Najlepsze głośniki bezprzewodowe w 2018 roku: Oto 15 naszych ulubionych głośników Bluetooth

Najlepsze głośniki bezprzewodowe w 2018 roku: Oto 15 naszych ulubionych głośników Bluetooth

Obraz 1 z 15

Libratone Zipp Mini

KEF Muo
bang_olufsen_beosound_1_1
Recenzja JBL Xtreme: Duży i mocny, JBL Xtreme ma prawdziwy cios
Dodatek Audio Pro T3
B&O Play Beoplay A1 z góry
Recenzja UE Boom 2
Bije pigułka+
one_click_cloudy_grey_jeep_hr
harman_kardon_go_play_1_of_4
ue_wonderboom
best_wireless_speakers_2017_-_libratone_zipp
best_wireless_speakers_2017_-_dom_marley_chant_mini
best_wireless_speaker_-_bose_soundlink_revolve
best_wireless_speaker_-_philips_bt7900_everplay_

Dla tych z nas, którzy mają silne wspomnienia z rozplątywania się kabli głośnikowych, głośniki Bluetooth mogą wydawać się czarem. Umieść pudełko w kształcie pigułki na półce lub zawieś je w kuchni, a następnie włącz do niego muzykę kilkoma ruchami. Brak węzłów. Bez bajerów. Magia.

Jednak po tym, jak przezwyciężysz tę początkową radość, zaczniesz zauważać, co sprawia, że ​​jeden głośnik Bluetooth jest lepszy od drugiego. Jakość dźwięku jest oczywista, ale co z czasem pracy baterii, szybkością ładowania, obsługą łączności lub ceną? Tutaj mamy zwięzły przewodnik na temat tego, co należy wziąć pod uwagę przy zakupie przenośnego głośnika, a także naszych 13 ulubionych obecnie.

Najlepsze głośniki Bluetooth 2018: Przewodnik zakupu

Jakość dźwięku

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest oczywiście jakość dźwięku, ale jest to trudne do zmierzenia, nie tylko dlatego, że niektórzy producenci topią cię w dzikich twierdzeniach, a nawet bardziej szalonych specyfikacjach. Zdrowy rozsądek może sugerować, że im większa „całkowita moc wyjściowa” – zwykle mierzona w watach – tym głośniejszy i lepszy będzie głośnik, ale pamiętaj, że praw fizyki nie da się oszukać: z reguły mały głośnik zawsze będzie miał trudności z dopasowaniem dużego głośnika pod względem basów i głośności, chyba że jesteś fanem zniekształceń lub basów.

Innym wskaźnikiem jakości (ale w żadnym wypadku nie jest to gwarancja) jest obsługa kodeka aptX, który, jak twierdzi właściciel patentu, CSR, zapewnia znacznie lepszą jakość dźwięku niż standardowa kompresja kodowania podpasmowego (SBC) – z czym zgadzają się legiony audiofilów. Twoje źródło musi również wyprowadzać aptX, a zwłaszcza iPhone'y, iPody i iPady tego nie robią. Jeśli jesteś w obozie Apple, aptX jest bardzo dyskusyjny.

Najlepsze głośniki Bluetooth: funkcje i łączność

Najważniejszą rzeczą do rozważenia przy zakupie głośnika bezprzewodowego jest to, jak elastyczny jest on pod względem połączeń. Praktycznie wszystkie głośniki bezprzewodowe mają obsługę Bluetooth, ale niewiele ma obsługę Spotify Connect lub Apple AirPlay. Te tryby połączenia wykorzystują sieć Wi-Fi do strumieniowego przesyłania dźwięku i mogą zapewnić lepszą jakość dźwięku oraz bardziej niezawodne połączenie niż Bluetooth. Ponadto nigdy nie lekceważ użyteczności standardowego wejścia audio 3,5 mm. Jeśli chcesz połączyć się z urządzeniem bez Bluetooth, jest to zwykle najłatwiejszy sposób.

Zobacz powiązane Najlepsze smartfony 2018 Najlepsze słuchawki 2018: 14 najlepszych słuchawek nausznych i dousznych, jakie możesz teraz kupić

W zależności od tego, jak zamierzasz korzystać z głośnika, powinieneś również poszukać urządzeń, które zostały zaprojektowane z myślą o użytkowaniu na zewnątrz. W dzisiejszych czasach widzimy znacznie więcej głośników Bluetooth z wytrzymałym wygięciem, a kiedy są tak lekkie, kusi, aby je schować do torby i zabrać ze sobą, gdziekolwiek jesteś. Niektóre są do tego mniej przystosowane niż inne, w tym jeden z naszych najlepszych wyborów, KEF Muo.

Inne ważne funkcje, na które należy zwrócić uwagę, to NFC, która sprawia, że ​​parowanie jest tak szybkie i proste, jak umieszczenie telefonu w pobliżu głośnika, oraz funkcje multiroom, które pozwalają ustawić kilka głośników Bluetooth do odtwarzania tego samego źródła jednocześnie, aby muzyka towarzyszy Ci w całym domu.

Żywotność baterii, ładowanie i cena

Należy wziąć pod uwagę trzy ostatnie czynniki. Pierwsza to żywotność baterii. Producenci zwykle podają żywotność baterii dla „średniej” głośności, więc jeśli jesteś osobą, która wkłada muzykę na pełny pas, wybij kilka godzin od podanego czasu. Wszystkie dobre głośniki Bluetooth zapewnią ponad osiem godzin pracy, więc nie jest to kluczowy czynnik, który kiedyś był.

Należy jednak pamiętać, że podczas gdy wiele głośników Bluetooth ładuje się przez micro-USB, inne używają zastrzeżonych ładowarek. To pierwsze jest wygodniejsze, ponieważ prawdopodobnie będziesz mieć pod ręką zasilacz – w rzeczywistości niektóre głośniki działają nawet jak przenośne baterie, zapewniając port USB, dzięki czemu możesz podłączyć telefon podczas podróży – ale zwykle ładowanie ich trwa dłużej niż głośnik z własnym zasilaniem.

Ostatni czynnik? Cena £. Może to podlegać ogromnym wahaniom, a niektórzy mówcy podskakują w górę iw dół o 70 funtów, ponieważ obowiązują różne oferty i rabaty. Podobnie jak większość rzeczy, w dużej mierze dostajesz to, za co płacisz, jeśli chodzi o wydajność, ale wciąż istnieje wiele okazji, z których wiele znajdziesz na poniższej liście.

1. Libratone Zipp Mini

Cena: 169 £ z libratone.com

To szalenie wszechstronny głośnik, czego przyzwyczailiśmy się oczekiwać od skandynawskich ikonoklastów z Libratone. Możesz myśleć o tym jako o rywalu dla Sonos, z obsługą dźwięku w wielu pomieszczeniach, jeśli kupisz więcej niż jeden (i będziesz kuszony).

Podłącz go do sieci bezprzewodowej i stanie się internetowym radiem strumieniowym: korzystając z niezbyt intuicyjnej aplikacji, możesz wybrać do pięciu ulubionych, a następnie wybrać je bezpośrednio za pomocą dotykowego przycisku na górze głośnika. Możesz też połączyć go bezpośrednio z kontem Spotify Premium. Sprytnie, jest też bardzo niewiele miejsc, do których nie może się udać. Pasek ułatwia noszenie przy sobie lub powieszenie na haczyku w łazience.

Jest to również prawdziwy wszechstronny, z obsługą SBC i aptX Bluetooth, Spotify Connect i AirPlay, i chociaż jego jakość dźwięku nie jest dostępna w przypadku KEF – nie może się z nim równać pod względem przejrzystości lub mocy – nadal jest dobry, ciepły głośnik. Jego szczególny talent sprowadza się do okrągłej konstrukcji, co oznacza, że ​​muzyka gra równomiernie we wszystkich kierunkach. Bez względu na to, gdzie postawisz ten głośnik, zabrzmi świetnie.

Przeczytaj pełną recenzję na temat siostrzanego tytułu Opinie ekspertów

2. Bezprzewodowy głośnik KEF Muo

Cena: £180

Gdyby KEF Muo wszedł do pokoju pełnego głośników Bluetooth, bez wątpienia zapanowałaby pełna szacunku cisza: to królewska jakość, jeśli chodzi o jakość dźwięku. Włącz utwór orkiestrowy i poczujesz się, jakbyś tam był; posłuchaj słuchowiska radiowego i usłyszysz każdy szczegół; zagraj dudniący utwór drum’n’bass… cóż, to może być moment, w którym możesz być trochę zawiedziony, ponieważ przy tym rozmiarze nieuchronnie będzie brakować mu mocy.

Nie brakuje jednak stylu, ponieważ „burzowa” szarość naszej próbki – niebieski, złoty, srebrny i pomarańczowy są również dostępne – wyglądająca odpowiednio dyskretnie i królewsko. (Chociaż przypomina nam się, tylko trochę, grzejnik elektryczny.) Oczywiście obsługuje Bluetooth AptX, jeśli masz odpowiednie źródło. Można go sparować z innym, aby zapewnić wyjście stereo, a funkcja NFC do szybkiego parowania.

Sprytnie może być używany w pionie lub poziomie: wewnętrzny czujnik automatycznie określi jego orientację i odpowiednio zmieni wyjście. Czy to warte swojej ceny? Jeśli jesteś audiofilem, bez wątpienia. To oszałamiający głośnik Bluetooth o niesamowitej jakości dźwięku.

3. Bang & Olufsen Beosound 1

Cena: 995 GBP z Selfridges.com

bang_olufsen_beosound_1_1

Jeśli jednak pomyśleliśmy, że KEF Muo jest dobry, nie może dotknąć zestawu Bang & Olufsen Beosound 1. Przypominający bardziej futurystyczny statek kosmiczny niż urządzenie do przesyłania strumieniowego utworów ze Spotify, ten 360-stopniowy głośnik w kształcie stożka jest oszałamiający przenośny głośnik – chociaż, kiedy mówię, przenośny, ale jego rozmiar oznacza, że ​​bardziej nadaje się do przewożenia z pokoju do pokoju po domu niż noszony w torbie i zabierany do parku.

To powiedziawszy, ma wbudowaną baterię do 16 godzin odtwarzania bez zasilania, a zakres usług przesyłania strumieniowego i obsługiwanych protokołów bezprzewodowych jest naprawdę imponujący. Jest oczywiście Bluetooth, ale nie mniej niż Spotify Connect, Apple Airplay i Google Cast. Pasuje również do zestawu głośników multiroom firmy.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to najlepszy głośnik Bluetooth, z jakim kiedykolwiek mieliśmy do czynienia. Muzyka odtwarzana przez Beosound 1 ma niesamowitą atmosferę oraz prawdziwe poczucie głębi i autorytetu. Wysokie tony są wyraźne i szczegółowe, basy są teksturowane i kontrolowane, a wokale są naprawdę zapierające dech w piersiach. Cena jest bardzo wysoka, ale jeśli chcesz najlepszego…

Przeczytaj pełną recenzję zestawu Bang & Olufsen Beosound 1

4. JBL Xtreme

Cena: £210

Największy i najodważniejszy z testowanych głośników, JBL Extreme, byłby naszym najlepszym wyborem na imprezę o milę. Zawiera worki basu, które odbijają się w pokoju – i w całym domu – i możesz podłączyć do trzech telefonów jednocześnie, jeśli chcesz zmieniać DJ-a. Głośnik dobrze radzi sobie z muzyką klasyczną i wokalem, ale brakuje mu klarowności KEF Muo, częściowo z powodu niezbyt subtelnego basu.

Jednak w przeciwieństwie do KEF, JBL Xtreme jest wystarczająco wytrzymały, aby przejść wszędzie: jest „odporny na zachlapanie”, a nie wodoodporny, ale możesz go wyjąć w wietrzny dzień bez obaw. JBL zapewnia nawet pasek, który przyczepia się po obu stronach jak tornister, co jest dobrą rzeczą, biorąc pod uwagę jego wagę 2,1 kg. Kolejny bonus: dzięki dwóm portom USB możesz używać go jako przenośnej ładowarki dzięki ogromnej baterii 10 000 mAh.

5. Dodatek Audio Pro T3

Cena: £149

Dodatek Audio Pro T3

Addon T3 firmy Audio Pro to właśnie taki głośnik, jakiego można oczekiwać od producenta butikowego szwedzkiego sprzętu audio. Jest solidnie wykonany, pudełkowa forma, skórzany uchwyt i detale ze szczotkowanego metalu są zachwycająco retro, a mimo to T3 nie skąpi na funkcjach ani jakości dźwięku.

Możesz zasilać T3 z sieci lub z baterii – jego wewnętrzny zasilacz wystarcza na 30 godzin odtwarzania przy „średniej” głośności i maksymalnie 12 godzin – i ładować telefon z portu USB z tyłu.

Jest to dość proste, jeśli chodzi o połączenie – możesz podłączyć się przez standardowy Bluetooth (nie ma obsługi aptX) lub wejście audio 3,5 mm – ale to wszystko. Brak Spotify Connect. Brak Apple Airplay.

Mimo to, gdy jakość dźwięku jest tak dobra, jestem w stanie to wybaczyć. Nie jest to najbardziej szczegółowy głośnik, jaki kiedykolwiek usłyszysz, a bas na niektórych utworach trochę dudni, ale poza tym jego dźwięk jest ciężki, solidny, a dobrze wykonana obudowa ogranicza pogłosy do minimum i nie ma zniekształceń do mówienia z obu.

Inni mają więcej udogodnień lub lepszą jakość dźwięku, ale za 150 funtów nie usłyszysz wielu głośników lepiej.

6. B&O Zagraj w Beoplay A1

Cena: £180

B&O Play Beoplay A1 z góry

Skandynawski specjalista od audio B&O słynie z wysokiej klasy, niedrogich systemów audio lifestylowych, ale Beoplay A1 to coś innego. Niewiele większy niż małe pudełko na biżuterię, ten kompaktowy głośnik Bluetooth jest niezwykle stylowym punktem wyjścia dla tych, którzy mogą nie być w stanie pozwolić sobie na droższe oferty firmy.

Jednak nie chodzi tylko o wygląd; ten mały głośnik również brzmi świetnie, ma baterię, która wytrzyma 24 godziny przy umiarkowanej głośności i może być również używany do połączeń głośnomówiących. Pod względem tego, co może zrobić, jest dość prosty. Nie ma Wi-Fi, tylko łączność Bluetooth i nie ma obsługi aptX.

Nie jest to też najgłośniejszy z głośników, ale pod względem jakości dźwięku i stylu nie są one znacznie lepsze.

Przeczytaj pełną recenzję B&O Play Beoplay A1 tutaj

7. Wysięgnik UE 2

Cena: £100

Mniej więcej wielkości piórnika, UE Boom 2 został zaprojektowany tak, aby był przenośnym głośnikiem i przetrwał każdą pogodę. Można nim brać prysznic, zostawiać na deszczu, a nawet zanurzać na pół godziny w metrze wody. Jest również wytrzymały, z twardą gumą, dzięki czemu można go schować do plecaka lub walizki i nie martwić się o to. Żywotność baterii to kolejny atut – najdłuższy, z jakim się zetknąłem, to cytowane 15 godzin.

Jego słabością jest jakość dźwięku, z brakiem ciepła widocznym we wszystkich naszych testach. Na przykład pianina pojawiły się nieco szorstko, a podobno funkowe utwory, takie jak „Get Lucky”, wydawały się być wytworne i wsunięte w wykrochmalone koszule. To głośnik dla tych, którzy potrzebują solidnego towarzysza, a nie ostatniego słowa w jakości dźwięku, ale niedawna obniżka ceny czyni go niezaprzeczalnie atrakcyjnym.

8. Bije pigułka+

Cena: £149

Smukły, kompaktowy i lekki, Beats Pill+ to zwodniczy mały głośnik. Jest po prostu trochę zakochany w sobie, z podświetlanym „b” na górze w jaskrawym kontraście z czarnym obramowaniem, ale w tej maleńkiej formie mieści się wiele.

Jakość dźwięku znajduje się pośrodku zestawu, ale to nie jest przeklinające stwierdzenie, gdy standard jest tak wysoki: na przykład w wolnym utworze jazzowym niskie echo bębna basowego jest doskonale czyste, a wszystkie instrumenty są łatwe rozróżnić, więc może robić subtelność. Gdy tylko utwory stają się nieco bardziej burzliwe, dźwięk staje się nieco zagmatwany.

Zwróć też uwagę na brak obsługi kodeka aptX, ale nie jest to zaskakujące, gdy iPhone'y i iPady go nie obsługują – Beats to w końcu marka Apple. Z drugiej strony, ten głośnik stawia styl i wygodę na pierwszym miejscu, a dzięki 12-godzinnej żywotności baterii i prostemu interfejsowi jest dokładnie tym, czego można oczekiwać od Apple. Niestety, ma też odpowiednią cenę.

9. Libratone jednym kliknięciem

Cena: £120

one_click_cloudy-grey_bag_hr

Kompaktowy i przemyślany głośnik Bluetooth Libratone One Click ma lekkie funkcje, ale oferuje wyrafinowaną, zrównoważoną jakość dźwięku.

Jeśli chodzi o design, Libratone One Click jest wielkości książki w twardej oprawie. Grill głośnika jest pokryty miękką tkaniną, a krawędzie są otoczone zdejmowaną gumową ramą, z czymś, co można opisać tylko jako wystające gumowe zderzaki otaczające na zewnątrz.

Podsumowując, Libratone One Click to więcej niż przyzwoity głośnik Bluetooth. Uwielbiamy projekt i dźwięk, a poza brakiem funkcji nie ma na co narzekać. To wyjątkowo dobry kompaktowy głośnik.

Przeczytaj pełną recenzję urządzenia Libratone One Click

10. Harman Kardon Go + Play

Cena: 250 £ ⎮ Kup Go + Graj teraz od Harman Kardon

harman_kardon_go_play_1_of_4

Harman Kardon Go + Play jest zaskakująco prosty, jeśli chodzi o nowoczesne głośniki bezprzewodowe. Nie ma łączności Wi-Fi, a zatem nie obsługuje Spotify Connect, Apple Airplay ani Google Cast. Nie ma tu nawet obsługi aptX dla lepszej jakości dźwięku Bluetooth.

Jednak to, co robi, robi znakomicie. Jest duży, mocny i brzmi cudownie, z mnóstwem solidnego basu i mnóstwem detali z najwyższej półki. Ma wystarczającą objętość, aby utrzymać nawet małe spotkania w ogrodzie, a wbudowany ośmiogodzinny akumulator oznacza, że ​​nie będziesz musiał wyciągać przedłużacza, jeśli hulanki potrwają nieco później, niż się spodziewałeś.

Wszystko to, plus fakt, że wygląda fantastycznie, oznacza, że ​​jest to jeden z najlepszych bezprzewodowych głośników domowych, jakie można kupić. Traci ocenę tylko z powodu braku funkcji.

Przeczytaj pełną recenzję Harman Kardon Go + Play w siostrzanym tytule Expert Reviews.

11. UE Wonderboom

Cena: 90 £ od Amazon

ue_wonderboom

UE Wonderboom to mały przenośny głośnik, który unosi się w wodzie. Dzięki klasie IPX7 ten głośnik Bluetooth może być zanurzony przez 30 minut na głębokości do 1 m. Jego przenośny rozmiar i żywe kolory sprawiają, że UE Wonderboom jest atrakcyjnym przenośnym głośnikiem, który można zabrać na piknik lub powiesić pod prysznicem.

Głośnik UE ma żywotność baterii wynoszącą 10 godzin przy głośności 75%. Łączy się przez Bluetooth i ma imponujący zasięg 20 m przez ściany, dzięki czemu nie będziesz miał problemów z zabraniem głośnika ze sobą po domu. Chociaż nie ma obsługi kodeka Bluetooth aptX ani gniazda 3,5 mm, jeśli wolisz łączyć się z nim bardziej tradycyjnie.

Jego jakość dźwięku jest naprawdę cudowna. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, UE Wonderboom emituje głośny dźwięk o niskim poziomie zniekształceń, który jest wyraźnie słyszalny z dużej odległości. Jego ogólna jakość dźwięku jest niezwykle imponująca, od głębokich, wyraźnych basów po czyste wysokie tony, głośnik brzmi świetnie dla wszystkich gatunków muzycznych. Jeśli szukasz najlepszego głośnika poniżej 100 GBP, nie szukaj dalej niż UE Wonderboom

Przeczytaj pełną recenzję UE Wonderboom na siostrzanym tytule Expert Reviews.

12. Libratone Zipp

Cena: 250 £ od Amazon

best_wireless_speakers_2017_-_libratone_zipp

Libratone Zipp to drogi głośnik bezprzewodowy z łącznością Bluetooth 4.0 aptX i 802.11n Wi-Fi. Duży cylindryczny głośnik jest niezwykle głośny i nie zniekształca się, gdy jest doprowadzony do granic możliwości. Z łatwością wypełni duży salon lub znajdzie zastosowanie w ogrodzie.

Jego jakość dźwięku jest imponująca, z głębokim dudnieniem basu od błyszczących wysokich tonów. Co więcej, jego scena dźwiękowa jest otwarta i zapewnia dźwięk 360 stopni, co oznacza, że ​​każdy może cieszyć się twoją muzyką.

Dzięki aplikacji Libratone będziesz mógł skonfigurować system multiroom i przesyłać strumieniowo przez Spotify Premium, Apple AirPlay oraz słuchać ulubionych stacji radiowych. Za 250 funtów nie jest to tani głośnik, ale jeśli masz budżet, Zipp jest jednym z najlepszych w okolicy.

Przeczytaj pełną recenzję Libratone Zipp na siostrzanym tytule Expert Reviews.

13. House of Marley Chant Mini

Cena: 25 £ od Amazon

best_wireless_speakers_2017_-_dom_marley_chant_mini

House of Marley Chant Mini to mały, niedrogi, pięknie wykonany głośnik Bluetooth. Ten mały głośnik, wykonany z bambusa i tkaniny „Rewind”, jest przyjazny dla środowiska i estetycznie piękny.

Jego mały głośnik o mocy 3 W jest wystarczająco głośny na małe zgromadzenie, ale nie oczekuj, że wypełni duży salon lub pojawi się w wietrznych warunkach na zewnątrz. Za 25 funtów niewiele można nie lubić w Chant Mini. Dopóki postawisz sobie realistyczne oczekiwania dotyczące głośnika o jego wielkości, cenie i jakości dźwięku, nie zawiedziesz się.

14. Bose SoundLink Revolve

Cena: 200 £ od Amazon

best_wireless_speaker_-_bose_soundlink_revolve

Bose SoundLink Revolve to mały głośnik Bluetooth, który może pochwalić się imponującym dźwiękiem. Pomimo swoich rozmiarów, głośnik potrafi wypełnić dźwiękiem w 360 stopniach średniej wielkości pomieszczenie. Muzyka nie jest jedyną rzeczą, jaką może zrobić głośnik, ponieważ wielofunkcyjny przycisk głośnika umożliwia korzystanie z Asystenta Google lub Siri ze zgodnym urządzeniem z systemem Android lub iOS.

W dolnej części głośnika znajduje się gwint 1,4 cala, co oznacza, że ​​można go zamontować na statywie. Jest też port dokujący – umożliwiający bezprzewodowe ładowanie głośnika przez opcjonalną bazę 25 GBP. Za 200 funtów nie jest tani, ale jeśli szukasz przenośnego, 360-stopniowego, wodoodpornego głośnika IPX4, Bose SoundLink Revolve to doskonały wybór.

Przeczytaj pełną recenzję Bose SoundLink Revolve tutaj

15. Philips BT7900 EverPlay

Cena: 90 £ od Target

best_wireless_speaker_-_philips_bt7900_everplay_

Philips BT7900 EverPlay to wodoodporny głośnik o imponującym dźwięku. Dzięki certyfikatom IP57 i IPX7 głośnik można zanurzyć na 30 minut na głębokości 1 m i jest odporny na wstrząsy i kurz. Firma Philips otoczyła głośnik elegancką, niestandardową tkaniną, dzięki czemu wpasuje się w każdą przestrzeń salonu.

Dwa przetworniki 1,5 cala o mocy 7 W zapewniają łączną moc wyjściową 14 W, co pozwala głośnikowi Bluetooth na uzyskanie głośnego, ale pozbawionego zniekształceń dźwięku. Jest również w stanie dokładnie odtwarzać muzykę w całym zakresie częstotliwości. Ma duże ilości basów, które rozszerzają się i zapewniają mocny dźwięk, bujną górę, która zapewnia blask i szeroką scenę dźwiękową, która wypełnia pomieszczenie. Jeśli szukasz eleganckiego, głośnego głośnika, kup Philips BT7900 EverPlay.

Kup teraz Philips BT7900 EverPlay w firmie Target