Dźwięk nie działa na Instagramie – co robić

Instagram to świetna platforma do publikowania treści wideo; jednak użytkownicy czasami napotykają problem polegający na tym, że ich dźwięk nie działa na Instagramie. Może to być frustrujące, ponieważ uniemożliwia Ci cieszenie się treścią na Twoim kanale na Instagramie.

Dźwięk nie działa na Instagramie - co robić

Na szczęście w większości przypadków jest to dość łatwy problem do naprawienia. Jeśli masz problemy z dźwiękiem na Instagramie, który nie działa, przyjrzyjmy się krokom, które możesz podjąć, aby to naprawić.

Jak włączyć dźwięk na Instagramie?

Domyślnie dźwięk nie odtwarza się automatycznie na Instagramie. Wskazuje na to mała ikona głośnika w prawym dolnym rogu dowolnego filmu. Jeśli dźwięk jest wyłączony, na głośniku pojawi się „X”, co oznacza brak dźwięku. Stuknij ikonę głośnika, a dźwięk powinien powrócić do otoczenia. Alternatywnie możesz ponownie włączyć dźwięk, dotykając samego filmu lub naciskając przycisk zwiększania głośności.

dźwięk nie działa na Instagramie - co robić

Pamiętaj, że niektóre filmy lub historie nie mają dźwięku. W takim przypadku zobaczysz znacznik „Wideo nie ma dźwięku” w lewym dolnym rogu.

Wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów

Jeśli po włączeniu dźwięku nadal nie działa, możesz spróbować rozwiązać problem na kilka sposobów.

Sprawdź słuchawki/słuchawki douszne Bluetooth

Dźwięk może być przesyłany do słuchawek lub wkładek dousznych Bluetooth, nawet jeśli ich nie nosisz. Na przykład, jeśli używasz Apple AirPods i wyłączysz „Automatyczne wykrywanie uszu”, dźwięk będzie docierał do słuchawek dousznych, o ile są one sparowane z iPhonem.

Podobny problem może pojawić się w przypadku głośników bezprzewodowych. Głośność głośnika jest ściszona, zapomnisz rozparować go ze smartfonem, a dźwięk kończy się w niewłaściwym miejscu.

Aby to naprawić, przejdź do menu Bluetooth swojego smartfona, sprawdź sparowane głośniki/słuchawki i dotknij urządzenia, aby je odłączyć.

bluetooth

Uruchom ponownie urządzenie

Po prostu ponowne uruchomienie urządzenia może ponownie załadować wszystkie procesy, które nie działają poprawnie. To może rozwiązać problemy z dźwiękiem.

Aby ustalić, czy tak jest, uruchom ponownie smartfon, aby pozbyć się błędów i niepotrzebnych plików, które mogą uniemożliwiać odtwarzanie dźwięku.

W przypadku iPhone'a X i nowszych: przytrzymaj jednocześnie jeden z przełączników głośności i przycisk boczny, aż zobaczysz suwak zasilania. Przesuń suwak, aby wyłączyć telefon, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny i zwolnij go, gdy pojawi się logo Apple.

Dla starszych iPhone'ów (iPhone 8 i starsze): przytrzymaj przycisk boczny/górny, aby wyświetlić suwak zasilania. Po wyłączeniu smartfona ponownie naciśnij przycisk boczny/górny, aby go ponownie włączyć.

Dla Android: Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez kilka sekund, aż pojawią się opcje zasilania. następnie dotknij ponownego uruchomienia lub ponownego uruchomienia. Jeśli używasz nowszego telefonu z Androidem, może być konieczne przytrzymanie przycisku głośności i przycisku zasilania w celu ponownego uruchomienia.

Zaktualizuj Instagram

Instagram często publikuje aktualizacje i poprawki błędów, które rozwiązują różne problemy w aplikacji. Ostatnio wielu użytkowników zgłosiło problemy z odtwarzaniem muzyki w opowiadaniach lub w ogóle z odtwarzaniem dźwięku. Dlatego musisz sprawdzić, czy jest aktualizacja.

Uruchom aplikację lub Sklep Play, przejdź do Aktualizacje lub Moje aplikacje i gry i przesuń listę, aby znaleźć Instagram. Kliknij przycisk Aktualizuj obok aplikacji, a zostanie zainstalowana najnowsza wersja.

aktualizacje

Zaktualizuj iOS/Android

Jeśli oprogramowanie Twojego telefonu nie jest aktualne, możesz napotkać problemy podczas korzystania z różnych aplikacji, w tym Instagrama. Oto krótki przewodnik po aktualizacjach oprogramowania na iOS/Android.

Dla iOS: Uruchom Ustawienia, dotknij Ogólne i wybierz Aktualizacja oprogramowania. Stuknij w „Pobierz i zainstaluj” i poczekaj kilka minut, aż iPhone zadziała magicznie. Może zostać wyświetlony monit o potwierdzenie, że chcesz zainstalować oprogramowanie. W takim przypadku dotknij Instaluj lub OK w wyskakującym oknie.

Dla Android: Kliknij ikonę koła zębatego, aby uzyskać dostęp do Ustawień, przejdź do menu System i wybierz "Informacje o telefonie".

Jeśli korzystasz z Samsung Galaxy, powinieneś poszukać „Aktualizacja oprogramowania” zamiast „System”. Na smartfonach Pixel musisz kliknąć „Zaawansowane” zamiast „Informacje o telefonie”. Tak czy inaczej, powinieneś łatwo znaleźć drogę do opcji „Pobierz i zainstaluj”.

Sprawdź wykrywacz

Kilku użytkowników odpowiedziało na nasz artykuł jednocześnie, stwierdzając, że mieli problem z dźwiękiem, który trwał kilka dni. Chociaż nie dotyczyło to wszystkich, masową awarię można łatwo wykryć za pomocą Down Detector.

Odwiedź witrynę i wpisz „Instagram” w polu wyszukiwania. Dzięki temu dowiesz się, czy inne osoby mają ten sam problem, co Ty, i skróci czas rozwiązywania problemów. Jeśli wystąpi poważny problem, możesz zgłosić go na Instagramie lub poczekać. Jeśli nie, kontynuuj rozwiązywanie problemów lub zgłoś to na Instagramie.

Problemy ze sprzętem

Czy Twój smartfon był ostatnio zanurzony w płynie? Upuściłeś to? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, może występować problem sprzętowy, który uniemożliwia odtwarzanie dźwięku w telefonie.

Aby to przetestować, spróbuj odtwarzać dźwięk w innych aplikacjach, takich jak YouTube, SoundCloud lub Spotify, i upewnij się, że głośność jest ustawiona na maksimum. Mamy nadzieję, że będziesz w stanie usłyszeć dźwięk z wbudowanych głośników.

Jeśli nie, spróbuj wyczyścić głośniki szczoteczką do zębów lub szczoteczką o miękkim włosiu. Zakładając, że to nie zadziała, może być konieczne zabranie telefonu do warsztatu, aby wymienić głośniki.

Usterka iOS 13

Wraz z wydaniem iOS 13 wielu użytkowników zgłosiło problemy z dźwiękiem na Instagramie. Niezależnie od tego, czy po prostu nie gra podczas przewijania, czy nie możesz nagrywać dźwięku, ten problem można łatwo rozwiązać.

Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby naprawić tę usterkę aktualizacji:

 1. Zamknij aplikację Instagram
 2. Przejdź do Ustawienia na twoim iPhonie
 3. Przewiń w dół i dotknij Instagram
 4. Wyłącz opcje mikrofonu i aparatu (zmienią się z zielonego na szary)
 5. Otwórz kopię zapasową aplikacji Instagram i dotknij aparatu w prawym górnym rogu
 6. Stuknij, aby włączyć kamerę i mikrofon

Wielu użytkowników, którzy zgłosili ten problem, może potwierdzić tę poprawkę. Jeśli wypróbowałeś wszystko, co wymieniliśmy powyżej, bezskutecznie, powinno to rozwiązać problemy z iPhone'ami z systemem iOS 13.

Sprawdź ustawienia telefonu

Na koniec możesz sprawdzić jeszcze jedną rzecz, swoje dźwięki. Zarówno iOS, jak i Android mają oddzielne ustawienia dotyczące sposobu dystrybucji dźwięku przez telefon. Oczywiście prawdopodobnie próbowałeś zwiększyć głośność, ale nie jest niczym niespotykanym (szczególnie po aktualizacji systemu), że Twoje dźwięki mogą być kierowane do niewłaściwego głośnika. Jeśli na przykład telefon kieruje się do słuchawki, prawdopodobnie go nie usłyszysz.

Otwórz Ustawienia w telefonie i wpisz „Dźwięki” w polu wyszukiwania (użytkownicy iOS muszą otworzyć Ustawienia i lekko przewinąć w dół, aby to pole się pojawiło).

Po wybraniu opcji przejrzyj te, które mają zastosowanie. Na przykład ułatwienia dostępu w obu systemach operacyjnych mogą naprawdę zepsuć dźwięk. Upewnij się, że wszystkie dźwięki są włączone.

Następnie spróbuj przełączyć się z prawego na lewy głośnik lub przesuń pasek na środek, aby użyć obu. Jeśli masz w pobliżu znajomego, który nie ma problemu, spójrz na jego ustawienia i zaktualizuj swoje, aby pasowały.

Czyszczenie pamięci podręcznej

Wyczyszczenie aplikacji Instagram może rozwiązać problem. Zasadniczo usuwa to zapisane dane, więc przypomina przywracanie aplikacji. Zawsze możesz usunąć i ponownie zainstalować aplikację w telefonie, ale wyczyszczenie pamięci podręcznej to proste rozwiązanie do wypróbowania:

Dla Android:

 1. Przejdź do ustawień telefonu i dotknij Aplikacje lub Menedżer aplikacji
 2. Przewiń w dół do Instagram
 3. Stuknij w Przechowywanie
 4. Stuknij w Wyczyść pamięć podręczną

Nie spowoduje to usunięcia żadnych informacji z samej aplikacji, chociaż może być konieczne ponowne zalogowanie się po wyczyszczeniu pamięci podręcznej.

Dla iphone:

Niestety, użytkownicy iPhone'a będą musieli usunąć aplikację, aby wyczyścić pamięć podręczną. Możesz nacisnąć i przytrzymać ikonę aplikacji, aż zacznie drżeć, i kliknąć „X”, a następnie potwierdzić lub przejść przez ustawienia.

 1. Uzyskiwać Ogólny w ustawieniach iPhone'a
 2. Uzyskiwać Przechowywanie
 3. Przewiń w dół do aplikacji Instagram
 4. Uzyskiwać Kasować
 5. Potwierdzać

Po wykonaniu tej czynności możesz wrócić do App Store i ponownie zainstalować aplikację. Tylko upewnij się, że masz hasło iCloud do pobrania i dane logowania do Instagrama.