Jak korzystać z podzielonego ekranu w Minecrafcie

Czy pamiętasz stare dobre czasy, kiedy grałeś ze znajomymi w gry konsolowe na podzielonym ekranie? Możesz teraz przywołać te wspomnienia i stworzyć fantastyczne nowe, korzystając z podzielonego ekranu Minecraft. Niestety ta opcja jest dostępna tylko na konsolach (Nintendo Switch, PlayStation i Xbox).

Jak korzystać z podzielonego ekranu w Minecrafcie

Twój Konsola lub ekran telewizora musi obsługiwać rozdzielczość co najmniej 720p. PlayStation Vita nie obsługuje podzielonego ekranu, ponieważ jest to qHD (1/4 1080p). WiiU również nie obsługuje podzielonego ekranu, ponieważ ma tylko 480p. W przypadku kwalifikujących się urządzeń musisz podłączyć je do ekranu telewizora za pomocą kabla komponentowego HDMI lub RGB.

Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji i szczegółowe kroki dotyczące dzielenia ekranu w grze Minecraft.

Wymagania dotyczące podzielonego ekranu w grze Minecraft

Jak krótko wspomniano, będziesz potrzebować konsoli i ekranu telewizora z rozdzielczością 720p lub wyższą. Musisz także ustawić rozdzielczość wideo konsoli, aby pasowała do telewizora. Ten proces jest stosunkowo łatwy do wykonania; przejdź do ustawień konsoli i przejdź do opcji wyświetlania. PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One i Switch zwykle ustawiają rozdzielczość automatycznie podczas korzystania z HDMI, chociaż wcześniejsze ręczne regulacje mogą powodować problem, który wymaga ręcznej ponownej konfiguracji.

Możesz podzielić ekran w Minecraft lokalnie lub online. Lokalny podzielony ekran może pomieścić jednocześnie do czterech graczy. Jeśli masz duży telewizor, zabawa z przyjaciółmi lub rodziną będzie świetną zabawą. Zacznijmy od wskazówek dotyczących lokalnego podzielonego ekranu, a później wyjaśniony zostanie również podzielony ekran online.

Jak podzielić ekran lokalnie w Minecrafcie

Lokalny podział ekranu odnosi się do gry na jednej konsoli, aby nie mylić z grą LAN (sieć lokalna). Na dowolnej konsoli może dołączyć do czterech graczy. Instrukcje dotyczące gry w Minecrafta w trybie podzielonego ekranu różnią się nieznacznie dla każdej konsoli do gier, ale poniższe instrukcje obejmują je wszystkie. Oto jak skonfigurować „lokalny” podzielony ekran w grze Minecraft:

 1. Podłącz konsolę do telewizora za pomocą kabla HDMI lub komponentowego, a następnie uruchom Minecraft.

 2. Wybierać "Tworzyć nowe" jeśli chcesz zacząć od nowa, lub załaduj poprzedni świat z listy gier.

 3. W ustawieniach „Multiplayer” przesuń "Gra wieloosobowa" do pozycji wyłączonej.

 4. Ustaw poziom trudności i inne opcje gry według własnych upodobań.

 5. Wybierać "Tworzyć" lub "Bawić się" aby uruchomić grę.

 6. Użyj innego kontrolera, aby aktywować drugiego gracza na konsoli, to wybierz odpowiednie przyciski, aby dodać je do Minecrafta. Na przykład PS4 używa „PS” przycisk, aby aktywować użytkownika i „Opcje” przycisk (naciśnięty dwukrotnie), aby dodać drugiego gracza do Minecrafta.

 7. Wybierz konto dla drugiego gracza (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś). Xbox 360 i PS3 korzystają z Minecraft Legacy Console Edition, więc najpierw naciskasz "Początek" na drugim kontrolerze, aby wejść do gry, poprosi użytkownika o zalogowanie się do konsoli.

Jak podzielić ekran online w Minecrafcie

Możesz grać w Minecrafta na podzielonym ekranie ze znajomymi, nawet online. Oto jak to zrobić:

 1. Zaloguj się do konsoli za pomocą konta Xbox Live Gold lub PlayStation Plus. W przypadku XBOX 360 i XBOX One konta Silver i lokalne nie będą mogły dołączyć. PS3 nie wymaga PlayStation Plus, ale PS4 tak.
 2. W przypadku edycji Minecraft Legacy otwórz na konsoli i wybierz „Grać w grę," następnie "Obciążenie" lub "Tworzyć”. W przypadku edycji Bedrock wybierz „Tworzyć nowe” lub wybierz grę z listy.
 3. Dostosuj opcje gry do swoich upodobań i uruchom grę. W Bedrock przejdź do „Tryb wieloosobowy” menu i upewnij się, że „Gra wieloosobowa” jest włączony przed rozpoczęciem gry.
 4. Inni „zdalni” gracze wybierają Twoje zaproszenie (wymagane), aby dołączyć do Twojej hostowanej gry. Funkcja podzielonego ekranu działa tylko na konsoli z maksymalnie 4 osobami, ale grają online z innymi.

Minecraft to interesująca, zabawna i kreatywna gra. Jak w każdej innej grze, lepiej, gdy grasz ze znajomymi. Możesz teraz podzielić ekran i grać w Minecrafta, tak jak grasz w starsze gry konsolowe z innymi graczami.

Użytkownicy komputerów PC mogą czuć się pominięci, co jest zrozumiałe. Jeśli masz duży ekran monitora, szkoda, że ​​nie możesz go podzielić i zrobić tego samego, co na konsoli. Istnieją narzędzia do dzielenia ekranu innych firm, do których można się przyjrzeć, ale nie są one oficjalne.

Minecraft na podzielonym ekranie

Chociaż nie jest dostępny na wielu urządzeniach, istnieje kilka, które oferują opcję gry Minecraft w trybie podzielonego ekranu. Na szczęście przy każdej aktualizacji Minecrafta wprowadzane są nowe funkcje. To tylko kwestia czasu, zanim więcej urządzeń będzie miało tę funkcję.

Podziel się swoimi przemyśleniami na temat wszystkich rzeczy związanych z Minecraftem poniżej.