Jak dodać komputer do SplashTop

Splashtop to jedno z wielu programów do zdalnego pulpitu, z których można korzystać zarówno w systemie Windows, jak i Mac. Pozwala kontrolować komputer docelowy z dowolnego miejsca na świecie, o ile masz połączenie z Internetem. Jak więc skorzystać z tej wspaniałej funkcji?

Jak dodać komputer do SplashTop

W tym artykule dowiesz się, jak dodać komputer do Splashtop, aby móc nim sterować z dowolnego miejsca. Umożliwi to bezpośredni dostęp do plików domowych bez względu na to, gdzie jesteś. Odpowiemy również na niektóre z twoich palących pytań na ten temat.

Jak dodać komputerdo Splashtop

Komputer, którego będziesz używać jako urządzenie sterujące, to komputer hosta. Komputer, którym chcesz sterować, jest pulpitem docelowym. Na komputerze hosta powinieneś już mieć zainstalowany Splashtop. Jeśli nie, zrób to najpierw.

Splashtop Streamer to jeden z programów, które musisz pobrać. Możesz go rozpowszechniać za pomocą unikalnego 12-cyfrowego kodu lub ręcznie instalując go na docelowym pulpicie. Ta metoda zapewnia, że ​​nie będzie żadnych luk, które można wykorzystać.

Wyślesz użytkownikowi kod za pośrednictwem pakietu wdrożeniowego, a gdy użytkownik na drugim komputerze go otrzyma, będzie mógł zainstalować Splashtop Streamer. Mogą pobrać plik za pomocą załączonego łącza lub bezpośrednio wysłać instalator.

Oto jak wysłać pakiet instalacyjny:

 1. Uruchom Splashtop Business.

 2. Utwórz pakiet wdrożeniowy na Splashtop Business.

 3. Wybierz „Wdróż”, aby go wysłać.

 4. Upewnij się, że docelowy pulpit otrzymał pakiet wdrożeniowy.

 5. Zainstaluj Splashtop Streamer na docelowym pulpicie.

 6. Zakończ proces instalacji.
 7. Po wykonaniu tej czynności możesz uzyskać zdalny dostęp do pulpitu docelowego.

 8. Połącz się z docelowym pulpitem za pomocą Splashtop Business lub innej aplikacji (więcej informacji na ten temat znajdziesz poniżej).
 9. Rozpocznij zdalny dostęp do docelowego pulpitu.

Proces jest prosty. Nie ma potrzeby zapamiętywania adresów IP ani nazwy komputera. Po skonfigurowaniu wszystkiego możesz uruchomić aplikację Splashtop i natychmiast sterować drugim komputerem.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Splashtop ma wiele różnych programów. Niektóre z konkretnych aplikacji, które umożliwiają sterowanie innym komputerem, to:

 • Splashtop Biznes
 • Centrum Splashtop
 • Rozszerzenie Splashtop Business do Chrome
 • Splashtop Business Access Pro
 • Splashtop Enterprise
 • Splashtop osobisty

Splashtop Business można pobrać bezpłatnie i można go pobrać zarówno na komputery, jak i urządzenia mobilne. Jeśli wolisz nie instalować dużego pliku, zawsze dostępne jest rozszerzenie Chrome, które jest również bezpłatne. Splashtop Personal jest również darmowy do użytku, o ile jesteś w lokalnej sieci osobistej.

Splashtop Center to przestarzała wersja, którą możesz pobrać za darmo. Pozostałe, Business Access Pro i Enterprise, to produkty płatne. Splashtop Business Access Pro kosztuje 8,25 USD miesięcznie na użytkownika. W przypadku Enterprise musisz zadzwonić do obsługi klienta Splashtop, aby uzyskać wycenę.

Dostępna jest bezpłatna wersja próbna Splashtop Business Access Pro, która trwa siedem dni, ale lepiej skorzystać z Splashtop Business. Wystarczy do użytku domowego i w podróży.

Wszystkie te aplikacje wymagają stabilnego połączenia internetowego, a komputer musi być aktywny lub w trybie uśpienia. Dotyczy to zarówno systemu Windows, jak i Mac. Możesz ustawić uprawnienia budzenia.

System Windows umożliwia wybudzanie komputerów nawet po wyłączeniu, ale ta funkcja jest obecnie niedostępna dla komputerów Mac. Uśpiony lub uśpiony komputer Mac można włączyć tylko wtedy, gdy jest podłączony do Internetu.

Dodatkowe często zadawane pytania

Gdzie mogę skonfigurować uprawnienia dostępu?

Jeśli nie widzisz zdalnego komputera, właściciel ustawił go tak, aby tylko oni lub niektórzy użytkownicy Splashtop mieli do niego dostęp. Aby to naprawić, musisz skonfigurować uprawnienia dostępu. Jednak właściciel musi najpierw udzielić dostępu.

Nie martw się. Wykonaj następujące kroki, aby skonfigurować uprawnienia:

1. Zaloguj się na swoje konto Splashtop na oficjalnej stronie internetowej.

2. Przejdź do „Komputery”.

3. Po prawej stronie nazwy komputera wybierz ikonę koła zębatego.

4. Z menu wybierz „Uprawnienia dostępu”.

5. Z jeszcze innego menu wybierz jedną z czterech opcji.

6. Dodaj użytkownika według konta, jeśli to konieczne.

7. Po zakończeniu wybierz „Potwierdź”.

Jeśli posiadasz już docelowy pulpit, prawdopodobnie nie będziesz musiał konfigurować uprawnień. To nadal ważna informacja, ponieważ w przyszłości możesz przyznać dostęp innym.

Cztery opcje to:

· Dostęp tylko dla właściciela

· Wszyscy administratorzy mają dostęp

· Wszyscy członkowie i administratorzy mają dostęp

· Tylko konkretni członkowie

Czy Splashtop jest bezpłatny?

Tak, ale tylko dla niektórych aplikacji. Splashtop Business i Personal są bezpłatne. Możesz pobrać i zainstalować jeden z nich z oficjalnej strony internetowej.

Dostępna jest również bezpłatna wersja próbna Splashtop Business Access Pro. Trwa siedem dni, a później będziesz musiał zapłacić.

Pozwól, że ci w tym pomogę

Teraz, gdy wiesz, jak używać Splashtop i dodać komputer do zdalnego dostępu, nie musisz rezygnować z potężnej konfiguracji. Nawet na zewnątrz potrzebujesz tylko stabilnego połączenia internetowego, aby uzyskać dostęp do ważnych informacji. Tylko upewnij się, że wszystko skonfigurowałeś wcześniej.

Jak używać Splashtopa? Czy uważasz, że zdalny dostęp do pulpitu to dobry pomysł? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.