Jak przyspieszyć pobieranie Steam

Steam jest nadal jedną z najpopularniejszych platform do gier na PC, z milionami aktywnych użytkowników. Aplikacja oferuje ogromną liczbę gier, które można kupić w przystępnych cenach i od razu grać. Cóż, nie do końca od razu. Najpierw musisz pobrać swoją grę, co czasami może być trudne. Nowoczesne gry stają się coraz większe z roku na rok ze względu na wszystkie ulepszenia grafiki i dostosowywania. Tytuły AAA mogą zajmować do 100 GB miejsca, co jest ogromne w porównaniu do rozmiarów gier sprzed zaledwie 5 lat.

Jak przyspieszyć pobieranie Steam

Pobieranie trwa znacznie dłużej niż kiedyś, głównie ze względu na większe rozmiary plików, ale szybkość pobierania również odgrywa znaczącą rolę. Inni gracze powiedzieliby ci, żebyś uzyskał lepsze połączenie lub wyszedł z Wi-Fi McDonald's, ale czasami gry pobierają się na zawsze, nawet jeśli masz ultraszybki Internet światłowodowy. Ten problem zwykle nie wynika z połączenia z przepustowością, ale raczej z problemów z aplikacją lub nawet z komputerem.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak przyspieszyć pobieranie plików Steam.

5 najlepszych sposobów na szybsze pobieranie gier Steam

Nie trać nadziei, jeśli prędkość pobierania Steam pozostanie taka sama po wypróbowaniu jednej z tych metod. Przejrzyj je wszystkie, a na pewno zauważysz poprawę.

pobierz rozmiar

1. Zakończ niepotrzebne procesy

Każdy powinien to znać, ale trzeba o tym wspomnieć.

 1. Otworzyć Menadżer zadań naciskając Ctrl + Alt + Usuń i wybierając go lub naciskając Ctrl + Shift + Esc.
 2. Teraz zamknij wszystkie przeglądarki i inne programy, które mogą wpłynąć na prędkość pobierania.
 3. Spójrz na zakładkę Sieć, aby sprawdzić, czy coś blokuje przepustowość, jeśli tak, po prostu kliknij Zakończ zadanie po wybraniu programu, który sprawia Ci kłopoty i powinien natychmiast się zamknąć.
menadżer zadań

2. Daj pierwszeństwo pobraniom Steam

Możesz także użyć Menedżera zadań, aby zapewnić maksymalną prędkość pobierania na Steam.

 1. Upewnij się, że Steam jest uruchomiony, a następnie otwórz Menadżer zadań.
 2. Znaleźć Klient Steam na liście procesów, kliknij prawym przyciskiem myszy i kliknij Przejdź do szczegółów.
 3. Teraz w Okno szczegółów, musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy SteamService.exe proces i ustaw jego priorytet na Wysoki. Ta metoda może nie zdziałać cudów dla szybkości pobierania Steam, ale przynajmniej nada jej priorytet nad innymi aktualnie uruchomionymi programami.
priorytet usługi parowej

Uwaga: system Windows 10 nie zapisuje ustawienia po zamknięciu. Po każdym uruchomieniu będziesz musiał zmienić poziom priorytetu.

3. Sprawdź swój region pobierania i limit przepustowości

Czy wiesz, że Steam używa Twojej lokalizacji do pobierania? Twoja prędkość pobierania będzie zależeć od regionu, w którym się znajdujesz, ale Steam może czasami wykryć niewłaściwy region. Aby uzyskać optymalne wyniki, zawsze wybieraj swój region lub najbliższy.

Możesz wybrać swój region, wykonując następujące kroki:

 1. Otwórz Steam i kliknij menu Steam w lewym górnym rogu i wybierz Ustawienia.
 2. Teraz kliknij Pliki do pobrania Sekcja.
 3. Stąd zobaczysz Pobierz region menu rozwijane, w którym możesz wybrać najbliższy region.
 4. Upewnij się również, że Ogranicz przepustowość do opcja jest ustawiona na Bez limitu.

  ustawienia pobierania Steam

Pamiętaj, że czasami najbliższy region nie jest najodpowiedniejszą opcją. Ten scenariusz wynika z dużego ruchu w tym regionie, więc wybranie innej lokalizacji może czasami faktycznie zwiększyć prędkość pobierania, nawet jeśli znajduje się ona dalej.

4. Wyłącz swój program antywirusowy i zaporę sieciową

Czasami zapora sieciowa lub programy antywirusowe wpływają na szybkość pobierania. Spróbuj wyłączyć każdy z nich, aby zobaczyć, czy nastąpiła jakaś zmiana. Sprawdź instrukcję lub stronę internetową swojego dostawcy oprogramowania antywirusowego, aby dowiedzieć się, jak go wyłączyć.

 1. Otwórz menu Start, wpisz zapora”, a następnie wybierz Zapora Windows Defender. Menu startowe
 2. Następnie wybierz Włącz lub wyłącz Zaporę Windows Defender. zapora systemu Windows
 3. Na koniec musisz to potwierdzić, wybierając Wyłącz zaporę Windows Defender checkbox, a następnie naciskając ok.
zapora ogniowa

5. Zoptymalizuj swoje połączenie internetowe

Nie każdy może sobie pozwolić na najlepszą prędkość połączenia internetowego, ale przynajmniej możesz zoptymalizować go do pełnego potencjału. Przede wszystkim spróbuj użyć połączenia Ethernet podczas pobierania czegokolwiek, w tym gier na Steam. Wi-Fi nie zawsze zapewnia optymalną prędkość pobierania.

Upewnij się, że sterowniki sieci LAN są aktualne, aby w pełni wykorzystać zalety tego typu połączenia. Wiele programów może z łatwością zaktualizować wszystkie sterowniki, ale większość z nich jest droga. SlimDrivers jest dostępny zarówno w wersji bezpłatnej, jak i premium, które są odpowiednie do pobierania wszystkich najnowszych sterowników.

Zwiększanie prędkości pobierania w Steam

Podsumowując, wolne prędkości Internetu to jedna z najbardziej frustrujących rzeczy we współczesnym społeczeństwie. Mamy nadzieję, że pomoże ci to szybciej pobierać gry, w sam raz na kolejną wielką wyprzedaż Steam.

Czy któraś z tych sugestii pomogła? Czy znasz jeszcze jakieś sztuczki? Podziel się nimi ze społecznością w komentarzach poniżej.