Jak stwierdzić, czy ktoś obejrzał Twój film TikTok

Jeśli często publikujesz treści na platformie społecznościowej opartej na wideo, takiej jak TikTok, śledzenie analiz i statystyk konta może okazać się konieczne w celu utrzymania dużego wzrostu i zaangażowania.

Jak stwierdzić, czy ktoś obejrzał Twój film TikTok

Niestety, nie możesz śledzić statystyk, na przykład, którzy konkretni użytkownicy oglądają Twój film w TikTok. Kiedyś istniało obejście, którego można było użyć, gdzie można było zobaczyć osoby, które odwiedziły Twój profil, i użyć go, aby dowiedzieć się, kto angażuje się w Twoje filmy.

Jednak w przeciwieństwie do tego, w co byś uwierzył, ta funkcja nie jest już dostępna w TikTok – została usunięta z aplikacji na początku 2020 roku z nieznanych powodów. TikTok nigdy nie ogłosił usunięcia tej funkcji ani nie wyjaśnił, dlaczego to zrobili, więc pozostaje nam tylko spekulować, kiedy i dlaczego to zrobili. Dobrą wiadomością jest to, że nikt nie będzie w stanie stwierdzić, czy przeglądasz ich treści, czy nie, i nawet nie musisz ich blokować, aby nie widzieli!

Oprócz możliwości sprawdzenia, kto oglądał Twój profil i filmy, istnieje jednak wiele innych przydatnych analiz, których możesz użyć, aby pomóc utrzymać zdrowy i rosnący profil TikTok, a także wprowadzać zmiany w razie potrzeby, aby lepiej dopasować się do obserwowanych na Twoim kanale . Będzie to obejmować kilka kroków, w tym zmianę konta na konto „Pro” i przejście do strony Analytics, aby zobaczyć i przeanalizować swoje statystyki. Poniżej zamieściłem samouczek i wyjaśnienie, jak przeglądać te analizy, a także dlaczego są przydatne.

Zobacz widoki wideo

Nawet jeśli nie możesz sprawdzić wszystkich użytkowników, którzy obejrzeli Twój film, nadal możesz śledzić wyświetlenia swoich filmów. Jeśli chcesz stać się wirusowy na TikTok, śledzenie Twoich wyświetleń jest koniecznością: podczas gdy wszystkie filmy pojawiają się na stronie Dla Ciebie, TikTok określa, które filmy pojawiają się częściej, za pomocą złożonego algorytmu, który bierze pod uwagę liczbę wyświetleń w stosunku do liczby polubień i komentarzy.

Na szczęście możesz łatwo śledzić oglądane filmy za pośrednictwem własnej strony profilu. Wystarczy postępować zgodnie z tymi instrukcjami:

  1. Uruchom aplikację TikTok i dotknij Ja w prawym dolnym rogu ekranu. Dojdziesz do ekranu swojego osobistego profilu.

  2. Jeśli jeszcze tam nie jesteś, wybierz Oś czasu ikona (6 pionowych linii) poniżej Edytuj profil przycisk, aby przejść do swoich filmów.

  3. Zobaczysz liczbę wyświetleń w lewym dolnym rogu każdego opublikowanego filmu. Może to być użytecznym wskaźnikiem tego, jak dużą popularność zyskuje Twój film, a także jaka jest jego popularność.

Jeśli nie jesteś zadowolony z liczby wyświetleń, możesz zastosować pewne sztuczki, takie jak wykorzystanie odpowiednich hashtagów, wykorzystanie aktualnych trendów, upewnienie się, że Twój film jest interesujący i nie tylko. Omówimy je poniżej.

Przeglądanie analityki kanału TikTok

Jeśli chcesz zobaczyć statystyki i analizy swojego kanału:

  1. Stuknij w Ja ikona tak jak powyżej.

  2. Stuknij trzy kropki w prawym górnym rogu, aby uzyskać dostęp do ustawień swojego profilu.

  3. Znajdować Narzędzia dla twórców w menu i dotknij go.

  4. Następnie dotknij Analityka.

  5. Jeśli nie aktywowałeś ich wcześniej, musisz nacisnąć przycisk z napisem Włączyć.

Strona analityczna oferuje szereg widoków, które zapewniają wgląd w różne części Twojego konta TikTok.

Ta zakładka zawiera przegląd Twoich historycznych poglądów i obserwujących

Ta karta zawiera przegląd tego, jak dobrze sobie radzą Twoje treści

Ta karta zawiera informacje o tym, kto Cię obserwuje

Dlaczego analityka TikTok jest tak ważna?

Możliwość dostarczenia treści do odbiorców jest niezwykle ważna, ponieważ może oznaczać różnicę między zdobywaniem a utratą obserwujących. Nawet jako mały, początkujący twórca w TikTok dobrze jest mieć oko na swoje analizy, aby zobaczyć, który z Twoich filmów ma największe zaangażowanie, jakie treści dobrze sobie radzą w Twoim profilu, kto i gdzie są Twoi odbiorcy , i wiele więcej.

Dostarczanie treści do odbiorców poprzez robienie więcej tego, co działa, jest zawsze bezpieczną strategią, aby rozwinąć swój TikTok w profil swoich marzeń.

Często Zadawane Pytania

Czy mogę zobaczyć, kto oglądał mój film TikTok?

Nie, chociaż była to funkcja w TikTok, nie jest już dostępna. Niestety nie wiadomo, czy firma przywróci opcję sprawdzania, kto ogląda Twoje treści. Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, czy użytkownik oglądał Twoje filmy TikTok, jest to, czy zaangażował się w to przez polubienie lub komentarz.

Czy mogę stwierdzić, czy ktoś oglądał mój profil?

Tak, na szczęście. To jedna z funkcji, która pozostaje nienaruszona do dziś. Jeśli ktoś przegląda Twój profil, po prostu dotknij zakładki powiadomień, a zobaczysz, kto oglądał Twój profil w sekcji aktywności.

Jeśli zablokowałem kogoś w TikTok, czy będzie wiedział, że oglądałem jego filmy?

Chociaż nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, czy ktoś obejrzał konkretny film, są powiadomienia o wizytach w profilu. Zakładając, że przeglądasz ich profil, gdy nie jesteś zalogowany, powinieneś być bezpieczny.

Uważaj na publiczne filmy

Chociaż posiadanie wielu wyświetleń jest ekscytujące i może być naprawdę dobre, zawsze ważne jest, aby Twoje treści były odpowiednie i bezpieczne. Opublikowanie nieodpowiednich treści może spowodować usunięcie Twoich filmów i zablokowanie Twojego profilu.

Jeśli publikujesz film, którego nie chcesz, aby ktokolwiek widział, rozsądnie jest zmienić profil na prywatny i ograniczyć osoby, które mogą Cię obserwować. Jeśli jednak szukasz zabawnych, przyjaznych rodzinie treści do opublikowania, rozważ wykonanie jednego z wielu wyzwań TikTok, aby powiększyć grono fanów.

Jaki jest twój pogląd na rozwój w TikTok? Jaka jest Twoja strategia, aby stać się wielkim twórcą treści na tej platformie? Podziel się swoją opinią w sekcji komentarzy na dole strony.