Jak sprawdzić, czy ktoś inny korzysta z Twojego konta na Facebooku?

Giganci mediów społecznościowych, tacy jak Facebook, nie są odporni na problemy z bezpieczeństwem. Firma wielokrotnie zmagała się z hakerami, co w dzisiejszych czasach jest częstym zjawiskiem. Jeśli ostatnio zauważyłeś dziwną aktywność na swoim koncie na Facebooku, prawdopodobnie zostałeś zhakowany.

Jak sprawdzić, czy ktoś inny korzysta z Twojego konta na Facebooku?

Czy było to zdjęcie, którego opublikowania nie pamiętasz, czy zmiana, której nie rozpoznajesz w swoim kanale? W tym artykule pokażemy, jak sprawdzić, czy ktoś inny korzysta z Twojego konta na Facebooku.

Jak zobaczyć ostatnie aktywne zastosowania na Facebooku?

Zanim zaczniesz się męczyć i zastanawiać, jakie powinno być Twoje nowe hasło i ile czasu masz na reakcję, musisz rozważyć kolejny krok.

Możesz sprawdzić, czy ktoś inny używał Twojego konta na Facebooku, sprawdzając ostatni aktywny status. Facebook włączył tę funkcję kilka lat temu, aby pomóc monitorować logowanie i sygnalizować podejrzane sesje.

Pamiętaj, że Facebook nie będzie miał dokładnej lokalizacji każdego logowania. Niektórzy mogą być daleko; wszystko zależy od tego, gdzie jesteś na świecie i lokalizacji serwera. Niezależnie od tego, nadal będziesz mieć znaczniki daty i godziny, a także urządzenie używane do uzyskania dostępu.

Facebook ma wiele ustawień. Często poruszanie się po nich wszystkich jest dość trudne. Jak na przykład znaleźć historię aktywności na Facebooku? Oto jak to zrobić.

Pobierz historię Facebooka z iPhone'a lub Androida

Większość ludzi korzysta z Facebooka na swoich telefonach, więc oto jak sprawdzić historię logowania za pomocą aplikacji Facebook:

 1. Otwórz aplikację Facebook i dotknij „trzy poziome linie” w prawym górnym rogu.

 2. Przewiń w dół w sekcji „Ustawienia i prywatność”, a następnie wybierz „Ustawienia”.

 3. W sekcji „Bezpieczeństwo” wybierz „Bezpieczeństwo i logowanie”. Znajdziesz się na stronie z sekcją „Gdzie jesteś zalogowany”. Facebook pokaże Ci status „Aktywne teraz” niebieskimi literami. Powinno to być urządzenie, którego aktualnie używasz.

 4. Jeśli chcesz zobaczyć więcej, dotknij niebieskiego "Widzieć wszystko" opcja po prawej stronie. Zobaczysz ostatnie aktywne sesje, w tym przybliżoną lokalizację, typ/model urządzenia i ostatni czas logowania.

Jeśli zobaczysz urządzenie lub lokalizację, której nie rozpoznajesz, dotknij trzech pionowych kropek. Następnie wybierz „Wyloguj”.

Możesz także dotknąć opcji „Bezpieczne konto” na tej stronie. Ten przycisk przeprowadzi Cię przez proces zmiany hasła i innych funkcji bezpieczeństwa Facebooka.

Pobierz historię Facebooka z komputera PC lub MAC

Jeśli nawigacja po portalu Facebook jest dla Ciebie wygodniejsza niż w aplikacji, możesz w ten sposób sprawdzić historię logowania.

Ogólna koncepcja jest taka sama. Biorąc pod uwagę, że strona internetowa i aplikacja mają pewne znaczące różnice w interfejsie użytkownika (UI), najlepiej jest wymienić wszystkie kroki wymagane dla strony internetowej. Oto, co musisz zrobić:

 1. Zaloguj się na swoje konto na Facebooku, a następnie kliknij mały „trójkąt skierowany w dół” w prawym górnym rogu ekranu.

 2. Z „menu rozwijanego” wybierz „Ustawienia i prywatność”, a następnie „Ustawienia”.

 3. Z panelu po lewej stronie wybierz „Bezpieczeństwo i logowanie”.

 4. Możesz także zobaczyć opcję "Gdzie jesteś zalogowany". Wyświetlana jest bieżąca aktywna sesja i wyświetlany jest zielony status „Aktywna teraz”. Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie sesje, kliknij niebieską opcję „Zobacz więcej”, a menu się rozwinie.

To wszystko, aby przeglądać historię Facebooka z komputera PC lub Mac.

Jak wylogować się z urządzeń na Facebooku

Zlokalizowanie podejrzanego urządzenia lub aktywności może być dość łatwe, ale co powinieneś zrobić, gdy poznasz te informacje?

Możesz sprawdzić swoją ostatnią aktywność na Facebooku za pomocą telefonu, tabletu lub komputera, wykonując zaledwie kilka prostych kroków. Najlepszym sposobem działania jest wylogowanie się z urządzeń, których nie rozpoznajesz, lub wylogowanie się z każdego urządzenia, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo.

To zależy wyłącznie od Ciebie. Na szczęście, w przeciwieństwie do niektórych platform i serwisów społecznościowych, Facebook daje obie opcje. Oto jak to robisz.

Wyloguj się z określonego urządzenia na Facebooku za pomocą iOS lub Android

Jeśli chcesz, aby Twoje obecne urządzenia były połączone z Facebookiem, zawsze możesz z łatwością wylogować się z nieznanego urządzenia.

 1. Uruchom Facebooka na iOS lub Androidzie, a następnie kliknij "Menu" w prawym górnym rogu.

 2. Wybierać „Ustawienia”.

 3. W menu „Bezpieczeństwo” dotknij „Bezpieczeństwo i logowanie”.

 4. Wybierać "Widzieć wszystko" aby otworzyć całą listę urządzeń.

 5. Stuknij w "elipsa" ikonę (trzy kropki w pionie), aby otworzyć szczegóły aktywności wybranego urządzenia.

 6. Wybierz „Wyloguj” dla wybranego urządzenia.

Urządzenie, z którego wylogowałeś się z Facebooka, nie będzie już miało dostępu, dopóki nie zostanie ponownie zalogowane, jeśli to możliwe. Jeśli to ktoś uzyskał dostęp do Twojego konta i zmienisz swoje dane logowania, to rzeczywiście nie powtórzy się to na tym konkretnym urządzeniu. Jeśli urządzenie pojawi się ponownie później, może to być jedno z Twoich urządzeń, nawet jeśli jest wyświetlane jako nieznane urządzenie. Jednak nadal jest możliwe, że haker może również złamać Twoje nowe hasło logowania.

Wyloguj się ze wszystkich urządzeń na raz na Facebooku z iPhone'a lub Androida

Jeśli jedynym urządzeniem, którego używasz do łączenia się z Internetem, jest smartfon lub wolisz to, wylogowanie się ze wszystkich urządzeń na Facebooku jest najlepszą drogą.

 1. Otwórz aplikację Facebook i przejdź do „Menu -> Ustawienia -> Bezpieczeństwo i logowanie -> Zobacz wszystko”.

 2. Przewiń w dół, a następnie wybierz „WYLOGUJ SIĘ ZE WSZYSTKICH SESJI”.

Facebook automatycznie wylogowuje Cię ze wszystkich sesji na liście, z wyjątkiem bieżącej sesji.

Wyloguj się ze wszystkich urządzeń na raz na Facebooku z komputera PC lub MAC

Możesz wylogować się ze wszystkich sesji jednocześnie lub pojedynczo, korzystając z portalu internetowego Facebook.

Jeśli martwisz się pewnymi dziwnymi działaniami w swoim profilu, musisz wykonać następujące czynności na komputerze Mac lub PC:

 1. Przejdź do opcji „Gdzie jesteś zalogowany”. Kliknij na niebieski "Zobacz więcej" możliwość rozszerzenia listy wszystkich przeszłych i bieżących sesji.

 2. Jeśli chcesz wylogować się z każdego urządzenia za jednym razem, kliknij przycisk „Wyloguj się ze wszystkich sesji” opcja w prawym dolnym rogu.

 3. Facebook poprosi Cię o potwierdzenie wyboru, klikając "Wyloguj" Ponownie.

Wyloguj się z określonego urządzenia na Facebooku za pomocą komputera PC lub Mac

Jeśli czujesz, że nie musisz się zewsząd wylogowywać, na to też jest rozwiązanie. Oto jak wylogować się z określonych urządzeń na Facebooku za pomocą systemu Windows lub macOS:

 1. Wybierz urządzenie lub sesję, której nie jesteś pewien i kliknij "elipsa" ikona (trzy pionowe kropki) z boku. Pojawi się małe wyskakujące okienko z napisem „Nie ty?” i „Wyloguj”.

 2. ten "Nie ty?" opcja daje możliwość powtórki sesji i być może zapamiętania, że ​​to w końcu byłeś Ty. Alternatywnie możesz uzyskać trochę więcej informacji o aktywności.

 3. ten "Wyloguj" opcja natychmiast wyloguje dane urządzenie.

Możesz powtórzyć ten proces tyle razy, ile potrzebujesz. Facebook nie pozwoli na wylogowanie się z bieżącej sesji w portalu internetowym, podobnie jak Android i iOS.

Kończąc, otwarcie Facebooka i zobaczenie dziwnej aktywności na swoim profilu może być niepokojące, zwłaszcza jeśli minęło trochę czasu, odkąd korzystałeś z konta. Przed podjęciem działań przejrzyj wszystkie sesje i spróbuj dowiedzieć się, kiedy ktoś mógł uzyskać dostęp do Twojego konta. Następnie zajmij się pracą i wyloguj się z każdego urządzenia, które nie jest Twoje, i zmień hasło. Możesz także skorzystać ze wszystkich bonusowych środków bezpieczeństwa oferowanych przez Facebooka.

Często Zadawane Pytania

Ochrona konta na Facebooku ma ogromne znaczenie. Jeśli nadal masz pytania, czytaj dalej.

Czy mogę dowiedzieć się, kto zalogował się na moje konto na Facebooku?

Niestety, metody te pokażą tylko typ urządzenia, lokalizację i adres IP (jeśli najedziesz kursorem na login). O ile nie jest to ktoś, kogo znasz, prawdopodobnie nie dowiesz się dokładnie, kto loguje się na Twoje konto.

Co jeśli ktoś przejmie moje konto?

Jeśli ktoś bezprawnie uzyskał dostęp do Twojego konta na Facebooku i nie możesz się już zalogować, pierwszą rzeczą do zrobienia jest skontaktowanie się z obsługą Facebooka. Jeśli nadal masz dostęp do poczty e-mail na koncie, zresetuj hasło.

Co to jest funkcja Zaufane kontakty na Facebooku?

Funkcja Zaufane kontakty umożliwia znajomym pomoc w powrocie do konta, jeśli zostałeś zablokowany. Facebook wyśle ​​Twojemu znajomemu kod weryfikacyjny, którego możesz użyć i odzyskać dostęp.