylko wybrać, który z dwóch ekranów dźwiękowych chcesz usłyszeć. Wybierz „Ekran główny” lub „Ekran pomocniczy”, a następnie naciśnij przycisk OK na pilocie, aby potwierdzić.

To wszystko – powinieneś teraz móc oglądać wideo z dwóch źródeł jednocześnie.

Zarządzanie PIP za pomocą zdalnych skrótów

Jeśli w dowolnym momencie chcesz przełączyć kanał główny lub podkanał, lub chcesz zmienić źródło dźwięku, nie musisz wchodzić do menu, aby to zrobić. Możesz po prostu używać skrótów na pilocie. Oto wszystkie czynności, które możesz wykonać za pomocą poleceń na pilocie telewizora Vizio:

 1. PIP/A aktywuje i dezaktywuje funkcję PIP, gdy (nie) chcesz z niej korzystać.
 2. CH/D umożliwia przełączanie kanałów wyświetlanych na podekranie. Aby wyświetlić ekran główny, po prostu użyj standardowych przycisków kanału „+” i „-”.
 3. Rozmiar/B zmienia rozmiar podekranu, przechodząc przez trzy dostępne opcje.
 4. Dźwięk/FF przełącza dźwięk z ekranu głównego na ekran podrzędny i odwrotnie. Oczywiście, aby ta opcja działała, musisz mieć włączony tryb PIP.

Włączanie protokołu POP w telewizorze Vizio

Oprócz funkcji Picture-to-Picture, niektóre telewizory Vizio mają również wbudowaną funkcję Picture-Outside-Picture (POP). Jak sama nazwa wskazuje, zamiast jednego małego ekranu zasłaniającego część dużego ekranu, zobaczysz dwa obrazy obok siebie bez nakładania się. Nie będziesz też mieć kontroli nad ich rozmiarem.

Aby aktywować tę funkcję, powtórz kroki 1-5 z poprzedniej sekcji, a następnie wykonaj następujące czynności:

 1. Wybierz „POP” w menu Obraz i naciśnij OK na pilocie, aby potwierdzić.
 2. Powtórz krok 7 z poprzedniej części, aby wybrać źródło wejścia dla drugiego ekranu. Ponownie możesz wybierać między kilkoma różnymi źródłami. Po zakończeniu naciśnij OK, aby potwierdzić.
 3. Ponieważ nie masz kontroli nad rozmiarem ani położeniem dwóch ekranów (zostaną umieszczone obok siebie), wszystko, co możesz zrobić, to nacisnąć przycisk Exit na pilocie.
 4. Użyj przycisków strzałek w lewo i w prawo, aby zmienić główne źródło dźwięku podczas oglądania.

Do Ciebie

Czy korzystasz z trybu PIP lub POP w swoim telewizorze Vizio? Jeśli tak, to do czego najczęściej ich używasz? Powiedz nam więcej w sekcji komentarzy poniżej.