Jak automatycznie sortować zakładki w Safari na Maca za pomocą SafariSort

Przeglądarka internetowa Safari firmy Apple ułatwia dodawanie i używanie zakładek, a możliwość synchronizacji z innymi komputerami Mac i urządzeniami iDevice sprawia, że ​​jest to popularna opcja. Ale Safari dziwnie brakuje jednej ważnej opcji: możliwości sortowania zakładek.

Gdy dodasz zakładki do swojej głównej Zakładki folderu lub dowolnych podfolderów, które utworzyłeś, Safari umieszcza je w kolejności chronologicznej. Oznacza to, że po prostu dodaje najnowsze zakładki na dole listy. W miarę dodawania kolejnych zakładek może to szybko doprowadzić do bałaganu, w którym trudno jest znaleźć to, czego szukasz.

Użytkownicy mogą otworzyć Menedżera zakładek Safari (Option-Command-B), aby ręcznie zmienić kolejność zakładek, klikając je i przeciągając, ale nie ma możliwości automatycznego sortowania zakładek alfabetycznie ani według innych kryteriów.

menedżer zakładek safari

Jak automatycznie sortować zakładki w Safari na Maca za pomocą SafariSort

Sortuj zakładki w Safari za pomocą aplikacji innej firmy

Na szczęście istnieje rozwiązanie innej firmy. SafariSortuj to darmowe narzędzie, które, jak można się spodziewać, robi jedną rzecz: sortuje zakładki Safari. Aby to wypróbować, przejdź do witryny SafariSort i pobierz najnowszą wersję aplikacji (wersja 2.0.2 na dzień publikacji tego artykułu, która działa na macOS Mojave 10.14.0).

strona safarisort

Pamiętaj, że może być konieczne obejście Gatekeeper, aby otworzyć aplikację i dostosować ustawienia, aby przyznać aplikacji uprawnienia dostępu do zakładek Safari. Po zainstalowaniu i uzyskaniu niezbędnych zezwoleń dla aplikacji uruchom SafariSort z folderu Aplikacje i wybierz sortowanie wszystkich zakładek i folderów razem alfabetycznie lub utrzymywanie folderów na górze i sortowanie poszczególnych zakładek alfabetycznie pod nimi.

safarisortuj sortuj zakładki safari

Aplikacja będzie przez chwilę przetwarzać, której długość zależy od liczby posiadanych zakładek Safari. Po zakończeniu uruchom Safari i otwórz zakładki. Powinieneś je teraz zobaczyć posortowane alfabetycznie, co znacznie ułatwi znalezienie rzeczy w przyszłości.

Jedynym minusem jest to, że SafariSort nie działa w czasie rzeczywistym podczas dodawania zakładek. Po posortowaniu zakładek nowe zakładki będą nadal dodawane na dole listy zgodnie z domyślnym zachowaniem Safari. Dlatego za każdym razem, gdy chcesz ponownie posortować zakładki, musisz ręcznie uruchomić SafariSort. Dla tych, którzy regularnie dodają wiele zakładek Safari, możesz również spróbować utworzyć akcję Automatora, która uruchamia SafariSort zgodnie z harmonogramem.

Aktualizacja: Sortuj zakładki Safari za pomocą Findera

Czytelnik James wysłał do nas e-mail po opublikowaniu tego artykułu, aby polecić inny sposób sortowania zakładek Safari bez korzystania z aplikacji innych firm. Aby rozpocząć, utwórz pusty folder na pulpicie. Użyjemy tego folderu jako pośrednika do sortowania naszych zakładek alfabetycznie. Następnie otwórz Menedżera zakładek Safari (Option-Command-B), zaznacz wszystkie zakładki (pamiętając, aby w razie potrzeby usunąć zaznaczenie dowolnych folderów), a następnie przeciągnij i upuść zakładki do nowego folderu.

sortuj zakładki safari przeciągnij do folderu

Wszystkie twoje zakładki pojawią się w folderze jako Lokalizacja strony internetowej pliki (.webloc). W większości konfiguracji Findera wystarczy przeciągnąć i upuścić zakładki do folderu, aby posortować je alfabetycznie. Jeśli tak się nie stało, użyj kolumn Findera, aby je posortować. Następnie usuń swoje zakładki w Menedżerze zakładek Safari. Na koniec przeciągnij i upuść zakładki z folderu Findera z powrotem do Menedżera zakładek Safari.

sortuj zakładki safari przeciągnij z folderu

Spowoduje to ponowne dodanie zakładek w kolejności alfabetycznej:

Posortowane zakładki safari

Jedna uwaga: jeśli masz foldery w zakładkach Safari, takie jak Ulubione w naszych przykładowych zrzutach ekranu, zwróć uwagę na niebieski wskaźnik linii podczas przeciągania zakładek z powrotem do Safari. Lokalizacja niebieskiej linii wskaże, czy Twoje zakładki trafią do katalogu zakładek najwyższego poziomu, czy do jednego z folderów. Zobacz zrzut ekranu poniżej dla porównania:

Porównanie folderów z zakładkami safari

Po lewej stronie niebieska linia na zewnątrz ikony folderu oznacza, że ​​zakładki zostaną umieszczone w katalogu najwyższego poziomu. Nieznacznie przesunięta niebieska linia po prawej stronie oznacza, że ​​zakładki wpadną do Ulubione teczka. Może to być nieco trudne, ale po prostu trzymaj wciśniętą mysz podczas przeciągania zakładek i zmieniaj położenie kursora, aż niebieski wskaźnik znajdzie się w żądanym miejscu.