Jak korzystać z podzielonego ekranu na Facebooku na żywo

Funkcja Facebook Live jest dostępna od dłuższego czasu. Jednak cały czas jest coraz lepiej. Na przykład umożliwia teraz dodanie innej osoby do transmisji na żywo jako nadawcy, a także pozwala na przesyłanie strumieniowe zarówno z profilu prywatnego, jak i strony biznesowej.

Facebook Live obsługuje teraz również usługi innych firm, ale ponieważ Facebook ma tendencję do usuwania Twoich poglądów z Twojego strumienia w tym przypadku, będziemy trzymać się natywnych funkcji Facebook Live. Czytaj dalej, aby zobaczyć, jak możesz opanować wszystkie najważniejsze.

Na żywo za…

Przechodzenie na żywo na Facebooku z inną osobą to esencja podzielonego ekranu na Facebook Live. Zanim zaprosisz osobę, aby dołączyła do Ciebie na żywo, musisz najpierw przejść na żywo. W chwili pisania tego tekstu jedynym sposobem, w jaki możesz przejść na żywo z profilu prywatnego, jest aplikacja Facebook na urządzeniu mobilnym:

 1. Otwórz aplikację Facebook na Androida lub iOS.
 2. Przejdź do paska stanu, w tym samym miejscu, do którego idziesz podczas pisania stanu. Z menu u dołu ekranu wybierz "Wideo na żywo".
 3. Zezwól Facebookowi na dostęp do aparatu, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. W takim przypadku system operacyjny Twojego smartfona poprosi Cię o to.

  Na żywo w

Zanim zaczniesz na żywo

Rozpoczęcie transmisji na żywo na Facebooku jest łatwe. Konfiguracja może jednak skorzystać z kilku dodatkowych poprawek:

 1. Dodaj opis do swojego filmu na żywo na Facebooku, aby ludzie od razu wiedzieli, czego się spodziewać. Najważniejszą rzeczą do zrobienia przed rozpoczęciem transmisji na żywo jest oznaczenie osoby, którą chcesz zaprosić później jako gościa.
 2. Jeśli prowadzisz transmisję na żywo z profilu na Facebooku, możesz wybrać, kto może zobaczyć Twój strumień, podobnie jak w przypadku udostępniania postów. W lewym górnym rogu znajduje się przycisk „Do:”, w którym możesz wybrać „Publiczne”, „Znajomi”, „Znajomi znajomych” lub „Znajomi z wyjątkiem…”. szukasz, możesz to zrobić.
 3. Jeśli przesyłasz strumieniowo ze strony biznesowej, Twój strumień musi być publiczny, ale możesz dostosować swoich odbiorców, korzystając z ograniczeń odbiorców na Facebooku. Stuknij okrągły przycisk z trzema kropkami pośrodku w prawym dolnym rogu ekranu, aby uzyskać do nich dostęp. Tutaj możesz włączyć „Kontrolki geograficzne” i użyć opcji „Lokalizacje”, aby wykluczyć lub uwzględnić określonych odbiorców według ich lokalizacji.
 4. Musisz mieć zainstalowaną najnowszą wersję aplikacji Facebook na swoim urządzeniu.
 5. Upewnij się, że Twoja aplikacja na Facebooku jest otwarta przez cały czas, aby uniknąć problemów technicznych z transmisją. Ponieważ jesteś nadawcą, jeśli połączenie zostanie zerwane po Twojej stronie, cały strumień się zakończy. Mówiąc o połączeniu, musisz rozpocząć wideo na żywo za pomocą Wi-Fi.
 6. Po wybraniu orientacji wideo musisz pozostawić ją bez zmian przez cały strumień. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku zapraszania gościa, który musi mieć tę samą orientację ekranu przed dołączeniem do Ciebie.

Zapraszanie Gościa

Zaproszenie gościa jest łatwe i można to zrobić na dwa sposoby: dodając osobę z sekcji Komentarze lub dodając ją z listy widzów na żywo:

 1. Aby dodać gościa, który skomentował Twoje wideo na żywo, dotknij komentarza tej osoby. Zauważysz, że możesz zaprosić tę osobę, jeśli kwalifikuje się do dołączenia do transmisji. Mogą dołączyć, jeśli używają obsługiwanego urządzenia. Taka osoba będzie miała zieloną ikonę aparatu na swoim zdjęciu profilowym.
 2. Nie wszyscy widzowie na żywo mogą być Twoimi gośćmi. Oprócz osób, które oznaczyłeś tagami w opisie transmisji, Twoimi gośćmi mogą być tylko zweryfikowane strony i profile oraz losowo wybrani widzowie. Jeśli osoba, którą chcesz zaprosić, nie jest zweryfikowana, musisz poprosić ją o komentarz, zanim będziesz mógł zaprosić.

Jeszcze więcej rzeczy, o których warto pamiętać

 1. Nie ma ograniczeń co do liczby widzów na żywo, ale nie możesz mieć więcej niż jednego gościa.
 2. Aby usunąć gościa, dotknij „X” w prawym górnym rogu części ekranu gościa.
 3. Nawet jeśli masz obecnie gościa, nadal możesz zaprosić kolejnego.
 4. Dodatkowo możesz zaprosić stronę. Jednak musi również oglądać cię na żywo.
 5. Możesz używać filtrów, nawet jeśli masz gościa.

  Jeszcze więcej rzeczy, o których warto pamiętać

Rozwiązywanie problemów na żywo

Przechodząc na żywo ze strony, zobaczysz przycisk „Dziennik zdarzeń”. Jest to przydatna funkcja, ponieważ pokazuje przede wszystkim błędy dotyczące strumienia, ale możesz modyfikować to, co pokazuje. Jeśli jednak w ogóle nie możesz się połączyć, oto co powinieneś sprawdzić:

 1. Przede wszystkim upewnij się, że rzeczywiście masz połączenie z niezawodnym połączeniem internetowym.
 2. Włącz protokół RTMPS (Secure Real-Time Messaging Protocol).
 3. Sprawdź, czy przyczyną problemu jest zapora.
 4. Blokery reklam i inne wtyczki i dodatki często zakłócają działanie odtwarzaczy wideo. Dlatego spróbuj je wyłączyć na czas transmisji.
 5. Na koniec sprawdź, czy adres URL serwera i klucz adresu URL zostały utworzone ponad 24 godziny temu. Jeśli tak, są one nieważne i powinieneś utworzyć nowe.

Transmisja ze strony ma również dodatkowe wymagania, które musi spełniać Twój film:

 1. Rozdzielczość nieprzekraczająca 1280×720 pikseli przy 30 fps
 2. Nie więcej niż osiem godzin trwania
 3. 256 kb/s jako najwyższy obsługiwany bitrate
 4. Kwadratowy współczynnik proporcji pikseli

Jak rozpocząć transmisję na żywo w grupie na Facebooku

Facebook umożliwia publikowanie filmów na żywo na swoim profilu, stronie, wydarzeniu lub grupie. Będziesz jednak musiał sprawdzić ustawienia prywatności swojej grupy, aby określić, kto zobaczy Twoje wideo na żywo.

Aby rozpocząć transmisję na żywo w grupie na Facebooku, wykonaj następujące kroki:

Korzystanie z aplikacji mobilnej Facebook

 1. Otwórz swój profil na Facebooku.
 2. Stuknij ikonę z trzema liniami w prawym górnym rogu ekranu.
 3. Dotknij Grupy i wybierz grupę, do której chcesz przejść na żywo, z menu Twoje grupy.
 4. Stuknij ikonę Na żywo pod menu paska stanu.
 5. Dodaj opis do swojego filmu i dotknij Rozpocznij wideo na żywo.

Korzystanie z Facebooka na komputerze

Aby rozpocząć transmisję na żywo w grupie na Facebooku przy użyciu komputera stacjonarnego, wykonaj następujące kroki:

 1. W swoim kanale aktualności wybierz Grupy i wybierz grupę, w której chcesz przejść na żywo.
 2. Kliknij opcję Wideo na żywo u góry grupy.
 3. Wybierz, czy chcesz Przejdź na żywo teraz lub Zaplanuj wideo na żywo na przyszły czas i datę.
 4. Dodaj opis do swojego filmu.
 5. Rozpocznij wideo na żywo.

Uśmiechnij się do aparatu

Facebook Live jest dość łatwy w konfiguracji, ale nie jest odporny na usterki i problemy z łącznością. Mam nadzieję, że teraz jesteś na to przygotowany. Po prostu postępuj zgodnie z wymaganiami, a będziesz złoty.

Gdybyś mógł wybrać dowolną osobę na gościa transmisji na żywo, kogo byś wybrał? O czym miałaby być transmisja? Puść wodze fantazji i spraw, aby sekcja komentarzy była ciekawsza.