Recenzja Sky Soundbox: niesamowity dźwięk w okazyjnej cenie

Recenzja Sky Soundbox: niesamowity dźwięk w okazyjnej cenie

Obraz 1 z 8

sky_soundbox_1

sky_soundbox_2
sky_soundbox_3
sky_soundbox_4
sky_soundbox_5
sky_soundbox_6
sky_soundbox_7
sky_soundbox_8
249 £ Cena podczas recenzji

Sky w tej chwili trochę się rozkręca. Telewizyjny gigant nie tylko zmienił sposób, w jaki myślimy o umowach telefonii komórkowej dzięki swojej innowacyjnej sieci komórkowej (dane są przenoszone i mogą być dzielone między planami rodzinnymi), ale także stara się nagradzać swoich abonentów miesięcznymi nagrodami w programie VIP. Tego rodzaju lojalność wobec marki jest po raz kolejny nagradzana Sky Soundbox – soundbarem wyprodukowanym przez audiofilów z najwyższej półki w Devialet i oferowanym ze zniżką klientom Sky. Duży rabat.

Tak więc, podczas gdy Sky Soundbox będzie kosztować 799 GBP dla stałych klientów, klienci Sky mogą otrzymać jeden za 299 GBP po uruchomieniu. A jeśli zapisałeś się do śpiewającej, tańczącej usługi multiroom Sky Q, jest ona jeszcze tańsza za 249 funtów.

[galeria:1]

Przy pełnej cenie 799 funtów nie jest to najlepsza konfiguracja audio z telewizora, jaką słyszeliśmy, ale przy niższej cenie jest to tak blisko nie myślenia, jaka może być realistyczna technologia konsumencka kosztująca setki funtów.

Kup teraz Sky Soundbox

Recenzja Sky Soundbox: projekt i funkcje

Sky Soundbox jest trochę dziwaczny, jeśli chodzi o głośniki telewizyjne, a to głównie z powodu jego fizycznego projektu. Nie jest wystarczająco smukły ani wystarczająco niski, aby służyć jako soundbar, ani nie jest wystarczająco szeroki, aby stanowić podstawę dźwięku. W rzeczywistości znajduje się gdzieś pomiędzy tymi dwoma typami głośników pod względem współczynnika kształtu.

Samo w sobie nie stanowi to problemu, zwłaszcza jeśli masz telewizor ze stosunkowo wysoką podstawą. Ale przy tak wielu innych zestawach dostarczanych z tymi niskoprofilowymi stojakami, wysokość może okazać się problemem dla wielu: przy 95 mm od gumowej podstawy do górnego panelu, Soundbox jest znacznie wyższy niż większość soundbarów.

Z pewnością był to problem w moim salonie, gdzie głośnik zasłaniał znaczną część dolnej części ekranu, gdy ustawiałem go tam, gdzie zwykle stawiam soundbary: na półce tuż przed ekranem.

W końcu musiałem przenieść Soundbox na niższą półkę pod moim pudełkiem Sky Q, aby utrzymać go centralnie, co nieco wpłynęło na jakość dźwięku, zmniejszając zdolność głośnika do odbijania dźwięku od ścian do tyłu głośnika i, następnie zawężając znacznie bardziej imponującą scenę dźwiękową.

Mówi się, że podczas mojego pierwszego demo Sky Soundbox, które odbyło się w apartamencie hotelowym w centrum Londynu, nawet demo TV Sky zostało podniesione na cokole, aby uniknąć blokowania ekranu przez głośnik. Nie można go też zamontować na ścianie, więc jeśli lubisz „unosić się”, nie jest to dobry wybór.

[galeria:2]

Jeśli chodzi o resztę swoich funkcji, Soundbox jest trochę mieszaną torbą. Ma tylko jedno wyjście HDMI i jedno wyjście HDMI oraz jedno optyczne wejście S/PDIF, więc łączność jest nieco ograniczona. Warto również zauważyć, że wyjście HDMI również nie obsługuje ARC (kanał zwrotny audio), więc będziesz mieć do kierowania dowolnego dźwięku, który nie pochodzi z twojego urządzenia Sky Q poprzez wyjście optyczne w twoim telewizorze. Nie ma również bezpośredniego wsparcia dla DTS, a nawet Dolby Atmos, co jest dziwne, biorąc pod uwagę niedawne wprowadzenie tego ostatniego do meczów Premier League.

I chociaż parowanie Bluetooth działa pięknie (przełącz go w tryb Bluetooth i poczekaj – automatycznie przechodzi w tryb parowania), znacznie mniej zależy mi na sposobie, w jaki Soundbox przerywa odtwarzanie z innych źródeł, aby ogłosić „Urządzenie Bluetooth jest podłączone/rozłączone” za każdym razem, gdy wcześniej sparowane urządzenie wejdzie i znajdzie się poza zasięgiem.

Niedawna aktualizacja nieco łagodzi cios. W ramach wielu nowych funkcji, które pojawią się w Sky Q, Spotify wkrótce dołączy do rodziny Sky Q. Od wiosny (data TBC) wystartuje Spotify, a klienci będą mogli słuchać Spotify za darmo, z reklamami lub logować się na swoje konto premium.

Oprócz tego, że jest dostępny w Sky Soundbox, będziesz mógł również przesyłać strumieniowo do głośników telewizora przez AirPlay lub Bluetooth.

Recenzja Sky Soundbox: Jakość dźwięku

Wszystko to jest lekko irytujące, ale spieszę dodać, że te drobiazgi nie wpływają nadmiernie na jakość dźwięku. W rzeczywistości, jak na swój rozmiar i cenę, Sky Soundbox zapewnia mocne uderzenie, zaskakująco szerokim i głębokim dźwiękiem. Bas, mimo że jest to samodzielny głośnik bez oddzielnego subwoofera, zapewnia również duży wpływ; to świat z dala od zwykłych głośników telewizora. Jeśli żyłeś tak długo bez zewnętrznej konfiguracji audio, zwrot będzie natychmiastowy i bardzo imponujący, a nawet w porównaniu z rywalami, takimi jak Q Acoustics M3 (300 funtów), jakość dźwięku jest imponująca.

[galeria:3]

Teraz Soundbox nie może konkurować z pełnym systemem dźwięku przestrzennego pod względem zanurzenia i oczywiste jest, że dźwięk dochodzi bezpośrednio przed tobą, pomimo odmiennych oświadczeń Sky. Ale wiesz, tak jest, więc to wystarczy. A najważniejsze rzeczy w głośniku telewizyjnym – równowaga i umiejętność prezentowania głosów, aby wyraźnie je słyszeć – są obecne i poprawne.

Co więcej, pod maską dzieje się więcej niż wystarczająco, aby dźwięk brzmiał niesamowicie. Algorytm automatycznego poziomu głośności głośnika (AVL) sprawia, że ​​głosy są zrozumiałe, subtelnie zmniejszając intensywność, gdy tylko pojawią się duże sceny akcji, a następnie ponownie ją dostosowując podczas cichszych scen. Nie można go wyłączyć, ale jest skuteczny i zdecydowanie nie jest zbyt nachalny.

[galeria:4]

Jest też funkcja „Q Sound” głośnika, która automatycznie dostosowuje sam korektor do różnych rodzajów treści, odtwarzając elementy surround podczas meczów piłki nożnej, na przykład, aby „umieścić Cię na scenie”. Klip z niedawnego meczu Manchester United z Evertonem dowiódł, że tłum naprawdę czuje się żywy i chociaż komentarze do Formuły 1 wydają się być nieco przytłumione i zamknięte, hałas silnika jest przyjemnie podwyższony.

W sumie istnieje siedem różnych profili dźwięku Q: muzyka, kino, F1, piłka nożna, krykiet, golf i boks, ale pamiętaj, że będą one dostępne tylko dla treści przesyłanych do głośnika z pudełka Sky Q. Soundbox powraca do swojego domyślnego profilu dla każdej innej zawartości.

[galeria:5]

Nie chodzi o to, że jest to szczególny problem, ponieważ chociaż jest to głównie przeznaczone do telewizora, brzmi świetnie również z muzyką, albo za pośrednictwem natywnego połączenia Bluetooth głośnika, albo wejścia optycznego z tyłu pudełka. I tak, możesz uzyskać więcej wyraźnych szczegółów na najwyższym końcu spektrum dźwięku dzięki droższym głośnikom – i więcej dźwięku dzięki konfiguracji wyposażonej w subwoofer – ale w przypadku tak małego głośnika w rozsądnej cenie jest niczym innym, jak zadziwia, czym jest Soundbox w stanie osiągnąć, z ładnie zwinnym i bardzo dobrze kontrolowanym basem oraz ciepłą, słodką prezentacją w pozostałej części pasma audio.

Innymi słowy, jest to bezkonkurencyjny dźwięk w cenie abonenta Sky, ale nie w cenie 799 GBP bez abonamentu.

Kup teraz Sky Soundbox

Recenzja Sky Soundbox: Werdykt

Zasadniczo ta ostatnia linia podsumowuje to. Sky Soundbox jest rzeczywiście bardzo dobrym głośnikiem telewizyjnym, a jeśli jesteś subskrybentem Sky, który utknął z wbudowanymi głośnikami telewizyjnymi lub tanim i paskudnym głośnikiem typu „wszystko w jednym” o wartości poniżej 200 funtów, to jest to równie łatwe. zalecenie, jak można dać. Śmiało i kup to teraz.

[galeria:7]

Jeśli nie jesteś subskrybentem, ta perspektywa radykalnie się zmienia. Chociaż jest to tak dobry głośnik, jak zawsze, możesz uzyskać znacznie więcej za swoje pieniądze gdzie indziej, w tym pełne systemy surround lub bardziej w pełni wyposażone systemy soundbarów, takie jak znakomity Samsung HW-K850. Ten system, w przeciwieństwie do Soundbox, jest wyposażony w bezprzewodowy subwoofer, szerszy wybór połączeń, obsługę Dolby Atmos i strumieniowanie muzyki w wielu pomieszczeniach. Brzmi też lepiej.

Nie oznacza to jednak wcale Sky Soundbox. To genialny pierwszy produkt audio, a Devialet – który nigdy wcześniej nie współpracował z inną marką – dostarczył towar w zdumiewający sposób. Dla subskrybentów Sky jest to okazja o ogromnych rozmiarach.