Dźwięk nie działa w Snapchacie – co robić

Wielu użytkowników Snapchata narzekało, twierdząc, że dźwięk nie działa w ich aplikacji. Na przykład mogą odtworzyć film Snap Video lub historię Snapchata i nie słyszeć żadnego dźwięku. W rzeczywistości stało się to bardzo powszechnym problemem we wszystkich innych platformach społecznościowych (Instagram, Facebook itp.).

Dźwięk nie działa w Snapchacie — co robić

Istnieje wiele możliwych przyczyn tego problemu. Niektóre z nich są poważniejsze niż inne. Na szczęście istnieje również kilka prostych metod, które zazwyczaj rozwiązują problem. W tym artykule dowiesz się, co zrobić, gdy dźwięk Snapchata przestanie działać.

Istnieją dwie możliwe przyczyny problemów z dźwiękiem Snapchata. Jednym z nich jest twój telefon; jeśli wystąpi problem z telefonem, inne dźwięki prawdopodobnie nie będą działać. Innym problemem może być sama aplikacja; jeśli wszystkie inne aplikacje działają poprawnie, prawdopodobnie jest to problem z oprogramowaniem. W zależności od tego, który z nich jest problemem, istnieją różne poprawki.

UWAGA: Poniższe metody będą działać zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS.

Problemy z telefonem

Aby wyizolować problemy z dźwiękiem Snapchata, musisz najpierw zrozumieć, skąd pochodzi problem. Rozważ poniższe opcje rozwiązywania problemów, aby zlokalizować problem, jeśli to Twoje urządzenie:

  • Głośność – czy twoja głośność jest ściszona?
  • Twoje dzwonki i inne alerty – Czy Twoje dzwonki działają? Jeśli nie, może to wskazywać na problem z głośnikiem lub ustawieniami.
  • Uprawnienia aplikacji – Czy Snapchat ma dostęp do mikrofonu w ustawieniach telefonu?
  • Twój Bluetooth jest włączony i połączony z losowym urządzeniem.

Problemy z aplikacją

  • Czy aplikacja jest aktualizowana w App Store lub Google Play Store? – Nieaktualna aplikacja może nie działać poprawnie.
  • Dźwięki innych aplikacji działają poprawnie – czy YouTube lub Facebook działają prawidłowo?
  • DownDetector – Czy sprawdziłeś witrynę DownDetector pod kątem problemów ze Snapchatem?

Jeśli zawęziłeś źródło problemu, znacznie łatwiej jest znaleźć rozwiązanie. Porozmawiajmy o opcjach, aby dźwięk znów działał.

Rozwiązywanie problemu – Twój telefon

Jeśli wydaje się, że problem dotyczy Twojego telefonu, możesz skorzystać z kilku opcji:

Sprawdź tryb cichy telefonu

Nie uwierzysz, ile osób zapomina o podstawowych funkcjach swoich telefonów. Mając to na uwadze, powinieneś sprawdzić tryb cichy telefonu, zanim przejdziesz dalej.

Być może przypadkowo ustawiłeś telefon w trybie cichym i zapomniałeś ponownie włączyć dźwięk. Większość smartfonów nie odtwarza dźwięku Snapchata ani dźwięku w żadnej innej aplikacji, gdy włączony jest tryb cichy.

Aby to naprawić, wyłącz tryb cichy telefonu i włącz automatyczne odtwarzanie dźwięku, aby dźwięk był zawsze odtwarzany po wejściu do aplikacji Snapchat. Użytkownicy iPhone'a powinni sprawdzić przełącznik po prawej stronie obudowy telefonu (tuż nad przyciskiem zwiększania głośności). Użytkownicy Androida mogą potrzebować odwiedzić swoje ustawienia, aby upewnić się, że ich telefon nie jest wyciszony.

Zwiększ głośność telefonu

W telefonie komórkowym dostępne są cztery różne ustawienia głośności. Te ustawienia to Dzwonek, Multimedia, Powiadomienia i System. Możesz je wszystkie skonfigurować tak, jak chcesz.

Opcje Media i Powiadomienia są interesujące dla danego problemu. Upewnij się, że obie te opcje mają włączoną i podkręconą głośność. Możesz uzyskać dostęp do tych konfiguracji, naciskając przycisk głośności telefonu, a następnie dotykając ikony Ustawienia, która pojawi się obok Dzwonka.

Ustawienia głośności

Możesz także sprawdzić określone wideo Snapchata i zwiększyć głośność, gdy tylko zacznie się odtwarzać. Spowoduje to natychmiastowe zwiększenie głośności multimediów.

Użytkownicy iPhone'a mają mniej opcji dźwięku niż użytkownicy Androida. Po prostu sprawdź ustawienia „Dźwięki i haptyka”, aby upewnić się, że głośność jest zwiększona.

Wyłącz Bluetooth w telefonie

Jeśli telefon komórkowy został podłączony do głośników (lub podobnych urządzeń) przez Bluetooth, może to oznaczać, że głośniki nadal wykorzystują dźwięk telefonu. Spróbuj wyłączyć Bluetooth w telefonie i ponownie odtworzyć historie Snapchata.

Uruchom ponownie swój telefon

Jeśli żadna z tych metod nie zadziałała, po prostu uruchom ponownie telefon. Możliwe, że pamięć podręczna telefonu zapełniła się lub coś jest nie tak z systemem operacyjnym telefonu (Android lub iOS).

Po ponownym uruchomieniu telefonu odświeżysz jego tymczasową pamięć, a także naprawisz tymczasowe błędy.

Uprawnienia aplikacji

Niezależnie od tego, czy używasz iPhone'a, czy Androida, przejdź do ustawień telefonu i upewnij się, że uprawnienia mikrofonu są włączone. Jeśli masz problemy z nagrywaniem dźwięku lub nawet jeśli go nie słyszysz, włącz uprawnienia i uruchom ponownie aplikację.

Tryb bezpieczeństwa

Jeśli używasz urządzenia z Androidem, przełącz telefon w tryb awaryjny. Zakładając, że żaden z dźwięków w telefonie lub w aplikacjach nie działa, dopóki nie przejdziesz do trybu awaryjnego, inna aplikacja zakłóca twoje dźwięki.

Tryb awaryjny pomoże ci zawęzić źródło problemu, ponieważ wyłącza wszystkie oprogramowanie innych firm w telefonie. Jeśli Twoje dźwięki działają w trybie awaryjnym, zacznij usuwać nieznane aplikacje, uruchom ponownie telefon w normalny sposób i ponownie sprawdź Snapchat.

Nadal nie ma dźwięku?

Próbowałeś już wszystkiego i nadal nie słychać dźwięku z Twojego telefonu. Jest to prawdopodobnie problem ze sprzętem. Twoje głośniki mogą wymagać czyszczenia (wystarczy użyć miękkiej szczotki do czyszczenia głośnika), obudowa telefonu może zakłócać hałas (zdejmij obudowę, nawet jeśli masz ją przez jakiś czas) lub zanieś ją do specjalista do zainstalowania nowego głośnika.

Rozwiązywanie problemu – aplikacja

Zakładając, że wszystkie inne aplikacje działają poprawnie, powinniśmy skupić się na aplikacji Snapchat.

Aktualizowanie Snapchata

Jak wspomniano powyżej, aplikacja, która nie jest odpowiednio zaktualizowana, może powodować usterki i błędy. Jeśli istnieje możliwość aktualizacji aplikacji, zrób to. Zamknij aplikację i uruchom ją ponownie, aby sprawdzić, czy dźwięk działa.

Zainstaluj ponownie Snapchata

Ponowna instalacja aplikacji Snapchat powinna być ostatnią deską ratunku. Jeśli wypróbowałeś wszystko, o czym wspomnieliśmy, może być tak, że coś jest nie tak z samą aplikacją.

Jeśli była ostatnia aktualizacja, pliki mogły nie zostać pobrane poprawnie. Może się również zdarzyć, że inny pobrany plik uszkodził pliki Snapchata.

Snapchat

Tak czy inaczej, odinstaluj i ponownie pobierz aplikację. Nie spowoduje to usunięcia Twojego konta Snapchat i wszystko będzie takie samo, jak było. Jedyna różnica polega na tym, że automatycznie pobierzesz najnowszą wersję aplikacji.

Poproś Snapchata o pomoc

Odwiedzając Ustawienia w aplikacji, możesz zgłosić problem bezpośrednio do Snapchata. Po prostu dotknij ikony swojego profilu w prawym górnym rogu, a następnie dotknij zębatki ustawień w prawym górnym rogu. Przewiń w dół i dotknij „Zauważyłem błąd” lub potrząśnij, aby zgłosić problem.

Jest to szczególnie przydatne, jeśli niektóre dźwięki nie działają (takie jak dźwięki Bitmoji). Prześlij zgłoszenie, wypełniając wszystkie szczegóły, a Snapchat odpowie, podając więcej wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów lub pomocne rozwiązanie.

Zwiększ, a następnie zmniejsz głośność

Kilku użytkowników, którzy mają ten problem, stwierdziło, że kliknięcie przycisku zwiększania głośności, a następnie kliknięcie przycisku zmniejszania głośności natychmiast rozwiązało problem. Chociaż nie mamy jakiegoś bardzo technicznego wyjaśnienia, dlaczego to działa, wydaje się, że jest to świetne rozwiązanie.

Użyj przycisków głośności telefonu, aby powiadomić aplikację, że próbujesz słuchać. Gdy zrozumie, że musi zapewnić dźwięk, powinien zacząć działać bez konieczności ponownej instalacji aplikacji, czyszczenia pamięci podręcznej itp.

Przywrócono dźwięk Snapchata

Problemy z dźwiękiem w Snapchacie są bardzo częste, ale można je również bardzo łatwo rozwiązać. Mamy nadzieję, że jedna z metod opisanych w tym artykule pomogła rozwiązać problem i ponownie słychać dźwięk w Snapchacie.

Czy znasz inne możliwe przyczyny problemów z dźwiękiem Snapchata? Jeśli tak, czy wiesz również, jak można to naprawić? Podziel się wskazówkami w komentarzach poniżej.