Czy Twój telewizor Sony się nie włączy? Kilka typowych poprawek

Marka Sony jest synonimem elektroniki z najwyższej półki, a jej telewizory z pewnością spełniają te oczekiwania. Ale co robisz, gdy telewizor nie chce się włączyć?

Czy Twój telewizor Sony się nie włączy? Kilka typowych poprawek

W tym artykule pokażemy kilka typowych poprawek, gdy wydaje się, że Twój telewizor Sony jest na froncie.

Sprawdzanie problemów z zasilaniem z innymi urządzeniami peryferyjnymi

Najczęściej przyczyną braku zasilania telewizora może być rozładowana bateria pilota lub odłączone gniazdko. Oto lista kontrolna najczęstszych przyczyn braku odpowiedzi telewizora i ich rozwiązań:

 1. Jeśli używasz pilota, spróbuj użyć przycisku zasilania na telewizorze. Jeśli się włączy, może to oznaczać, że w pilocie wyczerpały się baterie lub może wymagać naprawy.
 2. Sprawdź, czy kabel zasilający jest prawidłowo podłączony. Jeśli przewód można wyjąć, upewnij się, że jest dobrze podłączony do telewizora.
 3. Spróbuj zresetować zasilanie. Odbywa się to poprzez odłączenie kabla zasilającego i pozostawienie go odłączonego przez około dwie minuty. Następnie ponownie podłącz telewizor i spróbuj włączyć zasilanie.
 4. Jeśli używasz listwy przeciwprzepięciowej, przedłużacza lub listwy zasilającej, odłącz przewód od urządzenia i podłącz go bezpośrednio do gniazdka ściennego. Jeśli się włączy, to drugie urządzenie może być wadliwe.
 5. Spróbuj podłączyć inne urządzenia do gniazdka ściennego innego niż telewizor. Jeśli urządzenie również się nie włącza, możesz mieć problem z okablowaniem gniazdka.
 6. Jeśli Twój telewizor ma przełącznik oszczędzania energii, upewnij się, że jest włączony. Telewizor nie włączy się, gdy Oszczędzanie energii jest wyłączone.

  telewizor Sony nie włącza się — typowe poprawki

Migające kontrolki LED

Nowsze modele telewizorów Sony mają diody LED, które migają w różnym czasie i w różnych kolorach, aby wskazać, że wykryto błąd. Poniżej znajduje się lista najpopularniejszych wskaźników LED i ich znaczenia:

 1. Czerwony — migająca czerwona dioda LED oznacza, że ​​w telewizorze wystąpił błąd systemu. Większość błędów związanych z czerwoną diodą LED wymaga serwisowania. Jeśli dioda LED miga osiem razy, zatrzymuje się, a następnie miga ponownie osiem razy w cyklu, jest to problem charakterystyczny dla niektórych modeli telewizorów. Można to naprawić, odłączając telewizor od sieci i resetując zasilanie.

  Jeśli zresetowanie zasilania nie rozwiąże tego problemu lub czerwona dioda LED miga inną liczbę razy, zanotuj, ile razy miga, a następnie zgłoś to obsłudze klienta.

  Czerwony wskaźnik może również oznaczać, że telewizor się przegrzewa. Sprawdź, czy Twoje urządzenie ma odpowiednią cyrkulację powietrza. W razie potrzeby usuń kurz, który nagromadził się w otworach wentylacyjnych lub szczelinach telewizora.

 2. Pomarańczowy — jeśli widoczny jest ciągły bursztynowy lub pomarańczowy wskaźnik LED, telewizor może być włączony w tryb uśpienia lub włączania/wyłączania. Wyłącznik czasowy wyłączy telewizor automatycznie po określonym czasie, a wyłącznik czasowy wyłączy go o określonej porze dnia. Funkcja timera jest dostępna w menu ustawień telewizora. Niektóre modele telewizorów Sony wyświetlają migający pomarańczowy wskaźnik LED, gdy odbierana jest aktualizacja oprogramowania. Poczekaj, aż to się skończy. Nie wyłączaj zasilania ani nie odłączaj telewizora podczas aktualizacji, ponieważ może to spowodować błędy systemowe.
 3. Zielony — zielona dioda LED pojawi się po włączeniu telewizora i zgaśnie po włączeniu. Jeśli zielona dioda LED miga, a telewizor się nie włącza i powtarza cykl, odłącz telewizor i zresetuj zasilanie na trzy minuty. Jeśli to nie rozwiąże problemu, telewizor może wymagać naprawy.
 4. Biały — wskazuje, że telewizor działa normalnie.

Serwisowanie

Jeśli wszystkie te próby rozwiązywania problemów nie powiodły się, najlepszym rozwiązaniem może być oddanie telewizora do serwisu. Zapoznaj się z dokumentacją urządzenia, aby dowiedzieć się, czy nadal obowiązują jakiekolwiek gwarancje. Najlepiej oddać go do naprawy w oficjalnym Centrum Napraw Sony lub przynajmniej w autoryzowanym serwisie. Naprawienie go przez nieoficjalnych techników może unieważnić gwarancję lub spowodować, że Sony odmówi naprawy jakichkolwiek przyszłych usterek.

telewizor Sony nie włącza się — kilka typowych poprawek

Ignorowanie oczywistych

Czasami to, co wydaje się poważnym problemem, można rozwiązać za pomocą prostego rozwiązania. Łatwo zignorować oczywiste, zwłaszcza jeśli automatycznie zakładamy najgorsze. Zdziwiłbyś się, jak często spokojne myślenie prowadzi do świetnej metody rozwiązywania problemów.

Czy znasz jakieś inne typowe poprawki, gdy telewizor Sony się nie włącza? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.