Jak podzielić ekran na iPadzie Pro

iPad Pro to prawdziwa potęga tabletu, a niektórzy posuwają się nawet do tego, że to najlepszy model, jaki Apple wydał do tej pory. W związku z tym świetnie sprawdza się w wielozadaniowości i pozwala usprawnić przepływ pracy. Dzielenie ekranu to tylko jeden ze sposobów na maksymalne wykorzystanie możliwości iPada Pro.

W tym artykule opisano działania i znaczniki, aby w pełni wykorzystać funkcję podzielonego ekranu. Specjalna sekcja poświęcona jest iOS 13 Beta, która przenosi tę funkcję na wyższy poziom i zapewnia bardziej usprawniony przepływ pracy. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji.

Podstawowe działania na podzielonym ekranie

Apple wywołuje widok Split View na podzielonym ekranie i tak będziemy się do tego odnosić w tym artykule. W każdym razie, oto jak to zrobić.

Krok 1

Uruchom aplikację i przesuń palcem w górę, aby uzyskać dostęp do stacji dokującej iPada. Stuknij i przytrzymaj drugą aplikację w doku, a następnie przeciągnij ją na prawą stronę ekranu.

krok 1

Krok 2

Po zwolnieniu aplikacji otwiera się ona w Slide Over. Aby uzyskać widok Split View, przesuń pasek zmiany rozmiaru okna w dół, a dwie aplikacje powinny się połączyć i zakryć cały ekran.

Notatka: W systemie iOS 12 przegląd slajdów można wywołać tylko po prawej stronie ekranu.

Korekty i zamknięcie

Jeśli chcesz, aby aplikacje zajmowały równe miejsce na ekranie, przesuń separator na środek ekranu. Aby uzyskać Slide Over, przesuń palcem w dół jedną lub drugą aplikację. Oczywiście powinieneś przesunąć palcem od góry ekranu. Gdy skończysz wielozadaniowość, po prostu przesuń separator do końca w prawo lub w lewo, aby zamknąć aplikację.

Notatka: Oprócz iPada Pro Split View działa również w iPadzie Air 2 i nowszych wersjach. Obejmuje również iPada piątej generacji i nowsze modele, a także iPada mini 4 i nowsze modele.

Udostępnianie plików widoku podzielonego

Widok Split View umożliwia przeciąganie i upuszczanie obrazów, tekstu i innych plików z jednej aplikacji do drugiej. Na przykład możesz skopiować tekst z Notatek do wiadomości e-mail, a następnie dodać filmy lub obrazy ze Zdjęć.

Krok 1

Pobierz aplikacje w widoku Split View i dostosuj rozmiar okna do swoich preferencji. Działa to również w trybie Slide Over, ale widok Split View zapewnia lepszy przegląd plików, które chcesz udostępnić.

Udostępnianie plików widoku podzielonego

Krok 2

Dotknij i przytrzymaj plik lub obraz, którego chcesz użyć. Gdy się podniesie, po prostu przeciągnij i upuść w aplikacji docelowej. Istnieje również możliwość wybrania wielu plików/obrazów. Aby to zrobić, podnieś jeden obraz/plik w górę i użyj drugiego palca, aby dodać więcej elementów (pojawi się znaczek pokazujący, ile wybrałeś).

Aby przenieść tekst, najpierw zaznacz go w całości – naciśnij tekst i wybierz „Zaznacz wszystko” z wyskakującego paska. Dotknij i przytrzymaj zaznaczony tekst, a gdy uniesie się z aplikacji, możesz przeciągnąć go i upuścić do innej aplikacji.

Obrazek w obrazku

Nie jest to dokładnie to samo, co widok Split View, ale funkcja przydaje się, gdy chcesz rozmawiać z FaceTime podczas grania w grę lub oglądania wideo. Stuknij ikonę „strzałki w polu”, aby zmniejszyć okno i uzyskać obraz w widoku obrazu.

Możesz to zrobić w głównym lub dodatkowym oknie aplikacji. Na przykład możesz zminimalizować oglądane wideo i odbierać połączenie FaceTime na pełnym ekranie lub odwrotnie. Aby powrócić do pełnego ekranu, ponownie dotknij ikony skali.

Obrazek w obrazku

Sztuczki beta iOS 13 na iPada

W nowym systemie operacyjnym Slide Over można uruchomić z dowolnej strony ekranu. Tak, w iOS 12 można przesunąć okno Slide Over, ale można je wywołać tylko z prawej strony.

Ponadto iOS 13 umożliwia układanie wielu okien Slide Over jeden na drugim. Uzyskaj dostęp do stacji dokującej, weź aplikację i upuść ją w Slide Over. Jeśli zdecydujesz się otworzyć inną aplikację naprzeciwko stosu Slide Over, cały stos się przesunie.

Istnieje również opcja przesuwania między aplikacjami w stosie Slide Over. Aby to zrobić, przesuń palcem w prawo na wskaźniku Home na dole. Dodatkowo, jeśli przesuniesz palcem w górę od wskaźnika Home, otrzymasz przełącznik Slide Over, który wyświetla listę wszystkich aplikacji dla łatwiejszego dostępu i zamykania.

iOS 13 Beta oferuje ulepszony widok Split View dla okien z tych samych aplikacji. W iOS 12 możesz to zrobić tylko w Safari, podczas gdy w iOS 13 funkcja rozszerza się o Notatki, Przypomnienia itp. Co więcej, istnieje możliwość mieszania i dopasowywania okien oraz pozostawienia wielu okien Split View.

Zaktualizowany przełącznik aplikacji na iPada umożliwia podgląd wszystkich obszarów roboczych. Aby uzyskać do niego dostęp, przesuń palcem w górę od dołu ekranu, a następnie przesuń się nieco w lewo.

Otrzymujesz także App Expose z iOS 13. se dotykowy pojemnościowy, aby otworzyć opcje aplikacji i wybrać „Pokaż wszystkie okna”. Spowoduje to wyświetlenie wszystkich otwartych okien (App Expose), w tym tych w widoku Split View.

Prawo w środku

W tym artykule właśnie zarysowaliśmy powierzchnię wszystkiego, co możesz zrobić w widoku Split View. Jest to podwójne, jeśli chodzi o różne opcje korzystania z widoku Split View i Slide Over w iOS 13. Sądząc po tym, co jest dostępne w wersji beta, wszystko wygląda całkiem obiecująco.

Z jakich aplikacji najczęściej korzystasz w widoku Split View? Może wolisz Slide Over niż Split View? Podziel się swoimi preferencjami w sekcji komentarzy.