PlayStation 4 Pro kontra PS4: Czy naprawdę POTRZEBUJESZ PS4 Pro?

PlayStation 4 Pro kontra PS4: Funkcje

Jeśli chodzi o funkcje, PS4 i PS4 Slim są prawie identyczne. Z jakiegoś powodu Sony odczuło potrzebę porzucenia portu optycznego PS4 w Slim, ale obejmuje on dwuzakresowe Wi-Fi a/g/b/n, dzięki czemu PS4 ma dostęp do pasm bezprzewodowych 2,4 i 5g dla pierwszy raz.

PlayStation 4 Pro ma również dostęp do ulepszonej karty Wi-Fi Sony, bez rezygnowania z wyjścia optycznego, a także ma bardzo mile widziany port USB 3 z tyłu. W przeciwieństwie do Slim i oryginalnego PS4, Pro korzysta z tego samego grubego kabla zasilającego czajnik, który można znaleźć w potężnym PS3. Jak możesz sobie wyobrazić, oznacza to również, że czerpie więcej mocy niż którekolwiek z jego rodzeństwa.

ps4_slim_comparison_shot_rear_side_ports

Najnowsza aktualizacja oprogramowania PlayStation wprowadziła także nową i przydatną funkcję zarówno na PS4, jak i PS4 Pro – transfer Ethernet. Teraz, przez tylny port Ethernet, możesz przenieść wszystkie zapisane dane, pliki gier, instalacje gier i licencje na inne PS4. Jak możesz sobie wyobrazić, całkowicie skraca to czas potrzebny na przeniesienie zawartości z PS4 na PS4 Pro, co nigdy nie jest złe.

Najlepszą cechą PS4 Pro jest jednak ogromna poprawa odtwarzania w rozdzielczości 1080p w obsługiwanych tytułach. Dzięki supersamplingowi (obraz 2K z próbkowaniem w dół do 1080p) uruchamianie obsługiwanych gier na telewizorze Full HD nigdy nie wyglądało tak dobrze. Nie tylko obraz jest ostrzejszy, ale gry korzystają z ulepszonych tekstur, wyższej liczby klatek na sekundę i krótszych czasów ładowania. To świetny dodatek do PS4 Pro i zapewnia graczom, którzy nie mają telewizorów 4K, prawdziwy powód do rozważenia PS4 Pro.

PlayStation 4 Pro kontra PS4: HDR

Dzięki najnowszej aktualizacji oprogramowania PS4 każda konsola PlayStation jest teraz technicznie zdolna do wyświetlania treści HDR.

HDR, czyli wysoki zakres dynamiki, pozwala na użycie szerszej palety kolorów w grach i treściach wideo. Jeśli więc Twój telewizor to obsługuje, zawartość będzie bogatsza i bardziej realistyczna. Jest jednak jeden poważny problem z treściami HDR na PS4: tak naprawdę nie istnieje.

Obecnie treści HDR w aplikacjach takich jak Netflix i YouTube są bezpośrednio powiązane z treściami 4K – coś, co jest w stanie wyświetlić tylko PS4 Pro. W tej chwili na PS4 jest tylko niewielki wybór gier, które zostały załatane w celu obsługi treści HDR. Gdyby tego było mało, szanse na znalezienie telewizora 1080p obsługującego HDR są dość niskie, ponieważ wiele telewizorów obsługujących HDR jest również zgodnych z 4K.

PlayStation 4 Pro kontra PS4: Cena

Podobnie jak w przypadku każdej nowej konsoli, PS4 Slim i PS4 Pro są droższe niż nowy model PS4. Jak pokazuje nasza strona z ofertami PS4, możesz kupić oryginalne PS4 z grami za mniej niż możesz kupić solus PS4 Slim. Możesz kupić standardową konsolę PS4 za około 200 funtów; PS4 Slim RRP za 249 GBP; a PS4 Pro jest dostępny w cenie 349 GBP – tej samej cenie, w jakiej pojawił się oryginalny PS4.

Oczywiście PS4 Slim jest tańszą opcją, ale kiedy się nad tym zastanowić, PS4 Pro nadal oferuje świetną wartość ze względu na znacznie lepszą moc, ale rozsądną cenę.

PlayStation 4 Pro kontra PS4: Werdykt

Zobacz powiązaną recenzję PS4 Slim: Kompaktowa, piękna i dokładnie taka, jakiej można się spodziewać Xbox One X vs PS4 Pro: Która konsola 4K powinna zajmować miejsce w Twoim salonie?

PS4 i PS4 Pro są wyraźnie nieporównywalne. Pro to lepsza opcja, jeśli mówisz o czystej mocy – nawet jeśli nie masz zestawu 4K HDR. Jeśli jednak nie przejmujesz się grami 4K i chcesz po prostu zagrać w świetne gry i może bawić się w PlayStation VR, standardowe PS4 lub PS4 Slim jest z pewnością lepszą opcją.

Ostatecznie będziesz musiał zdecydować, która konsola jest dla Ciebie lepsza. Radzę kupić PlayStation 4 Pro, jeśli nie masz jeszcze PS4 lub masz dostęp do telewizora 4K. Jeśli szukasz urządzenia do grania w świetne gry i nie martwisz się o rozgrywkę w rozdzielczości 4K, 60 klatek na sekundę i VR, PS4 Slim jest idealny. Dla tych, którzy chcą uaktualnić PS4 do PS4 Pro, na razie wstrzymaj się.