Recenzja czytnika Sony PRS-T3

Recenzja czytnika Sony PRS-T3

Obraz 1 z 3

Czytnik Sony PRS-T3

Czytnik Sony PRS-T3
Czytnik Sony PRS-T3
100 £ Cena podczas przeglądu

Sony działa na rynku czytników ebooków przynajmniej tak długo, jak Amazon w Wielkiej Brytanii, ale jej produkty nigdy nie były tak popularne jak jego wielki rywal. Najnowszy Sony PRS-T3 wydaje się mało prawdopodobne, aby to zmienić, ale z pewnością jest to atrakcyjne urządzenie.

Dzięki miękko zakrzywionemu tyłowi, niewielkim rozmiarom 160 x 11,3 x 109 mm (WDH) i poręcznym przyciskom znajdującym się na dolnej ramce, czytnik Sony Reader PRS-T3 jest zarówno gibki, jak i wygodny w obsłudze jedną ręką. Co niezwykłe, ma również wbudowaną osłonę, która niewiele dodaje do ogólnej masy, i jest dostępny w kolorze białym, czarnym i atrakcyjnie czerwonym.

Czytnik Sony PRS-T3

Po zamknięciu ta pokrywa wprowadza czytnik w poręczny, automatyczny tryb uśpienia, a także posiada zatrzask magnetyczny, który zapobiega jego otwarciu. Pod pokrywą znajduje się ekran dotykowy 758 x 1024 E Ink, który pod względem ostrości dorównuje jego głównemu rywalowi, wiodącemu na rynku Amazonowi Paperwhite. To wszystko jest dobre; ale tutaj zaczyna się rozpadać.

Pierwszym problemem jest to, że nie ma formy wbudowanego światła LED. To rozczarowujące pominięcie w nowoczesnym czytniku e-booków, zwłaszcza w tej cenie, i chociaż etui ze zintegrowaną lampką można kupić osobno, znacznie zwiększa to koszt przy ogromnym 60 GBP z VAT.

Z tego powodu ekran PRS-T3 nie korzysta z ogromnego kontrastu między czystą stroną a pogrubionym tekstem, który zapewnia światło Paperwhite. Nie jest nieprzyjemnie patrzeć ani nieprzyjemnie czytać, ale strony tego czytnika Sony wyglądają na nudne i mdłe w porównaniu.

Z drugiej strony interfejs użytkownika PRS-T3 jest atrakcyjny i prosty w nawigacji, z ostatnio kupionymi tytułami wyświetlanymi u góry strony głównej, a ikony półek na książki, sklepu i aplikacji pogrubione na dole. Obsługuje pliki EPUB, więc chociaż tytuły nie są tak liczne ani tanie w sklepie Sony Reader Store, jak na Amazon, możesz przesyłać książki ze znacznie szerszej gamy źródeł, w tym WHSmith i Waterstones.

Czytnik Sony PRS-T3

Inne funkcje obejmują dostęp do Facebooka i słabą przeglądarkę internetową – obie renderowane nieatrakcyjnie przez szary, monochromatyczny ekran PRS-T3 – oraz znacznie bardziej przydatne aplikacje Evernote i Sketchpad; świetny do powtórek i dobra prezentacja optycznego ekranu dotykowego PRS-T3, który pozwala używać pasywnego rysika (brak w zestawie) do robienia notatek i rysowania bazgrołów.

Największym problemem PRS-T3 jest jednak to, że ekran dotykowy po prostu nie jest zbyt dobry. Często potrzeba kilku stuknięć palcem, aby otworzyć nową stronę i kilku przesunięć, aby obrócić stronę lub przewinąć w górę iw dół, a ekran dotykowy rejestruje tylko odważne, celowe ruchy. Jednak gdy PRS-T3 zarejestruje aktywność ekranu dotykowego, jego prędkość ładowania jest porównywalna z Paperwhite, z szybkością odświeżania strony na poziomie 0,7 sekundy, zaledwie 0,1 sekundy za konkurentem.

Sony PRS-T3 to elegancki, atrakcyjny czytnik e-booków, który zapewnia dobry dostęp do wielu tytułów w formacie EPUB i ma kilka kuszących dodatków. Jest jednak szpecony brakiem wbudowanego lekkiego i niereagującego ekranu dotykowego. Za jedyne 10 funtów więcej, za każdym razem wybieralibyśmy Paperwhite.

Ekran

Rozmiar ekranu 6,0 cala
Rezolucja 758 x 1024
Kolorowy ekran nie
Ekran dotykowy tak
Czas odświeżania ekranu eBooka 0,7 sekundy

Bateria

Zintegrowana pamięć 2,0 GB
Typ karty pamięci microSD

Wymiary

Wymiary 109x11,3x160mm (WDH)
Waga 200g

Obsługa formatu plików

Zwykły tekst tak
PDF tak
EPUB tak