Jak skonfigurować PlayStation VR: Zacznij korzystać z PSVR na PS4

Jeśli kupiłeś PlayStation VR (PSVR), nie chcesz tracić czasu na zastanawianie się, jak podłączyć go do PlayStation 4 (PS4); chcesz po prostu zagrać w jedne z najlepszych dostępnych gier VR. Na szczęście Sony ułatwiło podłączenie zestawu PSVR zarówno do PlayStation 4, jak i PlayStation 4 Pro przy minimalnym wysiłku.

Jak skonfigurować PlayStation VR: Zacznij korzystać z PSVR na PS4

Aby nieco pomylić sprawy, w rzeczywistości istnieją dwa rodzaje zestawów słuchawkowych PlayStation VR, w tym CUH-ZVR1 oraz CUH-ZVR2. Początkowe etapy konfiguracji są identyczne, ale różnią się pod koniec procesu. ten CUH-ZVR1 ma przesuwaną pokrywę na module procesora, a przycisk zasilania znajduje się na kablu połączeniowym zestawu słuchawkowego. ten CUH-ZVR2 nie ma przesuwanej pokrywy na module procesora, a jego przycisk zasilania znajduje się bezpośrednio na zestawie słuchawkowym. ZVR2 obsługuje również przekazywanie HDR, co czyni go lepszym modelem do użytku z PS4 Pro i lśniącym telewizorem 4K. Upewnij się, że wiesz, jaki masz model.

Będziesz także potrzebować kamery PS, aby PlayStation VR działało. Nie są one standardowo dostarczane z zestawem PSVR, ale możesz kupić zestaw Starter Kit, który zawiera jeden.

Jak podłączyć PlayStation VR

Zanim skonfigurujesz PlayStation VR, upewnij się, że PS4 i telewizor są wyłączone. Jeśli kupiłeś PS4 z PlayStation VR, musisz najpierw skonfigurować konsolę.

 1. Podłącz procesor PSVR do telewizora. Najlepiej użyć do tego dłuższego kabla HDMI dołączonego do PS4.

  Źródło: playstation.com

 2. Podłącz kamerę PS do PS4. Sony zaleca umieszczenie aparatu co najmniej 1,4 metra (około 4 stopy 7 cali) nad ziemią.

  Źródło: playstation.com

 3. Podłącz jednostkę PSVR z tyłu konsoli PS4 za pomocą dostarczonego kabla HDMI (oznaczonego nr 1) i z przodu konsoli za pomocą kabla USB (oznaczonego nr 2) .

  Źródło: playstation.com

 4. Użyj przewodu zasilającego prądu zmiennego (oznaczonego nr 3), aby podłączyć moduł procesora do gniazda zasilania. Pamiętaj, że musisz trzymać PS4 podłączony do gniazdka.

  Źródło: playstation.com

Więcej informacji można znaleźć w instrukcji instalacji PSVR firmy Sony.

Od tego momentu proces konfiguracji PlayStation VR różni się nieco między modelami.

CZYTAJ DALEJ: Najlepsze gry PlayStation VR 2018 roku

Jak podłączyć PlayStation VR: CUH-ZVR1

 1. Kabel do gogli CUH-ZVR1 VR zawiera wbudowany pilot z przyciskiem zasilania. Znajdź gniazdo słuchawkowe na pilocie i podłącz słuchawki.

 2. Podłącz dwa kable połączeniowe PSVR HDMI (oznaczone nr 4). Aby to zrobić, musisz przesunąć pokrywę portu VR HDMI (cała prawa część jednostki procesora VR) z powrotem, aby odsłonić gniazda. Dopasuj cztery symbole PS do ich odpowiedników na kablach, a następnie wsuń pokrywę portów z powrotem na miejsce.

 3. Podłącz drugi koniec kabla połączeniowego PSVR HDMI do kabla zestawu słuchawkowego (oznaczony nr 5), odpowiednio dopasowując symbole.

 4. Najpierw włącz telewizor, a potem PS4. Po włączeniu tych urządzeń uruchom PSVR za pomocą przycisku zasilania na wbudowanym pilocie. Niebieskie kontrolki na górze pałąka zapalają się, gdy jest gotowy do użycia.

 5. Zostaniesz poproszony o zaktualizowanie lub pobranie oprogramowania urządzenia PlayStation VR. Potrzebujesz do tego połączenia z Internetem, ale nie potrwa to długo.

 6. Przeczytaj i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby prawidłowo skonfigurować i zoptymalizować gogle VR.

Jak podłączyć PlayStation VR: CUH-ZVR2

 1. Kabel zestawu słuchawkowego CUH-ZVR2 VR nie zawiera wbudowanego pilota z gniazdem słuchawkowym, takim jak CUH-ZVR1, ale zamiast tego ma gniazdo na pałąku. Znajdź gniazdo słuchawkowe i podłącz słuchawki.

 2. Włóż dwa kable gogli PSVR (oznaczone nr 4) do modułu procesora. Model CUH-ZVR2 nie ma przesuwanej osłony portów, jak model CUH-ZVR1. Dopasuj cztery symbole PS na każdej wtyczce do tych samych, które znajdują się na jednostce procesora.

 3. Włącz telewizor, a potem PS4. Po włączeniu urządzeń włącz PSVR za pomocą przycisku zasilania na zestawie słuchawkowym. Gdy urządzenie będzie gotowe, na górze pałąka pojawią się niebieskie światła.

 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby prawidłowo skonfigurować i zoptymalizować gogle VR.