Spigot: Jak dodawać wtyczki do serwera Minecraft

Spigot to jeden z najpopularniejszych serwerów Minecraft, znany ze swojej stabilności i elastyczności. To także rozwidlenie Bukkita, zawierające oryginalny kod Bukkita wraz z kilkoma nowymi dodatkami. Jedną z jego funkcji jest wykorzystanie wtyczek do ulepszania gry.

Spigot: Jak dodawać wtyczki do serwera Minecraft

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o dodawaniu wtyczek do serwera Spigot, jesteś we właściwym miejscu. Tutaj dowiesz się wszystkiego o procesie, a potem trochę. Odpowiemy również na kilka pytań dotyczących Spigot i powiązanych tematów.

Jak dodawać wtyczki do Spigot

Wtyczki to dodatki do serwera Minecraft, które zmieniają sposób, w jaki grasz. Serwery Minecraft są często udostępniane znajomym i innym osobom, aby mogli dołączyć. Za pomocą niektórych wtyczek możesz dodać nowe funkcje, takie jak zmienieni NPC, ekonomia w grze i uczynienie wszystkiego w części świata niezniszczalnym.

Pomyśl o wtyczkach jako rozszerzeniach przeglądarki, ale dla serwerów Minecraft zamiast Google Chrome. Wtyczki w ogóle nie modyfikują gry, bo właśnie to robią mody (stąd nazwa). W związku z tym wtyczki zwykle nie powodują tak radykalnych zmian, jak modyfikacje.

Mimo to wtyczki są atrakcyjne ze względu na ich wygodę. Instalowanie modów będzie wymagało pewnej zmiany kopii gry Minecraft. Zamiast tego wtyczki są instalowane tylko na serwerze, więc nie ma ryzyka szkodliwej zmiany plików gry.

Jak dodawać wtyczki

Aby dodać wtyczki, musisz uzyskać dostęp do plików serwera. Umożliwi to wgrywanie wtyczek i dodawanie ich. Następnie ponowne uruchomienie serwera spowoduje uruchomienie wtyczek.

Możesz wejść na swój serwer, aby sprawdzić, czy Twoje wtyczki działają. Jeśli nie, może być konieczne pobranie nowej kopii lub ponowna próba instalacji. Czasami możesz również przypadkowo pobrać wtyczkę do niewłaściwej wersji Minecrafta.

Proces jest prosty i zajmuje tylko kilka kliknięć. Oto kroki:

 1. Pobierz wtyczkę lub kilka wybranych przez siebie wtyczek.

 2. Otwórz okno zawierające wtyczki.

 3. Znajdź swój katalog serwera Minecraft.
 4. Przejdź do pliku o nazwie „wtyczki”.

 5. Przejdź do okna z wtyczkami.
  • Wtyczki są w formacie .jar, co ułatwia ich identyfikację.
 6. Przeciągnij wtyczki do folderu „plugins”.

 7. Zamknij okna.

 8. Uruchom ponownie serwer.

Po ponownym uruchomieniu wtyczki powinny działać, gdy wchodzisz na serwer.

To jest ręczny proces instalacji. Jeśli korzystasz z ApexHosting lub Multicraft, pozwolą Ci wyszukiwać określone wtyczki w programie. Oprogramowanie zajmie się również instalacją, a wystarczy wyszukać odpowiednią wersję.

Nie wymienimy tutaj wszystkich tych kroków, ponieważ wielu klientów serwerów jest dostępnych w Twoim świecie.

Dodawanie własnych wtyczek

Jeśli udało Ci się zakodować własne wtyczki, możesz je zainstalować, aby je przetestować. Proces jest taki sam jak w przypadku wszystkich wtyczek. Oto jak je zainstalujesz:

 1. Utwórz wtyczkę.
 2. Otwórz okno zawierające wtyczkę.

 3. Znajdź swój katalog serwera Minecraft.
 4. Przejdź do pliku o nazwie „wtyczki”.

 5. Przejdź do okna z wtyczkami.
  • Wtyczki są w formacie .jar, co ułatwia ich identyfikację.
 6. Przeciągnij wtyczkę do folderu „plugins”.

 7. Zamknij okna.

 8. Uruchom ponownie serwer.
 9. Po ponownym uruchomieniu Twoja osobista wtyczka powinna działać, gdy wchodzisz na serwer.

Dopóki kodujesz wszystko poprawnie i dla konkretnej wersji Minecrafta, na której działa twój serwer, nie powinno być problemu.

Wtyczki Bukkit

Możesz używać prawie wszystkich wtyczek Bukkit, o ile są one kompatybilne z twoją wersją Minecrafta. Spójrzmy na kilka ważnych, które naszym zdaniem powinieneś mieć, lub przynajmniej rozważ instalację.

 • Sklepienie

Vault sam nie dodaje żadnych nowych funkcji rozgrywki, ale wiele innych wtyczek nie będzie działać, chyba że je zainstalujesz. Dlatego powinieneś mieć Vault na swoim serwerze, ponieważ zarządza on również innymi wtyczkami. Powinien być jedną z pierwszych wtyczek, które pobierasz i instalujesz.

 • bUprawnienia

Ta wtyczka jest niezbędna, zwłaszcza jeśli charakter serwera polega na korzystaniu z wielu poleceń. Dzięki niemu możesz delegować uprawnienia graczom i ograniczać, kto może używać jakich poleceń. Jako bonus, nie musisz w ogóle dotykać plików gry.

Jako właściciel serwera, posiadanie porządku i sposobu delegowania uprawnień jest niezbędne. Dlatego polecamy. Wymaga Vault do działania, więc upewnij się, że jest on również zainstalowany.

 • NiezbędneX

Ta wtyczka zapewnia ponad 100 praktycznych poleceń. Ułatwia to także nowym graczom orientację w grze dzięki zestawom startowym. Jednak oryginalna wtyczka, Essentials, przestała być rozwijana przed wydaniem Minecraft 1.8.

EssentialsX działa na nowszych wersjach, więc musisz go pobrać, jeśli planujesz zaktualizować grę. Potrzebuje również Vault, aby był w pełni funkcjonalny. Zasadniczo jest bardzo podobny do oryginalnego Essentials.

 • Straż Świata

Jeśli lubisz tworzyć gigantyczne dzieła sztuki na swoim serwerze, nic nie sprawi, że poczujesz się smutniejszy niż grieferzy i trolle. W tym miejscu pojawia się WorldGuard. Wtyczka sprawia, że ​​sekcje twojego świata Minecraft są niezniszczalne.

Możesz pracować tak ciężko, jak chcesz i odpoczywać. Griefers mogą spędzać całą noc na hakowaniu bloków, ale pozostaną bez szwanku. WorldGuard wymaga innej wtyczki o nazwie WorldEdit, więc musisz ją najpierw zdobyć.

 • DiscordSRV

Marzyłeś o integracji Discorda z Minecraftem? Dzięki DiscordSRV to marzenie stało się rzeczywistością. Po zainstalowaniu otrzymujesz wiadomości Discord od bota, który powiadamia Cię o aktywności na serwerze.

Gracze ze społecznościami Discord uznają tę wtyczkę za prezent z nieba. Mogą go używać do utrzymywania porządku i śledzenia graczy.

Powszechne problemy

Oto rozwiązania kilku typowych problemów. W większości przypadków każdy może je szybko naprawić, ale zalecamy udanie się na oficjalne forum Spigot, aby szukać pomocy, jeśli nic nie działa.

 • Niewłaściwa wersja wtyczki

Możesz to łatwo naprawić, pobierając odpowiednią wtyczkę na swój serwer Minecraft. Jeśli używasz Minecraft 1.8.1, twoja wtyczka musi być również stworzona dla wersji 1.8.1. Jeśli to nie zadziała, może to być problem w samym kodzie.

 • Korzystanie z serwera Vanilla Minecraft

Vanilla Minecraft lub niezmodyfikowany Minecraft w ogóle nie obsługuje wtyczek. Twój serwer musi obsługiwać jeden z tych typów serwerów:

 • Czop
 • Bukkit
 • Papier
 • CraftBukkit (nieaktualny)

Na tych serwerach możesz uruchamiać wtyczki. Musisz zmienić typ serwera, aby zainstalować i uruchomić wtyczki.

 • Nie zainstalowałeś wymaganych wtyczek

Niektóre wtyczki wymagają innych do działania. Może to nie działać w obie strony, na przykład Vault działa samodzielnie, ale bPermissions nie może działać bez Vault. Przeglądając wymagania wtyczki, możesz dowiedzieć się, co zainstalować.

 • Niektóre wtyczki nie są ze sobą kompatybilne

Jeśli tak się stanie, będziesz musiał odinstalować jeden z nich. Konflikty w kodzie mogą powodować awarie i błędy. Sprawdź dokumentację wtyczki i poszukaj innych wtyczek, z którymi jest niezgodna, na wszelki wypadek.

Dodatkowe często zadawane pytania

Gdzie mogę znaleźć wtyczki Spigot?

Istnieje kilka witryn oferujących bezpłatne pobieranie wtyczek. Niektórzy programiści blokują swoje wtyczki za zaporą. Dobrą wiadomością jest to, że niekoniecznie potrzebujesz tych wtyczek.

Oto lista stron internetowych, na których można pobrać wtyczki:

· Sekcja Zasoby na stronie Spigot

· Strona Projekty witryny Bukkit

· GitHub, gdzie niektórzy programiści pracują i oferują pliki do pobrania

Czy Spigot może uruchamiać wtyczki Bukkit?

Tak, może. Większość wtyczek stworzonych dla Bukkita współpracuje ze Spigotem. W przeciwieństwie do tego, niektóre wtyczki Spigot mogą nie działać z Bukkitem.

Upewnij się, że sprawdziłeś dokumentację wtyczki i sprawdź, czy jest coś ostrzegającego przed używaniem jej na Spigot. Alternatywnie możesz rozważyć wysłanie wiadomości do programisty, aby zapytać bezpośrednio.

Czy papier jest lepszy niż czop?

Paper oferuje dodatkową personalizację w porównaniu do Spigot, ponieważ jest widelcem tego ostatniego. Ma też więcej użytkowników, ale Spigot pozostaje popularny do dziś. Dla przeciętnego gracza Minecrafta papier jest lepszym wyborem.

Brak griefingu na tym serwerze

Za pomocą wtyczek serwer Spigot może stać się przyjemnym miejscem do gry. Twój świat zyska funkcje, których nie ma w podstawowej wersji gry. Najlepsze jest to, że możesz dowolnie zmieniać wtyczki.

Jaka jest twoja ulubiona wtyczka? Czy instalacja wtyczek sprawia Ci trudność w Spigot? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.