Jak sprawdzić, czy ktoś inny korzysta z Twojego konta na Instagramie?

Instagram to gigant sieci społecznościowej i jeden z najbardziej przejrzystych graczy w grze. Ponadto ma proste menu zarówno na platformach mobilnych, jak i internetowych. Dlatego sprawdzenie, czy ktoś zalogował się na Twoje konto, usunięcie go i zresetowanie hasła nie powinno zająć więcej niż kilka minut.

Jak sprawdzić, czy ktoś inny korzysta z Twojego konta na Instagramie?

Jak zobaczyć najnowszych aktywnych użytkowników

Widzenie ostatnich aktywnych logowań to spacer po parku. Instagram pozwala znaleźć wszystkie niezbędne dane logowania w aplikacji i na oficjalnej stronie. Nie będziesz musiał przeskakiwać przez obręcze ani żądać i pobierać danych profilu, aby uzyskać dostęp do tych informacji.

W kolejnych sekcjach omówimy, jak zobaczyć ostatnich aktywnych użytkowników zarówno w wersji mobilnej, jak i internetowej.

mobilny

Ta sekcja łączy zarówno platformy Android, jak i iPhone, ponieważ różnice w obu wersjach aplikacji są znikome. Oto jak zobaczyć ostatnie aktywne zastosowania na Instagramie za pomocą aplikacji mobilnej. Zauważ, że na potrzeby tego samouczka użyliśmy iPhone'a.

 1. Uruchom aplikację Instagram na swoim urządzeniu. W razie potrzeby zaloguj się. Jeśli nie, możesz przejść do drugiego kroku.

 2. Stuknij ikonę swojego profilu w dolnym menu. Spowoduje to przejście do głównej sekcji strony profilu.

 3. Następnie dotknij ikony menu u góry ekranu. Pojawi się menu boczne, zawierające niektóre zakładki z podstawowymi ustawieniami.

 4. Następnie dotknij wpisu Ustawienia u góry listy.

 5. Na ekranie Ustawienia zlokalizuj i dotknij pozycji Bezpieczeństwo w menu.

 6. Następnie dotknij wpisu Aktywność logowania na ekranie Bezpieczeństwo.

Gdy otworzy się ekran aktywności logowania, Instagram pokaże ci listę lokalizacji, z których zalogowałeś się na swoje konto. Najwyższy wpis na liście to Twój telefon, który będzie miał znacznik Aktywny teraz.

Z komputera PC lub Mac

Internetowa wersja Instagrama umożliwia również przeglądanie historii logowania. Oto jak to znaleźć. Pamiętaj, że poniższe kroki dotyczą zarówno użytkowników komputerów PC, jak i macOS.

 1. Uruchom przeglądarkę i przejdź do oficjalnej strony Instagrama. Powinieneś kliknąć jedną z dwóch ikon profilu, które widzisz w prawej górnej części okna przeglądarki.

 2. Kliknij koło zębate obok przycisku Edytuj profil. Znajduje się u góry ekranu.

 3. Pojawi się menu. Wybierz wpis Czynność logowania.

 4. Instagram wyświetli wtedy listę zawierającą wszystkie lokalizacje logowania, z których Ty (lub ktoś inny) zalogowałeś się na swoje konto. Najwyższy wynik będzie miał tag Aktywne teraz pod lokalizacją. Reprezentuje urządzenie, przez które się zalogowałeś.

Jak wylogować się ze wszystkich innych urządzeń

Wylogowanie urządzeń, których nie chcesz w swoim profilu, jest prostym procesem. To zajmuje tylko minutę lub dwie i możesz to zrobić z poziomu aplikacji i oficjalnej strony internetowej platformy.

mobilny

Usuwanie niechcianych urządzeń działa tak samo w obu wersjach aplikacji mobilnej. Oto kroki, które należy wykonać:

 1. Należy postępować zgodnie z krokami 1-7 z sekcji dotyczącej przeglądania ostatnich aktywnych zastosowań. Jeśli wszystko się powiedzie, powinieneś być teraz na stronie aktywności logowania.

 2. Wybierz z listy wpis, który chcesz usunąć. Aby to zrobić, dotknij trzech poziomych kropek po prawej stronie.

 3. Aplikacja wyświetli wyskakujące okienko z informacjami o logowaniu. Pokaże przybliżoną lokalizację urządzenia. Zobaczysz miasto i kraj, a także godzinę i datę logowania oraz system operacyjny urządzenia. Stuknij w przycisk Wyloguj na dole ekranu.

 4. Instagram wyświetli komunikat Wylogowano. Poinformuje Cię, że aplikacja wylogowała Cię (lub kogoś innego) z danej sesji.

Pulpit

Oto jak pozbyć się niechcianych urządzeń za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

 1. Uruchom swoją ulubioną przeglądarkę i przejdź do oficjalnej strony Instagrama. Zaloguj się, jeśli to konieczne. Następnie wykonaj kroki 2-4 z poprzedniej sekcji „Z komputera PC lub Mac”. Powinieneś znaleźć się na stronie Aktywność logowania i zobaczyć listę lokalizacji i urządzeń, których użyłeś do zalogowania.

 2. Następnie kliknij strzałkę skierowaną w dół obok wpisu, który chcesz usunąć. Instagram pokaże Ci przybliżoną lokalizację, godzinę i datę logowania oraz platformę.

 3. Teraz kliknij przycisk Wyloguj się pod wpisem. Instagram powinien wyświetlić na ekranie komunikat Wylogowanie sesji.

 4. Kliknij OK, aby potwierdzić. Powinieneś powtórzyć ten proces dla wszystkich wpisów na liście, o których wiesz lub podejrzewasz, że zrobił je ktoś inny. Powtórz ten proces tyle razy, ile to konieczne. Usuń wszystkie wpisy, które wyglądają podejrzanie.

Środki bezpieczeństwa

Po wykonaniu powyższych kroków nadszedł czas, aby zabezpieczyć swoje konto.

Zmień hasło: Telefon komórkowy

W tej sekcji omówimy zmianę hasła na silniejsze. Najpierw omówimy mobilną wersję aplikacji:

 1. Uruchom aplikację na swoim telefonie i przejdź do swojego profilu.

 2. Stuknij ikonę trzech poziomych linii (menu).

 3. Wybierz ikonę Ustawienia na dole menu.

 4. Następnie dotknij zakładki Bezpieczeństwo, a następnie Hasło.

 5. Wpisz swoje aktualne hasło w górnym polu tekstowym. Następnie wprowadź nowy, a następnie wprowadź go ponownie.

 6. Stuknij ikonę znacznika wyboru, aby zapisać zmiany.

Zmień swoje hasło: Pulpit

Oto jak zmienić hasło za pośrednictwem strony internetowej:

 1. Uruchom przeglądarkę i przejdź do oficjalnej strony Instagrama. Kliknij swój profil.

 2. Następnie kliknij zębatkę Ustawienia.

 3. Wybierz pozycję Zmień hasło z menu podręcznego.

 4. Wprowadź swoje stare hasło i wpisz nowe w wymaganych polach. Kliknij przycisk Zmień hasło.

Uruchom program antywirusowy

Na koniec powinieneś uruchomić program antywirusowy, aby sprawdzić swoje urządzenie lub urządzenia. Uruchom dokładne skanowanie, aby sprawdzić, czy w systemie nie ma wirusów lub innego złośliwego oprogramowania. Zaleca się pozostawienie aktywnego programu antywirusowego w tle w celu ochrony w czasie rzeczywistym.

Często Zadawane Pytania

W tej sekcji omówimy odpowiedzi na kilka dodatkowych pytań, które możesz mieć na temat bezpieczeństwa Instagrama.

Czy Instagram powiadamia Cię o nowych logowaniach?

Niestety, odpowiedź na to pytanie jest taka, że ​​Instagram nie zawsze powiadamia nas, gdy ktoś loguje się na nasze konto. Mamy tutaj pełny artykuł na ten temat.

Jednak Instagram ma sekcję w Ustawieniach prywatności, która zawiera listę wszelkich alertów lub wiadomości z platformy mediów społecznościowych. Dopóki masz dostęp do swojego konta, przejdź do swoich Ustawień, tak jak zrobiliśmy to powyżej. Następnie dotknij „Bezpieczeństwo”, a na koniec dotknij „E-maile z Instagrama”. Jeśli są jakieś nietypowe loginy, należy je tutaj wymienić.

Czy Instagram oferuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe?

Tak. Przejdź do Ustawień prywatności i włącz tę funkcję. Chociaż Instagram nie wyśle ​​Ci wiadomości e-mail, jeśli ktoś spróbuje się zalogować, otrzymasz kod uwierzytelniający logowanie, jeśli ktoś spróbuje uzyskać dostęp do Twojego konta.

Bez odpowiedniego kodu inny użytkownik nie będzie mógł uzyskać dostępu do Twojego konta. Pamiętaj tylko, aby aktualizować informacje o koncie, w przeciwnym razie możesz mieć problemy z uzyskaniem dostępu.

Co mogę zrobić, jeśli moje konto zostało całkowicie przejęte?

Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do swojego konta, ponieważ ktoś zmienił dane logowania, nie masz pecha. Najpierw przejdź przez wybór resetowania hasła (nawet jeśli może się to wydawać daremne). Instagram może wysłać reset na e-mail, do którego masz dostęp.

Następnie skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej Instagrama, aby uzyskać pomoc. Jeśli nie możesz uzyskać weryfikacji, aby odzyskać swoje konto, będziesz potrzebować pomocy.

Upewnienie się, że Twoje konto jest bezpieczne

Metody opisane w tym artykule powinny pomóc w utrzymaniu Twojego Instagrama w nienaruszonym stanie lub odzyskaniu nad nim suwerenności, jeśli zostanie naruszony.

Czy znalazłeś coś podejrzanego na swojej liście logowania? Czy zmieniłeś hasło i aktywowałeś program antywirusowy? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.