Jak sprawdzić, czy ktoś wyświetlił Twój profil TikTok

W tym roku (2021) szacuje się, że chińska aplikacja TikTok miała ponad dwa miliardy pobrań. Nie trzeba dodawać, że jest niesamowicie popularny. Każdy może stworzyć fenomenalny, komiczny lub zabawny film dzięki wbudowanym funkcjom aplikacji.

Jak sprawdzić, czy ktoś wyświetlił Twój profil TikTok

Niektóre kontrowersje przerwały jego rozwój, ale co ważniejsze, stała się aplikacją dla wielu celebrytów, komików, sportowców i marek. Jeśli znasz TikTok, prawdopodobnie pamiętasz dni, w których aplikacja wysyłała Ci alerty z informacją, że ktoś przeglądał Twój profil. Ale ta funkcja już nie istnieje.

W tym artykule omówimy inne sposoby ustalenia, czy ktoś odwiedza Twój profil. Omówimy również, w jaki sposób możesz uniemożliwić niechcianym szpiegom dostęp do wszystkich Twoich treści TikTok.

Jak się dowiedzieć, kto przegląda Twój profil TikTok

Niestety TikTok nie pokazuje już użytkowników, którzy odwiedzają ich profile. Poniżej zostawiliśmy instrukcje, jak to zrobić, dla każdego, kto nadal korzysta ze starszej wersji aplikacji.

Ale dla tych z nas, którzy zaktualizowali naszą aplikację TikTok, możemy zobaczyć tylko, kto nas dodał, skomentował, polubił i udostępnił nasze filmy i posty. Jeśli inny użytkownik nie wejdzie w interakcję z naszymi treściami, nigdy nie dowiemy się, że tam był.

Nie jesteśmy pewni, czy TikTok kiedykolwiek przywróci tę funkcję, ale podobnie jak większość innych dostępnych obecnie serwisów społecznościowych, nie widzimy, kto nas sprawdza, robi zrzuty ekranu, a nawet śledzi nasze profile.

Jeśli szukasz informacji typu analitycznego (nie kto ogląda, ale ile osób ogląda), TikTok wprowadził konta TikTok Pro. Zapewnia to informacje o tym, do ilu ludzi docierasz, i daje wgląd w to, które filmy osiągają lepsze wyniki, dzięki czemu możesz zdobyć więcej obserwujących!

Ale nawet analityka TikTok Pro nie poda nam szczegółowych informacji o tym, kto odwiedza nasze profile. Analityka służy wyłącznie do zrozumienia interakcji i zaangażowania.

Zacznijmy!

Zanim zagłębimy się w dokładne kroki, które musisz wykonać, aby sprawdzić, kto przegląda Twój profil, pozwól nam najpierw zapoznać się z aplikacją. Niektórzy z was, którzy nigdy nie korzystali z TikTok, mogą uznać, że jest gorączkowo i wszędzie, ale nie obawiaj się, nie ma tam niczego, po czym nie mógłbyś nawigować.

Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, aby użyć TikTok, są słuchawki. Muzyka jest niezbędna do sukcesu aplikacji i bez niej byłaby sterylna. Dlatego zalecamy, aby przed pobraniem aplikacji mieć pod ręką parę słuchawek.

Nie ma potrzeby zakładania konta w aplikacji, jeśli chcesz tylko przeglądać filmy. Ale domyślamy się, że jesteś tutaj, ponieważ chcesz również publikować swoje treści. Aby móc publikować swoje treści, powinieneś utworzyć konto, używając swojego adresu e-mail, numeru telefonu lub konta na Facebooku.

Gdy się zalogujesz, aplikacja przypisze Ci ogólną nazwę użytkownika. Możesz to zmienić później, dotykając ikony profilu znajdującej się w prawym dolnym rogu aplikacji. Wygląda jak mała osoba i mówi „Ja”.

Kliknij Edytuj profil, a otrzymasz opcje zmiany zdjęcia, biografii, a nawet ustawienia domyślnego wideo profilu TikTok.

Teraz, po utworzeniu swojego profilu, możesz już publikować swoje filmy. Wystarczy dotknąć ikony Plus na dole ekranu, a aparat się otworzy. Pojawi się czerwony przycisk; dotknij go, aby rozpocząć nagrywanie klipu wideo. Możesz dodać utwór przed rozpoczęciem nagrywania, jeśli chcesz zsynchronizować usta, tańczyć lub zrobić coś innego. TikTok pozwala również pominąć ten proces i dodać utwór później.

Jak sprawdzić widoki mojego profilu?

Niestety, najnowsza aktualizacja TikTok całkowicie usunęła naszą możliwość sprawdzenia, kto sprawdza nasze profile. Oznacza to, że musisz myśleć nieszablonowo, aby zobaczyć, kto węszy w Twoim profilu. Przed aktualizacją otrzymasz powiadomienie, że ktoś wyświetlił Twój profil. Ale to już nie istnieje.

Pomimo aktualizacji wciąż jest kilka oznak, że ktoś odwiedza Twój profil. Na przykład, jeśli otrzymujesz kolejne powiadomienia, że ​​ktoś polubi Twoje filmy, prawie na pewno są one na Twoim profilu. Oczywiście komentarze mogą wskazywać na to samo.

Jednak prośby o obserwowanie nie są oznaką, że ktoś jest w Twoim profilu, ponieważ mogą dotknąć ikony „+” na Twoim filmie, aby natychmiast Cię obserwować.

powiedz, czy ktoś oglądał Twój profil tiktok

Kontroluj, kto ogląda Twoje konto

Jeśli jesteś tutaj, ponieważ obawiasz się, że ktoś przegląda Twój profil i nie czujesz się z tym komfortowo, przyjrzyjmy się kilku sposobom zabezpieczenia Twojego konta tutaj.

Po pierwsze, możesz ustawić swoje konto na „Prywatne”. Jeśli chcesz stać się sławnym TikTok, prawdopodobnie nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale jest to idealna opcja dla zwykłych użytkowników. Ustawienie konta na „Prywatne” oznacza, że ​​nikt nie może zobaczyć Twoich treści, chyba że zaakceptujesz ich prośby o obserwowanie.

Aby ustawić swoje konto na Prywatne, wystarczy dotknąć ikony „Ja” w prawym dolnym rogu aplikacji. Następnie dotknij trzech pionowych kropek w prawym górnym rogu i dotknij „Prywatność”. Tutaj możesz przełączyć przełącznik, aby Twoje konto było prywatne.

Oczywiście ta opcja nie będzie działać dla wszystkich. Jeśli więc uważasz, że tylko garstka użytkowników śledzi Twój profil, możesz zablokować ich konta. To najlepsze możliwe rozwiązanie dla tych, którzy chcą, aby ich konta były publiczne. Oczywiście nic nie powstrzymuje użytkownika przed prześladowaniem Twojego konta w inny sposób, co omówimy bardziej szczegółowo poniżej.

Możesz łatwo zablokować kogoś w TikTok, odwiedzając jego profil, dotykając trzech kropek w prawym górnym rogu, a następnie stukając „Zablokuj” w wyskakującym okienku.

Jak przeglądać profile anonimowo

Może się zdarzyć, że zechcesz wyświetlić czyjeś treści TikTok bez powiadamiania ich. Jeśli jesteś zalogowany na swoje konto TikTok i używasz aplikacji do wyszukiwania określonego profilu, poinformuje ich, że sprawdzasz ich zawartość następnego dnia.

Zawsze możesz polubić lub skomentować ich filmy, informując ich, że sprawdzasz ich profil tylko po to, aby cieszyć się ich treściami. Zakładając, że to nie jest przerażające, nie musisz się martwić o oglądanie cudzych treści TikTok.

Jeśli chcesz zachować anonimowość, musisz wyświetlić ich profil, gdy nie jesteś zalogowany na swoje konto. Aby to zrobić, będziesz musiał użyć aplikacji. Wersja przeglądarki internetowej TikTok nie pozwala na wyszukiwanie innego użytkownika. Aby wyszukać profil, wykonaj następujące czynności:

  1. Odwiedź swój profil na TikTok i kliknij trzy poziome kropki w prawym górnym rogu.

  2. Przewiń w dół i kliknij „Wyloguj”.

  3. Potwierdź, że chcesz wylogować się ze swojego konta — upewnij się, że znasz swoją nazwę użytkownika i hasło, aby móc się ponownie zalogować.
  4. Przejdź do strony głównej TikTok i kliknij lupę z napisem „Odkryj” u dołu ekranu.
  5. Wpisz nazwę użytkownika konta, którego szukasz i naciśnij Enter.

Po zlokalizowaniu interesującego Cię konta możesz anonimowo przeglądać wszystkie treści użytkowników. Jeśli nie znajdziesz ich konta, prawdopodobnie jest ono ustawione jako prywatne.

Często Zadawane Pytania

Zawsze jest coś nowego do nauczenia się o TikTok. Jeśli masz więcej pytań, czytaj dalej.

Czy mogę zobaczyć, kto ogląda moje filmy TikTok?

Nie. TikTok poda liczbę wyświetleń, ale nie konkretnie, kto ogląda. Te statystyki służą bardziej do analizy (monitorowania Twojego sukcesu), a nie do łapania prześladowcy profilu.

Co robi funkcja analityczna TikTok?

Funkcja analityczna TikTok powie Ci, ile wyświetleń i wyświetleń ma Twoja treść TikTok. Ale nie powie Ci, kto przegląda Twoje treści lub Twój profil. Jeśli masz konto TikTok pro, możesz użyć tej funkcji, aby śledzić swój sukces i rozwijać swoje konto.

Ciesz się TikTokingiem!

Ponieważ TikTok jest jedną z najszybciej rozwijających się aplikacji na świecie, to naturalne, że chcesz też kawałek ciasta. A czemu nie, bo to świetna zabawa! Dzięki elementom Snapchata, Vine, Twitcha i Instagrama w jednym, TikTok jest idealną aplikacją do dzielenia się swoimi talentami ze światem.

Jeśli jednak napotkałeś problemy z pobraniem aplikacji na telefon lub miałeś problem z ustaleniem, kto oglądał Twój profil TikTok, nie zapomnij powiedzieć nam w komentarzach. Daj nam również znać, czy TikTok jest tak zabawny, jak się twierdzi, czy też istnieją podobne, bardziej przyjazne dla użytkownika aplikacje.