Jak stwierdzić, czy ktoś inny korzysta z Twojego konta TikTok

W porównaniu do innych platform społecznościowych TikTok jest mniej przejrzysty niż jego odpowiedniki. Istnieje jednak sposób, aby sprawdzić, czy ktoś inny korzysta z Twojego konta. Proces jest długi i nieco skomplikowany, ale jest całkowicie wykonalny.

Jak stwierdzić, czy ktoś inny korzysta z Twojego konta TikTok

Jeśli widzisz filmy, których nie przesłałeś lub Twoje konto jest ustawione jako prywatne, ale masz obserwujących, których nie znasz, Twoje konto może zostać przejęte. Jeśli nie masz pewności, możesz skorzystać z poniższego samouczka, aby zobaczyć swoje dane logowania. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jeśli uważasz, że Twoje konto zostało naruszone, to zmiana hasła TikTok.

Jak zobaczyć ostatnie aktywne zastosowania

Z iPhone'a lub Androida

TikTok pozwala sprawdzić, kto, kiedy i z jakiego urządzenia zalogował się na Twoje konto. Dobrą wiadomością jest to, że możesz zobaczyć powiadomienia w aplikacji mobilnej. Zła wiadomość jest taka, że ​​będziesz musiał przeskakiwać przez obręcze, aby uzyskać informacje. Niestety TikTok pozostaje jedną z najbardziej tajnych aplikacji mediów społecznościowych na rynku.

Aby zobaczyć swoje dane logowania, musisz najpierw poprosić o dane konta z poziomu ustawień aplikacji. Pamiętaj, że kompilacja informacji przez TikTok może zająć do dwóch dni. Ponadto raport będzie można pobrać przez cztery dni. Dlatego pamiętaj, aby często sprawdzać swój profil i pobierać plik ZIP przed wygaśnięciem linku do pobrania.

Po pobraniu możesz wyświetlić dane logowania na smartfonie i w aplikacji. Zobaczmy, jak zażądać danych.

Poproś o dane

Żądanie danych w TikTok jest łatwe, ale opcja jest nieco schowana. Oto jak to zrobić:

Krok 1

Uruchom aplikację TikTok na swoim smartfonie. Jeśli nie jesteś zalogowany, wybierz sposób logowania i prześlij swoje dane uwierzytelniające.

Krok 2

Następnie wylądujesz na ekranie głównym i rozpocznie się zalecane wideo. Następnie dotknij ikony swojego profilu w prawym dolnym rogu ekranu.

Poproś o dane

Krok 3

TikTok przeniesie Cię następnie do ekranu Twojego profilu, który zawiera kluczowe informacje o Twoim koncie. Przypomina to nieco układ strony profilu na Instagramie. Na tej stronie dotknij ikony Ustawienia w prawym górnym rogu ekranu. Zamiast standardowego trybika składa się z trzech pionowych kropek w Androidach i trzech poziomych kropek w iPhone'ach.

Edytuj profil

Krok 4

Następnie przejdziesz do ekranu Ustawienia i prywatność. Teraz dotknij Prywatność i bezpieczeństwo wpis w górnej części listy.

ustawienia i prywatność

Krok 5

Gdy otworzy się sekcja prywatności i bezpieczeństwa, poszukaj Sekcja personalizacji i danych. Stuknij w pozycję menu o tej samej nazwie, która znajduje się pod nim.

prywatność i bezpieczeństwo

Krok 6

Na następnym ekranie zobaczysz Pobierz swoje dane wejście. Opcjonalnie w tej sekcji możesz mieć również suwak reklam spersonalizowanych. Stuknij w Pobierz swoje dane.

personalizacja i dane

Krok 7

TikTok wyświetli stronę Pobierz swoje dane. Tam masz dwie zakładki – Poproś o dane oraz Pobierz dane.

pobierz swoje dane

Karta Żądaj danych zawiera krótkie wyjaśnienie danych zawartych w pliku ZIP. Twój profil, Twoja aktywność i ustawienia Twojej aplikacji to trzy główne kategorie. TikTok informuje również, że przetworzenie Twojej prośby może zająć aplikacji do 30 dni.

Stuknij przycisk Poproś o plik danych u dołu ekranu.

Krok 8

Ten krok jest opcjonalny. Po przesłaniu wniosku możesz dotknąć zakładki Pobierz dane. Zobaczysz, że stan Twojego pliku jest w toku. Tutaj TikTok mówi, że przygotowanie pliku zajmie od jednego do dwóch dni.

pobierz dane

Wróć na tę stronę co najmniej raz na 24 godziny, aby sprawdzić swoją prośbę.

Pobierz dane

Po otrzymaniu powiadomienia, że ​​plik jest gotowy, możesz przystąpić do jego pobierania. Ten proces potrwa trochę dłużej, więc upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami do T. Oto jak to zrobić:

Krok 1

Uruchom aplikację i powtórz kroki 1-6 z poprzedniego samouczka. Gdy dojdziesz do ekranu Pobierz swoje dane, dotknij karty pobierania danych.

Krok 2

Powinieneś zobaczyć listę swoich żądań danych. Jeśli jest to Twój pierwszy wpis, na liście będzie tylko jeden wpis. Jeśli nie, dotknij czerwonego przycisku Pobierz obok najnowszego żądania.

pobierz swoje dane

Krok 3

W tym kroku powinieneś wybrać aplikację, za pomocą której chcesz zakończyć pobieranie. Wybierz swoją ulubioną przeglądarkę.

Krok 4

Przeglądarka przeniesie Cię następnie do internetowej wersji oficjalnej strony TikTok. Tutaj zobaczysz wszystkie dostępne opcje logowania. Wybierz preferowaną metodę.

zaloguj się do tiktok

Wprowadź swoje dane uwierzytelniające i potwierdź. Polecamy najlepszą opcję.

Krok 5

TikTok pokaże teraz Captcha. Najprawdopodobniej będziesz musiał wsunąć elementy układanki na swoje miejsce.

Krok 6

TikTok pokaże Ci komunikat o pomyślnym zalogowaniu i przekieruje Cię na stronę Weryfikacja. Tutaj dotknij przycisku Wyślij kod.

weryfikacja

Krok 7

Otrzymasz wiadomość tekstową od TikTok z czterocyfrowym kodem weryfikacyjnym. Pamiętaj, że za każdym razem, gdy TikTok wyśle ​​Ci SMS-a, mogą obowiązywać opłaty. Wprowadź kod szybko, ponieważ licznik czasu na stronie weryfikacyjnej daje około minuty.

kod weryfikacyjny

Stuknij przycisk Kontynuuj.

Krok 8

Twoja przeglądarka poprosi Cię teraz o pobranie ZIP zawierającego Twoje dane. Stuknij w przycisk Pobierz.

Ściągnij

Twoja przeglądarka pobierze plik ZIP na Twoje urządzenie. Jeśli nie zmieniłeś ustawień pobierania, plik powinieneś znaleźć w folderze Pobrane.

Zobacz swoją historię logowania

Po pobraniu danych konta możesz teraz zobaczyć swoją historię logowania. Oto jak to zrobić:

Krok 1

Uruchom aplikację TikTok na swoim telefonie i zaloguj się, jeśli to konieczne.

Krok 2

Stuknij ikonę swojego profilu w prawym dolnym rogu ekranu.

Krok 3

Gdy wylądujesz na ekranie profilu, poszukaj ikony skrzynki odbiorczej w dolnym menu. Stuknij w to.

Krok 4

Zamiast klasycznej skrzynki odbiorczej zobaczysz kombinację swoich działań. Ta sekcja nosi nazwę Cała aktywność. Znajdź wpis Aktualizacje konta i dotknij go.

cała aktywność

Krok 5

TikTok przeniesie Cię następnie do ekranu Aktualizacje konta. Tam zobaczysz różne powiadomienia dotyczące Twojego konta i systemu. Znajdź najnowsze powiadomienie o logowaniu do konta i dotknij go.

aktualizacje konta

Krok 6

Na koniec zobaczysz ekran Zarządzaj urządzeniami. Tam TikTok wyświetli listę wszystkich urządzeń zalogowanych na Twoje konto.

zarządzać urządzeniami

Z komputera PC lub Mac

TikTok nie słynie z tego, że jest przyjazny dla użytkownika, jeśli chodzi o dostępność danych konta. Oznacza to, że opisana powyżej trasa jest jedyną drogą do jej zdobycia. Niestety Twój profil w komputerowej wersji witryny TikTok nie może Ci pomóc. Możesz wyświetlić swój profil, ale nie masz dostępu do ustawień konta.

Jak wylogować się ze wszystkich innych urządzeń

Z Androida lub iPhone'a

Teraz czas wylogować się ze wszystkich innych urządzeń. Możesz to zrobić na ekranie Zarządzaj urządzeniami. Są dwa sposoby, aby do niego dotrzeć – ten, który opisaliśmy w poprzedniej sekcji oraz poprzez Ustawienia.

Aby dostać się do niego przez Ustawienia, należy dotknąć ikony Ustawienia na ekranie profilu. Następnie dotknij Zarządzaj moim kontem, a następnie Zarządzaj urządzeniami. Jeśli nie widzisz tego wpisu, wypróbuj poprzednią trasę.

Teraz, gdy jesteś na ekranie Zarządzaj urządzeniami, wylogowanie z innych urządzeń to pestka. Pierwszy wpis będzie Twoim aktualnym urządzeniem. Poniżej TikTok wyświetli wszystkie inne urządzenia zalogowane na Twoje konto.

Aby usunąć urządzenie, dotknij ikony kosza po jego prawej stronie. TikTok poprosi Cię o potwierdzenie decyzji. Stuknij opcję Usuń na wyskakującym ekranie.

Z komputera PC lub Mac

Ponownie TikTok nie jest dostarczany do użytkowników komputerów stacjonarnych i laptopów. Niestety nie można wylogować się z innych urządzeń za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. Możesz wylogować się tylko z bieżącego urządzenia – komputera, tabletu lub telefonu. Mamy nadzieję, że TikTok rozwiąże ten problem w przyszłości. Jednak na razie platforma mocno kieruje swoich użytkowników w stronę aplikacji mobilnej.

Środki bezpieczeństwa

Jeśli obawiasz się, że Twoje konto zostało naruszone, możesz podjąć kroki w celu zwiększenia jego bezpieczeństwa. Możesz zmienić hasło i uruchomić skanowanie antywirusowe na swoim urządzeniu.

Zmień swoje hasło

Oto jak zresetować hasło w TikTok:

Krok 1

Uruchom aplikację TikTok na swoim telefonie i zaloguj się, jeśli to konieczne.

Krok 2

Stuknij ikonę profilu.

Krok 3

Stuknij w Ustawienia.

Krok 4

Następnie wybierz sekcję Moje konto, a następnie Hasło.

Krok 5

TikTok wyśle ​​Ci czterocyfrowy kod za pośrednictwem wiadomości tekstowej lub e-maila. Wpisz go w wymagane pola.

wprowadź 4-cyfrowy kod

Krok 6

Wprowadź nowe hasło i dotknij Dalej.

Stwórz hasło

TikTok powróci do ekranu Zarządzaj moim kontem z powiadomieniem o zmianie hasła.

Uruchom program antywirusowy

Aby zwiększyć bezpieczeństwo swojego urządzenia lub urządzeń, z których korzystasz w TikTok, możesz dać im skanowanie antywirusowe. Uruchom program antywirusowy i przejdź do pełnego skanowania systemu. Upewnij się, że działa on w tle, aby mógł nadal Cię chronić.

Często Zadawane Pytania

Jak mogę stwierdzić, czy doszło do podejrzanej aktywności?

Jednym ze sposobów sprawdzenia, czy TikTok wykrył jakąkolwiek podejrzaną aktywność, jest otwarcie aplikacji i przejście do „Bezpieczeństwo” w opcji Ustawienia. Tutaj zobaczysz wszelkie podejrzane logowania lub działania, które są nietypowe na podstawie Twojego przeszłego zachowania.

Czy TikTok oferuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe?

Tak. Jeśli obawiasz się, że ktoś loguje się na Twoje konto TikTok bez Twojej zgody, ta funkcja bezpieczeństwa pomoże złagodzić Twoje zmartwienia. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe oznacza, że ​​otrzymasz losowy kod numeryczny wysłany SMS-em na urządzenie mobilne lub wysłany na e-mail.

Możesz włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe w TikTok, dotykając ikony Ustawienia, a następnie dotykając „Bezpieczeństwo”. Przewiń w dół, a zobaczysz opcję włączenia tej funkcji. Na następnej stronie możesz wybrać swoje preferencje, po zakończeniu kliknij opcję, aby kontynuować.

Wniosek

Teraz wiesz, jak wyświetlać i zarządzać urządzeniami w TikTok. W przyszłości zawsze miej działające silne hasło i oprogramowanie antywirusowe.

Czy w raporcie danych konta napotkałeś nieznane urządzenia? Czy udało ci się ich pozbyć? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.