Sony Xperia Z6 data premiery, cena, specyfikacja: Xperia Z6 pojawi się na MWC 2016? Nie licz na to.

Mobile World Congress (MWC) jest kwestią kilku tygodni, a Sony organizuje konferencję prasową 22 lutego. Krążą plotki, że Sony wykorzysta tę konferencję do ogłoszenia Xperii Z6.

Sony Xperia Z6 data premiery, cena, specyfikacja: Xperia Z6 pojawi się na MWC 2016? Nie licz na to.

Zeszłoroczna Xperia Z5 Sony była najlepszym smartfonem, jaki Sony kiedykolwiek wyprodukował. Dzięki doskonałemu aparatowi przy słabym oświetleniu, czytnikowi odcisków palców na bocznym przycisku zasilania i amortyzującym nylonowym narożnikom, Xperia Z5 zrobiła na nas wrażenie – nawet jeśli Z5 Compact miał lepszy stosunek jakości do ceny. Sony wydaje się aktualizować swoje telefony w zastraszającym tempie, a to oznacza, że ​​w tym roku powinniśmy mieć Xperię Z6. Czy Sony będzie chciało uderzyć, gdy żelazko jest gorące i wypchnąć nowy okręt flagowy?

Powiedzielibyśmy: to mało prawdopodobne. Sony wypuściło Xperię Z5 dopiero pod koniec 2015 r., a w poprzednich latach pojawiły się od połowy do końca roku Xperii Z1, Z2 i Z3. Zamiast tego możemy założyć, że Sony planuje porozmawiać o kontynuacji tabletu Xperia Z4 lub być może o nowym telefonie średniej klasy.

Może nie pojawić się podczas MWC 2016, ale kontynuacja Xperii Z5 prawdopodobnie pojawi się później w tym roku. Co więc wiemy o kolejnym flagowym smartfonie Sony? Oto wszystkie plotki, szepty i przecieki na temat Sony Xperia Z6.

Cena Sony Xperia Z6:

Recenzja Sony Xperia Z5 Compact: czytnik linii papilarnych i przycisk zasilania

Sony ma zwyczaj sprzedawać swoje telefony Xperia po niewiarygodnie wysokich cenach. Chociaż ma to sens dzięki metalowemu i szklanemu korpusowi, wysokiej klasy aparatowi i potężnym wnętrzom, po prostu nie ma mocy marki poza Japonią, aby zagwarantować te ceny. Za tę samą cenę możesz kupić telefon LG, Samsung lub HTC i wszyscy są znacznie bardziej uznanymi producentami smartfonów w Wielkiej Brytanii.

Niestety, spodziewaj się, że ten trend będzie kontynuowany w Z6. Biorąc pod uwagę poprzednią cenę wydania, jest prawie pewne, że Z6 zostanie uruchomiony z sugerowaną ceną detaliczną 549 funtów. Chociaż można się spodziewać, że cena gwałtownie spadnie po premierze, jest mało prawdopodobne, że zobaczymy niższą cenę dla Z6, jeśli okaże się, że będzie to niewiele więcej niż Z5+.

Telefon

Cena startowa

Xperia Z1

£564

Xperia Z2

£544

Xperia Z3

£549

Xperia Z3+

£549

Xperia Z5

£549

Należy pamiętać, że ceny gwałtownie spadają, im bliżej premiery nowego flagowego telefonu. Cena X5 spadła o 170 GBP od czasu premiery.

Data premiery Sony Xperia Z6:

Recenzja Sony Xperia Z5 Compact

Przechodząc przez poprzednie cykle wydań flagowych telefonów Sony Xperia, wydaje się prawdopodobne, że Z6 pojawi się w połowie przyszłego roku. Możliwe jest również, że podobnie jak Z4, stanie się Xperią Z5+ poza Japonią, ponieważ jest tylko stopniową aktualizacją sprzętu Z5.

Telefon

Data wydania

Xperia Z1

20 września 2013

Xperia Z2

1 maja 2014

Xperia Z3

26 września 2014

Xperia Z3+

19 czerwca 2015

Xperia Z5

1 października 2015

Konstrukcja Sony Xperia Z6:

Sony Xperia Z6 może pójść na dwa sposoby w dziale projektowym. Podczas gdy Z3 i Z5 były dostępne w rozmiarach kompaktowych i standardowych – przy czym Z5 jest również dostępny w modelu phablet Premium z ekranem 4K – Z2 i Z3+ nie. Biorąc pod uwagę, że Z6 prawdopodobnie pojawi się na lato (podobnie jak Z2 i Z3+), jest mało prawdopodobne, że tak szybko zobaczymy rewizję modeli Compact i Premium.

Recenzja Sony Xperia Z5 Compact

Jeśli tak jest, jest również mało prawdopodobne, że zobaczymy też jakiekolwiek poważne zmiany w projekcie. Podobnie jak w przypadku Z3+ nad Z3, możemy zauważyć, że część grubości Z5 została ogolona, ​​aby i tak już smukły telefon był jeszcze cieńszy.

Spodziewamy się, że Z6 zachowa stopień odporności na wodę i kurz IP68, dzięki czemu porty USB i słuchawkowe będą odkryte. Ponieważ będzie to pierwszy telefon Sony w 2016 roku, prawdopodobnie będzie również korzystał z USB Type-C i zawierał wbudowane ładowanie bezprzewodowe.

Specyfikacja Sony Xperia Z6:

Szczegóły dotyczące Z6 są niewiarygodnie cienkie, w zasadzie nieistniejące, więc próba oceny, jaki sprzęt będzie zawierał, jest czystym przypuszczeniem. Jeśli jednak mamy wierzyć, że Z6 to nic innego jak stopniowe ulepszenie Z5, oto specyfikacje, które spodziewamy się zobaczyć:

Edytor

Qualcomm Snapdragon 820

Pamięć

3 GB pamięci RAM

Przechowywanie

32 GB z pamięcią microSD do 200 GB

Tylna kamera

23-megapikselowe wideo 4K z lampą błyskową LED

Przednia kamera

8-megapikselowy

Wyświetlacz

5,2-calowy wyświetlacz LCD IPS 1080 x 1920 pikseli

OS

Android Marshmallow (z nakładką Sony)

Bateria

2900 mAh

Dodatki

NFC, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.1, USB typu C, GPS

Uważamy, że te specyfikacje są tak dokładne, jak teraz. Patrząc na poprzednie wersje telefonów Xperia, dużą zmianą, jaką Sony zawsze wprowadza, jest procesor, ze zmianą przedniego aparatu w każdym innym modelu Xperia. Idąc tą metodą, prawdopodobnie zobaczymy, że 5,1-megapikselowy aparat Z5 podskoczył do imponujących 8-megapikseli, ponieważ jest to kolejny większy rozmiar czujnika, który wytwarza dział czujników Sony.

Jeśli chodzi o procesor, kolejnym chipem Qualcomm od Snapdragona 810 jest 820, chip, którego obecnie nie ma w żadnym konsumenckim urządzeniu mobilnym – ale podobno ma być stworzony dla następnej generacji smartfonów. Dzięki Snapdragonowi 820 Xperia Z6 będzie nie tylko krokiem naprzód w stosunku do Z5, ale także jednym z wiodących smartfonów na rynku w momencie premiery. Nie spodziewamy się, że Z6 skoczy w pamięci RAM, ponieważ 3 GB powinno wystarczyć dzięki optymalizacji Androida Marshmallow – nawet jeśli seria Xperia miała 3 GB od czasu Z2.