Recenzja SonicWALL NSA 240

1438 £ Cena podczas recenzji

Najnowsze urządzenie bezpieczeństwa sieciowego (NSA) firmy SonicWALL ma na celu oferowanie funkcji na poziomie korporacyjnym za cenę, na jaką mogą sobie pozwolić małe i średnie firmy. NSA 240 stara się spełnić swoje obietnice, ponieważ to małe pudełko sztuczek łączy zaporę sieciową SPI z technologią głębokiej inspekcji pakietów (DPI) SonicWALL i dodaje jej pikanterii za pomocą IDP, IPsec VPN, bramki antywirusowej i filtrowania treści internetowych.

Recenzja SonicWALL NSA 240

Anti-spam nie jest w menu, ponieważ SonicWALL chce, abyś używał dedykowanego urządzenia zabezpieczającego pocztę e-mail, ES 300, co zrobiło na nas takie wrażenie, że zdobyło upragnioną nagrodę Polecane. NSA 240 zapewnia proste rozwiązanie oparte na RBL, w którym można dodać dostawców list, aby włączyć podstawowe środki antyspamowe.

Zapora aplikacji SonicWALL i DPI mogą skanować wiadomości e-mail i pliki oraz sprawdzać zawartość wiadomości, tematy, nadawców i odbiorców oraz blokować typy plików. Możesz kontrolować transfery FTP lub żądania HTTP i stosować akcje, takie jak blokowanie lub przekierowywanie, a także ograniczać przepustowość dla niektórych typów transferów plików. Przygląda się również VoIP, ponieważ DPI może priorytetyzować ruch SIP i H.323 i automatycznie chronić te urządzenia w sieci LAN.

NSA 240 jest dobrze wyposażony w dziale sprzętowym, ale tylko trzy z dziewięciu portów sieciowych to porty Gigabit. Niemniej jednak, jeśli wybierzesz tryb routowany, te dodatkowe porty mogą być używane do funkcji LAN, WAN lub DMZ. Z boku znajduje się również gniazdo karty PC, które akceptuje adapter bezprzewodowy, GSM lub modem zatwierdzony przez SonicWALL.

SonicWALL ułatwia instalację, ponieważ wskazujesz przeglądarkę internetową na domyślny adres urządzenia, po czym ładuje kreatora do wstępnej konfiguracji. Wybierz tryb routowany, HA lub przezroczysty, skonfiguruj port WAN, aktywuj usługi DHCP i gotowe. Zdecydowaliśmy się na tryb przezroczysty i w ciągu kilku minut urządzenie chroniło sieć laboratorium.

Urządzenie korzysta ze stref reprezentujących logiczne grupy portów fizycznych, co pozwala na zastosowanie zasad bezpieczeństwa do grup, a nie do poszczególnych portów. Można również zastosować typy zabezpieczeń, aby ruch z niezaufanej strefy nie mógł przejść do innej strefy, chyba że zezwalają na to reguły dostępu. Ponadto polityka stref może zawierać kombinację środków, takich jak filtrowanie treści, skanowanie antywirusowe i tak dalej.

Cena urządzenia obejmuje usługę filtrowania treści internetowych premium, która oferuje 64 różne kategorie. Zasady mogą korzystać z niestandardowych czarnych i białych list, a harmonogramy określają, kiedy są aktywne. Wydajność filtrowania była imponująca – po wybraniu wszystkich kategorii nasze próby uzyskania dostępu do gier hazardowych, gier i serwisów społecznościowych zostały odrzucone.

Zachowaj ostrożność, jeśli pozostawisz niektóre kategorie niezaznaczone, ponieważ uznaliśmy, że proces klasyfikacji jest nieco nieprzewidywalny. Na przykład, większość witryn bingo online została objęta hazardem, ale niektóre prześlizgnęły się, jeśli nie mieliśmy aktywnej kategorii gier. Znajdziesz również Facebooka sklasyfikowanego jako osobista strona internetowa, podczas gdy MySpace jest objęty komunikacją internetową.

Musisz wziąć pod uwagę dodatkowy koszt oddzielnego oprogramowania antyspamowego, a jeśli potrzebujesz kompleksowego rozwiązania zabezpieczającego, sprawdź PC Pro Recommended eSoft InstaGate 404e. Niemniej jednak NSA 240 oferuje dużo za tę cenę, a technologia DPI SonicWALL zapewnia rozbudowaną kontrolę ruchu i surowe środki IDP.

Oceny

Gwarancja

Gwarancja Lata na miejscu 1
Gwarancja dodatkowych informacji wymiana w następnym dniu roboczym

Fizyczny

Format serwera Pulpit
Konfiguracja serwera Obudowa do komputerów stacjonarnych

Edytor

Edytor Octeon MIPS
Częstotliwość nominalna procesora 0,50GHz

Przechowywanie

Konfiguracja dysku twardego Nie dotyczy
Całkowita pojemność dysku twardego Nie dotyczy

Sieć

Porty Gigabit LAN 3
Porty LAN 10/100 6

Inny

Opcje i ceny subskrypcji oprogramowania Cena dotyczy urządzenia i rocznego wsparcia