Recenzja Sony SRS-X99: Walka multiroom w Sonos

Recenzja Sony SRS-X99: Walka multiroom w Sonos

Obraz 1 z 5

sony_srs-x99_award-logo

Recenzja Sony SRS-X99: lewy górny róg
Recenzja Sony SRS-X99: Sterowanie
Recenzja Sony SRS-X99: głowa do przodu
Recenzja Sony SRS-X99: Połączenia
399 £ Cena w czasie przeglądu

Sony od lat buduje głośniki bezprzewodowe, ale bez zbytniej promocji zniknęły one nieco pod radarem. Jego głośniki zasługują jednak na więcej uwagi, a jego najnowszy wysiłek, SRS-X99, jest oszałamiający, z doskonałą jakością dźwięku, wzmocnioną obsługą szerokiej gamy standardów połączeń.

Zobacz powiązane Najlepsze głośniki bezprzewodowe na rok 2018: Oto 15 naszych ulubionych głośników Bluetooth

Wpasowuje się w gamę głośników multiroom firmy Sony na wyższym końcu zakresu pojedynczego głośnika bezprzewodowego firmy, tuż nad SRS-X77. Jest znacznie większy niż X77, mierzy 430 x 133 x 125 mm i waży mocne 4,7 kg. W przeciwieństwie do SRS-X77, który jest znacznie bardziej przenośny i zawiera wbudowaną baterię, SRS-X99 prawdopodobnie nie będzie tak często przenoszony.

Intensywne użycie błyszczącego, czarnego szkła fortepianowego jest mile widzianym powrotem dla SRS-X99 i nadaje głośnikowi wspaniały, luksusowy wygląd. Jego czyste krawędzie i nieprzerwany przedni grill wyglądają elegancko i są tak dobre, jak wyglądają. Prawdopodobnie będziesz chciał powstrzymać się od zbyt częstego dotykania SRS-X99, ponieważ jego powierzchnia jest magnesem dla niechlujnych smug i tłustych odcisków palców, tak bardzo, że w pudełku znajduje się ściereczka do czyszczenia z mikrofibry, która pomaga utrzymać głośnik szukam szczytu.

Na szczęście przyciski dotykowe SRS-X99 znajdują się w górnym rogu głośnika, dzięki czemu wszelkie potencjalne ślady są mniej widoczne w jasnym świetle. Są również podświetlane, więc łatwo je znaleźć w ciemności, a czujnik zbliżeniowy włączy je tylko wtedy, gdy dotkniesz ich. To subtelny efekt, który jest jednocześnie funkcjonalny i uroczy.

Korzystając z elementów sterujących, możesz przełączać się między różnymi trybami połączenia głośnika, w tym siecią, wejściem audio i Bluetooth, z których ten ostatni można łatwo włączyć za pomocą punktu kontaktowego NFC. Dostajesz również prosty, minimalistyczny pilot, który ma sterowanie odtwarzaniem multimediów, a także różne przyciski wejściowe.

Znajomości

Z tyłu obudowy znajdziesz zarówno porty USB-A, jak i USB-B. Ten pierwszy może być używany do ładowania urządzeń przenośnych, takich jak telefon lub tablet, a także do podłączania zewnętrznych urządzeń pamięci masowej z lokalnymi plikami muzycznymi, podczas gdy drugi może być używany do podłączenia SRS-X99 do komputera stacjonarnego lub laptopa w celu bezpośredniego odtwarzania . Alternatywnie masz również dodatkowe gniazdo 3,5 mm do połączenia analogowego.

SRS-X99 obsługuje szeroką gamę formatów, w tym FLAC, AAC, ALAC i DSD oraz MP3. Biorąc pod uwagę Sony, nie jest zaskoczeniem, że istnieje również obsługa dźwięku o wysokiej rozdzielczości, więc odtwarzanie plików 192 kHz/24-bitowych nie stanowi problemu. Będzie to szczególnie atrakcyjne dla audiofilów z ekscytującą biblioteką masterów wysokiej rozdzielczości.

Gdyby tego było mało, SRS-X99 ma wbudowane dwuzakresowe Wi-Fi i port Ethernet do przewodowego połączenia sieciowego, dzięki czemu nie będziesz chciał uzyskać dostępu do muzyki. Wysuwaną antenę można wykorzystać do poprawy odbioru bezprzewodowego, ale po podłączeniu SRS-X99 do sieci — co można zrobić za pomocą aplikacji Sony SongPal — otwierasz Spotify Connect, AirPlay, Google Cast i DLNA jako bezprzewodowe opcje połączenia wraz z Bluetooth.

Aplikacji Sony SongPal można używać do zarządzania wieloma głośnikami, zmiany ustawień korektora i uzyskiwania dostępu do muzyki przechowywanej w sieci domowej lub urządzeniu. Grupowanie głośników jest proste: wystarczy dotknąć i przeciągnąć głośniki podłączone do sieci, aby dodać je do grupy.

Jakość dźwięku

Pod względem konfiguracji sterowników nic się nie zmieniło od SRS-X9. W sumie jest ich siedem, a składają się one z dwóch 50-milimetrowych przetworników magnetycznych, centralnego 94-milimetrowego głośnika niskotonowego połączonego z dwoma pasywnymi radiatorami, dwóch 19-milimetrowych przednich głośników wysokotonowych o szerokiej dyspersji i pary 19-milimetrowych głośników wysokotonowych skierowanych w górę. Maskownicę przedniego głośnika można zdjąć za pomocą specjalnego narzędzia (dołączonego do zestawu), aby odsłonić imponujące przetworniki wewnątrz.

Jeśli chodzi o cyfrowe ulepszenie dźwięku, otrzymujesz zarówno DSEE HX, który skaluje skompresowane pliki do poziomów zbliżonych do wysokiej rozdzielczości, jak i Clear Audio+, który stosuje cyfrowe przetwarzanie sygnału w celu uzyskania wyraźniejszego dźwięku. Nigdy nie byłem fanem Clear Audio+, chociaż dźwięk brzmi nieco bardziej szczegółowo, ale dodaje też odrobinę za dużo basu, podbarwiając dźwięk.

Recenzja Sony SRS-X99: głowa do przodu

Na szczęście istnieje przyzwoita kontrola nad korektorem, aby Twoja muzyka brzmiała dokładnie tak, jak lubisz. Na płaskim EQ, SRS-X99 brzmi uniwersalnie świetnie we wszystkich gatunkach. Utwory orkiestrowe mają w sobie prezencję i przestrzeń, podczas gdy hip hop ma sporo low-endowego drive i agresji.

Posłuchaj utworów w wysokiej rozdzielczości, a zaczniesz dostrzegać jeszcze więcej szczegółów. Ścieżki akustyczne brzmią eterycznie, z najsubtelniejszymi szczegółami, takimi jak oddech wokalisty i palce na podstrunnicy, które są wyczuwalne, aby zapewnić autentyczne wrażenia w pokoju.

Wniosek

SRS-X99 to doskonały, wszechstronny głośnik z oszałamiającymi dźwiękami, a dodatki Spotify Connect i Google Cast nad SRS-X9 to przydatne ulepszenia i sprawiają, że jest to w pełni funkcjonalny głośnik multiroom.

Przebija podobne głośniki high-end, takie jak Sonos' Play:5, jeśli chodzi o połączenia i obsługę dźwięku w wysokiej rozdzielczości, ale Sonos nadal wygrywa pod względem wygody i dostarczania multiroom, ponieważ obsługuje szerszą gamę strumieniowania online usługi.

Jednak w zależności od tego, czego potrzebujesz, nie będziesz rozczarowany SRS-X99, zwłaszcza jeśli rozejrzysz się, ponieważ często jest dostępny za około 399 GBP. To sprawia, że ​​jest nieco tańszy niż Play: 5, a zatem ma lepszą wartość.

Zobacz też: 5 najlepszych głośników Bluetooth, jakie można kupić za pieniądze