Jak podzielić ekran na Discord

Oprócz tego, że jest świetną aplikacją do czatowania w grach, Discord umożliwia także udostępnianie wideo lub ekranu nawet dziewięciu innym osobom. Powoli, ale z pewnością staje się alternatywą Skype skierowaną do graczy.

Jak podzielić ekran na Discord

Przyczynia się do tego fakt, że możesz teraz jednym kliknięciem przełączyć się z udostępniania wideo na udostępnianie ekranu. Pozostań z nami, aby zobaczyć, jak możesz to zrobić z wybranymi osobami.

Włączanie wideo

Aby móc udostępniać wszystko, co nagrywa Twoja kamera internetowa, musisz ją najpierw włączyć. Oto jak możesz to zrobić:

 1. Przejdź do ustawień użytkownika.

 2. Znajdź zakładkę „Głos i wideo” po lewej stronie ekranu.
 3. Na dole tego menu znajdują się Ustawienia wideo, a tuż pod nim rozwijane menu Aparat. Tutaj musisz wybrać kamerę.
 4. Obok tego menu rozwijanego znajduje się również przycisk „Testuj wideo”. Dzięki temu możesz sprawdzić, czy aparat działa i czy wyglądasz na przygotowanego i nie spocisz się.

Uwaga: jeśli używasz Discord w przeglądarce internetowej, upewnij się, że dostęp do kamery jest tam włączony. Powiadomienie z prośbą o włączenie kamery pojawi się automatycznie, o ile nie zapobiegłeś wcześniejszemu wyświetlaniu.

Powinieneś mieć teraz funkcjonalną konfigurację wideo. Jednak przed rozpoczęciem rozmowy wideo musisz utworzyć grupę z osobami, do których dzwonisz, chyba że już taką masz. Potem wszystko sprowadza się do ustawienia parametrów rozmowy wideo.

Włączanie wideo

Jak podzielić ekran

Teraz, gdy już sprawdziłeś, czy Twój sprzęt działa poprawnie, nadszedł czas, aby rozpocząć transmisję strumieniową.

Rozpocznij udostępnianie

To naprawdę proste:

 1. Otwórz kanał, na który chcesz przesyłać strumieniowo na serwerze
 2. Kliknij „Ekran” w lewym dolnym rogu.

 3. Wybierz „Ekrany” w wyskakującym oknie, które się pojawi. Ta opcja umożliwia pokazanie pełnego ekranu innym osobom w Discord. Możesz także wybrać wyświetlanie tylko jednej aplikacji, jeśli chcesz.

 4. Kliknij „Transmituj na żywo”.

Twój strumień pojawi się w małym oknie, gdy nadal będziesz mieć dostęp do większości nieruchomości na ekranie. Jeśli chcesz wykonywać wiele zadań bez wiedzy nikogo, wystarczy wybrać opcję wyświetlania tylko jednej aplikacji na swoim urządzeniu.

Jeśli korzystasz z udostępniania wideo i ekranu, możesz kliknąć ikonę „Fokus” w prawym górnym rogu, aby zmienić układ strumienia Discord.

Otwórz wyskakujące okno

Na koniec możesz użyć ikony „Wyskakujące okienko” w prawym dolnym rogu, aby oddzielić ekran przesyłania strumieniowego od Discord.

Jest to idealne rozwiązanie, jeśli masz wiele monitorów, ponieważ możesz grać lub udostępniać na jednym ekranie i monitorować obraz wideo na następnym.

Ustawienia połączeń wideo

Po rozpoczęciu rozmowy wideo zauważysz, że istnieje kilka dodatkowych opcji, które mogą poprawić wrażenia z czatu:

Podziel się tym, co chcesz

Jak wspomniano powyżej, możesz wybrać, czy chcesz udostępnić swój film, czy ekran, klikając jeden przycisk. Na dole ekranu znajdują się dwa przyciski: jeden z monitorem i strzałką w środku oraz jeden z kamerą.

Jeśli chcesz udostępnić swój ekran, co możesz zrobić, klikając pierwszy ekran, ale masz ich wiele, będziesz mógł wybrać ekran, który chcesz udostępnić. Ponadto, jeśli wolisz po prostu udostępniać ekran otwartej aplikacji, możesz to również zrobić.

Nawet jeśli chcesz przejść do udostępniania ekranu z udostępniania aplikacji iz powrotem, Discord Cię obejmuje. Możesz to zrobić podczas udostępniania ekranu, klikając jego ikonę.

Więcej opcji

Discord ma jeszcze więcej opcji, które pomogą Ci w pełni wykorzystać jego potencjał. Inną rzeczą, którą możesz zrobić podczas rozmowy wideo, jest rozszerzenie widoku w dół lub innymi słowy rozszerzenie czatu, aby zajmował jak najwięcej miejsca na Discord.

Aby skupić się na ekranie lub filmie określonej osoby, możesz kliknąć jej okno. To sprawi, że aplikacja skupi się na nich i odepchnie wszystkich innych na bok.

Mówiąc o ostrości, w prawym dolnym rogu znajdują się dwie strzałki skierowane w przeciwnych kierunkach. To jest przycisk pełnego ekranu. Kliknij go, aby rozwinąć połączenie, tak aby zajmowało cały ekran. Aby wyjść z widoku pełnoekranowego, naciśnij przycisk Escape.

Następnie możesz wyciszyć własny dźwięk lub przejść do ustawień w trakcie połączenia. Możesz znaleźć te opcje po prawej stronie przycisku „Opuść połączenie”.

Wreszcie, Discord pozwala także przeglądać inne czaty w trakcie połączenia, przenosząc połączenie do innego okna, umożliwiając łatwe wykonywanie wielu zadań.

Więcej opcji

Udostępnianie dźwięku

Discord wprowadził również udostępnianie dźwięku, dzięki czemu możesz udostępniać dźwięk, gdy udostępniasz ekran, ale nie wideo z kamery internetowej. Wystarczy włączyć opcję „Dźwięk” podczas rozpoczynania udostępniania ekranu. Jednak ta funkcja nie zawsze działa, ponieważ istnieją problemy, które uniemożliwiają jej działanie. Można je jednak rozwiązać, więc oto niektóre z rozwiązań:

 1. Program antywirusowy mógł błędnie oznaczyć Discord, więc sprawdź, czy tak jest w Twoim przypadku. Jeśli nie, nadal możesz spróbować tymczasowo wyłączyć program antywirusowy i sprawdzić, czy to pomoże.
 2. Przetestuj ustawienia dźwięku. Na karcie „Głos i wideo” w ustawieniach użytkownika poszukaj „Ustawienia głosu”. Jest menu rozwijane urządzenia wejściowego. Sprawdź tutaj, czy wybrałeś odpowiednie urządzenie.
 3. Inną opcją w tej samej zakładce jest „Push to Talk”. Przełączanie się na lub z niego na „Aktywność głosową” może być tym, czego szukasz.
 4. Uruchomienie programu jako administrator często rozwiązuje ten problem. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę, z której zwykle uruchamiasz Discord, i wybierz „Uruchom jako administrator”. Aby uniknąć konieczności robienia tego za każdym razem, gdy go uruchamiasz, zamiast tego wybierz „Właściwości”. Przejdź do zakładki „Zgodność” i zaznacz pole wyboru „Uruchom ten program jako administrator”. Nie zapomnij kliknąć „OK” i potwierdzić zmiany.
 5. Inny powszechny błąd w Discordzie jest związany z widokiem pełnoekranowym. Aby sprawdzić, czy to jest problem, unikaj uruchamiania gier i aplikacji na pełnym ekranie.
 6. Zaktualizuj lub ponownie zainstaluj Discord. Jeśli wszystko inne zawiedzie, to właśnie powinieneś zrobić. Pomogłoby jednak wypróbowanie najpierw większości innych, mniej drastycznych opcji.
 7. Skontaktuj się z Discordem. Ta witryna przeniesie Cię do formularza „Prześlij zgłoszenie”, w którym możesz zgłosić problem lub błąd.

Zwiększ poziom swoich czatów

Discord naprawdę stał się aplikacją do obsługi wiadomości błyskawicznych, na którą należy zwrócić uwagę. Mamy nadzieję, że pomoże Ci to uczynić go jeszcze przyjemniejszym i dostosowanym do własnych potrzeb.

Jak ci się podobają funkcje czatu wideo Discord? Czy kiedykolwiek miałeś z tym jakieś problemy? Jak je pokonałeś? Podziel się z nami swoimi wrażeniami z gry w komentarzach poniżej.