Powolne przesyłanie na Dysk Google: jak to naprawić

Przechowywanie w chmurze sprawia, że ​​udostępnianie i dostęp do plików jest o wiele łatwiejsze niż tradycyjne , więc jego rosnąca popularność nie powinna być zaskoczeniem. Dopóki masz stabilne połączenie internetowe, możesz uzyskać dostęp do swoich danych w dowolnym miejscu na świecie i nie musisz się martwić, z jakiego urządzenia korzystasz. Zarówno ludzie, jak i firmy korzystają z tych usług na co dzień, zarówno w kontekście osobistym, jak i zawodowym.

Powolne przesyłanie na Dysk Google: jak to naprawić

Dysk Google to jedna z najpopularniejszych obecnie dostępnych opcji przechowywania w chmurze. Wynika to częściowo z faktu, że jest darmowy i łatwy w użyciu. Nie oznacza to jednak, że Dysk Google nie ma unikalnych problemów. Niskie prędkości pobierania i wysyłania to częsty problem, ale zwykle można to naprawić w kilku krokach. Ten artykuł przeprowadzi Cię przez kilka potencjalnych rozwiązań.

Zwiększ prędkość przesyłania na Dysk Google

Istnieje wiele rozwiązań, które mogą pomóc w zwiększeniu szybkości przesyłania. W tym artykule zostaną omówione typowe, proste rozwiązania, a także bardziej szczegółowe opcje techniczne. Pamiętaj, że te metody wpłyną również na szybkość pobierania z Dysku Google.

Dysk na pulpicie

Dysk Google na komputer jest znacznie prostszy niż kilka lat temu; działa wyłącznie jako folder przechowywania w chmurze i jest dostępny w taki sam sposób, jak dostęp do fizycznego folderu przechowywania na dysku twardym. Niestety, sam Dysk Google na komputery ma bardzo niewiele opcji, jeśli chodzi o ustawienia i preferencje. Wpisz Kopia zapasowa i Dysk z Google.

Wydana w 2017 r. Kopia zapasowa i synchronizacja to aplikacja i usługa firmy Google, która umożliwia automatyczne tworzenie kopii zapasowych żądanych plików na Dysku Google. Chociaż sam Dysk Google nie ma wielu opcji, jeśli chodzi o preferencje i ustawienia, Kopia zapasowa i synchronizacja ma preferencje, które możesz dostosować, co może wpływać na prędkość przesyłania/pobierania; ograniczenia prędkości przesyłania i pobierania. Wykonaj następujące czynności, aby dostosować ograniczenia prędkości przesyłania i pobierania za pomocą funkcji Kopia zapasowa i synchronizacja:

 1. Kliknij na Kopia zapasowa i synchronizacja ikona (mała chmurka) na pasku zadań; powinno to otworzyć małe okno pokazujące ostatnio przesłane pliki na Dysk Google. Kliknij na ikona koła zębatego (ustawień) i wybierz preferencje

 2. Na dole strony preferencji wybierz ustawienia sieci.

 3. Pod Ustawienia proxy, upewnij się, że masz „Automatyczne wykrywanie” wybrane.

 4. Pod Ustawienia przepustowości, upewnij się, że masz „Nie ograniczaj” wybrane zarówno dla szybkości pobierania, jak i szybkości przesyłania.

Dysk w przeglądarce internetowej

Podczas korzystania z dysku Google w przeglądarce internetowej sama przeglądarka może zostać przeciążona. W niektórych przypadkach wszystko, co musisz zrobić, aby poprawić prędkość pobierania i wysyłania, to zwolnić trochę pamięci.

Czyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki

Zwiększasz wydajność swojej przeglądarki, czyszcząc pamięć podręczną, co zwolni dużo pamięci. Wykonaj następujące kroki, aby wyczyścić pamięć podręczną:

 1. Otwórz przeglądarkę (w tym samouczku będzie używana przeglądarka Google Chrome, ale kroki są podobne dla większości przeglądarek).

 2. Użyj następującego skrótu: CTRL + SHIFT + DELETE (Cmd + Y dla użytkowników komputerów Mac). Musisz nacisnąć te klawisze jednocześnie, aby skrót działał, a następnie zostaniesz przekierowany do Wyczyść dane przeglądania okno.

 3. Wybierz "Cały czas” z rozwijanego menu znajdującego się na górze strony.

 4. Zaznacz wszystkie pola wyboru, które chcesz wyczyścić. Zaleca się co najmniej wyczyszczenie plików cookie i obrazów/plików z pamięci podręcznej.

 5. Naciśnij Wyczyść dane przeglądania.

Jeśli chcesz zapisać zapisane hasła, automatycznie wypełniać dane formularzy itp., pozostaw te pola niezaznaczone podczas czyszczenia danych z przeglądarki internetowej. Zapisywanie haseł i danych do automatycznego wypełniania formularzy nie wymaga dużo pamięci, a zatem nie powinno zbytnio wpływać na prędkość przesyłania/pobierania.

Użyj przyspieszenia sprzętowego w Google Chrome

Ta metoda jest przeznaczona dla tych, którzy korzystają z usługi w chmurze Dysku Google, w szczególności w Google Chrome. Kroki są dość proste.

 1. Otwórz Google Chrome, a następnie kliknij ikona trzech kropek – jest to opcja „Dostosuj i kontroluj Google Chrome”.

 2. Stamtąd wybierz Ustawienia.

 3. Po lewej stronie poszukaj menu rozwijanego z napisem "Zaawansowany." Kliknij, aby rozwinąć, i wybierz "System."

 4. W polu System poszukaj „Użyj przyspieszenia sprzętu komputerowego, gdy jest to możliwe" skrzynka. Kliknij suwak, aby włączyć to ustawienie.

Ogólne rozwiązania napędowe

Poniższe rozwiązania mogą pomóc na dowolnym urządzeniu, na którym korzystasz z Google Drive podczas połączenia z Wi-Fi, w tym w wersji na komputery, w przeglądarce i na urządzeniach mobilnych.

Określanie źródła wąskiego gardła przepustowości

Jednym z najlepszych sposobów na przyspieszenie przesyłania na Dysk Google jest przede wszystkim ustalenie, dlaczego jest ono wolne. Niezależnie od tego, czy korzystasz z urządzenia mobilnego, czy komputera, uruchomienie testu prędkości da ci wyobrażenie, czy to połączenie internetowe lub sprzęt powoduje powolne przesyłanie/pobieranie.

Speedtest® to doskonałe narzędzie, które wielu użytkowników uważa za przydatne do określania szybkości przesyłania i pobierania.

Speedtest jest dostępny do pobrania na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android, a także wersje na komputery stacjonarne. Pozwala uzyskać szybki i dokładny pomiar prędkości przesyłania i pobierania. Jeśli zauważysz, że prędkość wysyłania i pobierania jest znacznie niższa niż ta reklamowana przez dostawcę usług internetowych (ISP), dobrze jest skontaktować się z nim i zapytać, dlaczego nie uzyskujesz pełnej prędkości w górę/w dół, którą płacisz.

Skonfiguruj ustawienia sieci LAN

Jeśli korzystasz z Internetu przez router, możesz skonfigurować określone opcje, które pomogą Ci zwiększyć prędkość przesyłania i pobierania na Dysk Google. Wszystko, co musisz zrobić, to dostosować ustawienia LAN z Panelu sterowania.

 1. Otwórz Panel sterowania i wybierz "Sieć i Internet." Następnie wybierz „Opcje internetowe”.

 2. Wybierz "Znajomości" Patka. Spójrz na "Ustawienia sieci LAN" i wybierz go. Przycisk powinien znajdować się w polu Ustawienia sieci lokalnej (LAN).

 3. Pojawi się nowe okno, umożliwiające dostosowanie niektórych ustawień sieci LAN. Wybierz opcję „Automatycznie wykryj ustawienia”, a Twoja praca tutaj jest zakończona. Kliknij OK, aby wyjść z konfiguracji.
Jak przyspieszyć wolny dysk Google

Pierwsze techniczne

Jeśli naprawdę znasz się na technologii, zawsze możesz użyć Rclone do szybszego przesyłania na Dysk Google. Dostępne dla komputerów stacjonarnych (Linux, macOS, Windows), to oprogramowanie jest bezpłatne i dostępne na GitHub.

Aby to zrobić, musisz zrozumieć polecenia i skrypty, ale zwiększa to prędkość usług opartych na chmurze, takich jak Dysk Google, One Drive, a nawet DropBox. Pozwoli to również zastosować szyfrowanie do kopii zapasowych.

Zacznij od pobrania z przeglądarki internetowej, postępuj zgodnie z instrukcjami konfiguracji pilotów i skonfiguruj ustawienia kopii zapasowej. Możesz przesyłać pliki zbiorczo, co oznacza, że ​​Rclone osiągnie większą prędkość przesyłania.

Rozwiązywanie problemów

Pomocne jest również przeanalizowanie tego, co przesyłasz. Mniejsze pliki powinny być przesyłane dość szybko, podczas gdy większe mogą trochę potrwać. Co ciekawe, możesz nie zauważyć dodatkowych plików, które są przesyłane, co powoduje spowolnienie prędkości. Jeśli przesyłasz dużo niepotrzebnych informacji, możesz dostosować ustawienia kopii zapasowej na Dysku Google

Aby szybko rozwiązać problem, po prostu przesyłanie z innej sieci bezprzewodowej w innej lokalizacji (sieci prywatne zawsze będą szybsze niż publiczne) lub wyłączenie Wifi na urządzeniu z obsługą danych może przyspieszyć przesyłanie na Dysk Google.

Kolejnym czynnikiem jest źródło, z którego korzystasz. Jeśli korzystasz z przeglądarki internetowej, która działa boleśnie wolno, spróbuj przełączyć się na inną. Na przykład: jeśli używasz przeglądarki Chrome, wypróbuj Firefox lub jedną z wielu lżejszych dostępnych przeglądarek internetowych.

Ciesz się szybszymi prędkościami przesyłania na Dysk Google

Przetestuj różne metody i monitoruj, jak zmiany wpływają na prędkość pobierania i przesyłania na Dysku Google. Wielu użytkowników zgłasza, że ​​prędkości przesyłania różnią się w zależności od ich lokalizacji, rozmiaru plików i źródła, z którego korzystają (przeglądarka internetowa, aplikacja, dane mobilne, Wi-Fi itp.).

Jeśli masz problemy z niską prędkością przesyłania, wypróbuj rozwiązania opisane w tym artykule; powinny pomóc zwiększyć szybkość lub przynajmniej zawęzić podstawowy problem.

Masz jakieś wskazówki, triki lub pytania dotyczące zwiększenia szybkości przesyłania na Dysku Google? Daj nam znać w komentarzach poniżej.