Jak stwierdzić, czy ktoś usunął Life360

Life360 została zaprojektowana jako najlepsza aplikacja śledząca, ponieważ trudno jest oszukać i sfałszować Twoją lokalizację. Z tego powodu niektórzy członkowie Twoich kręgów mogą mieć wrażenie, że aplikacja narusza ich prywatność i zdecydować się na jej usunięcie. Istnieją dwa sposoby na usunięcie Life360 i możesz nie zorientować się od razu, że członek to zrobił.

Jak stwierdzić, czy ktoś usunął Life360

Możesz usunąć swój profil Life360 lub usunąć samą aplikację, a twórca kręgu może również usunąć poszczególne osoby. W zależności od tego, co robisz, może pojawić się powiadomienie, że członek nie jest już dostępny w Life360.

Co się stanie, jeśli ktoś usunie aplikację Life360?

Jeśli członek zdecyduje się usunąć aplikację, administrator i inni członkowie kręgu nie otrzymają powiadomienia. Jest to logiczne, ponieważ Life360 nie ma dostępu do ustawień aplikacji na iPhone'a lub Androida. Jednak usunięcie aplikacji powoduje również usunięcie Twojego profilu z systemu, kręgi Life360 mogą nie od razu zauważyć zmiany.

Na przykład aplikacja może wyświetlać ostatnią zarejestrowaną lokalizację, wyświetlać „Wstrzymane śledzenie lokalizacji” lub wyświetlać wykrzyknik, dopóki oprogramowanie nie zarejestruje użytkownika. Następnie sygnał nawigacyjny członka zniknie i nie pojawi się on w żadnym z kręgów.

życie360

Co się stanie, jeśli ktoś usunie konto Life360?

Deweloper nie podaje żadnych informacji, jeśli pojawi się powiadomienie, gdy ktoś usunie konto Life360. Niemniej jednak łatwo można stwierdzić, że osoby już tam nie ma. Przede wszystkim lokalizacja użytkownika przestaje się aktualizować i znowu może pojawić się komunikat, że jest tymczasowo wyłączona.

Ale nie myśl od razu, że członek usunął aplikację lub konto. Lokalizacja może nie mieć aktualizacji, gdy nie ma sieci, jeśli poziom naładowania baterii jest niższy niż 20%, a członek zdecyduje się wyłączyć śledzenie. Ponadto VPN i tryby ciche są również bardzo dobre w fałszowaniu czyjegoś miejsca pobytu.

Mając to na uwadze, możesz chcieć uzyskać dostęp do menu Ludzie, pierwszej ikony w lewym dolnym rogu ekranu. Tam powinieneś być w stanie znaleźć zdjęcie profilowe użytkownika i sprawdzić jego statystyki.

Aby było jasne, usunięcie konta usuwa całą historię dysku, przypięte miejsca, a także sygnał nawigacyjny użytkownika. Innymi słowy, nie będziesz w stanie znaleźć go na mapie, jeśli konto zostanie usunięte. Ich profil zniknie.

Jak usunąć konto Life360

Stuknij Ustawienia w prawym dolnym rogu ekranu i wybierz Konto w Ustawieniach uniwersalnych. Wybierz Usuń konto w następnym oknie i potwierdź swój wybór, dotykając „Usuń moje konto”.

Usuń konto

Ważna uwaga

Usunięcie konta lub aplikacji nie anuluje automatycznie subskrypcji premium. W tym celu musisz uzyskać dostęp do aplikacji przez App Store lub PlayStore i tam usunąć subskrypcję. Jeśli zapłaciłeś kartą kredytową, zaloguj się do konta bankowego/karty kredytowej, wybierz Rozliczenia i postępuj zgodnie z instrukcjami anulowania.

Co się stanie, jeśli ktoś zostanie usunięty z kręgu?

Twórca i/lub administrator kręgu mają uprawnienia do usuwania członka. Ale to nie to samo, co wtedy, gdy dana osoba postanawia usunąć konto z aplikacji. Usunięcie z kręgu nie ma wpływu na profil członka, historię jazdy ani inne zarejestrowane dane.

To powiedziawszy, informacje nie będą dostępne w tym konkretnym kręgu, a usunięty członek otrzyma powiadomienie, że został wykluczony.

Jak usunąć członka kręgu

Najpierw musisz się upewnić, że jesteś zalogowany z uprawnieniami administratora. Następnie przejdź do Ustawień i przejdź do Zarządzania kręgami. Jeśli korzystasz z wielu kręgów, dotknij tego, który zawiera członka nadwyżki i wybierz „Usuń członków kręgu”.

usuń członków kręgu

Wybierz członka z listy, potwierdź swój wybór i dotknij Zapisz lub Gotowe, aby zmiany zaczęły obowiązywać. Ten członek zostanie natychmiast usunięty, a jego historia lokalizacji nie będzie już dostępna.

Często Zadawane Pytania

Skąd mam wiedzieć, czy ktoś usunął aplikację?

Niestety nie ma pewnego sposobu, aby stwierdzić na pewno, czy ktoś usunął aplikację bez dostępu do swojego telefonu. Ale zobaczysz komunikat „Udostępnianie lokalizacji wstrzymane” lub coś podobnego.

Chociaż w kręgu nie ma powiadomień ani wiadomości, że ktoś usunął aplikację Life360, z pewnością będziesz wiedział, że coś jest nie w porządku. Na przykład nie będziesz już widzieć procentu baterii danej osoby.

Wreszcie, w zależności od tego, kim jest dana osoba, możesz sprawdzić jej telefon. Niezależnie od tego, czy korzystasz z iPhone'a, czy urządzenia z systemem Android, sprawdź aplikację Life360 w sklepie Google Play lub Apple App Store. Jeśli mówi „Zainstaluj” lub „Pobierz”, osoba nie pobrała go na swój telefon.

Czy łatwo jest sfałszować moją lokalizację w Life360?

Użytkownicy Androida znacznie łatwiej fałszują swoją lokalizację w Life360 niż użytkownicy iPhone'a. Dzieje się tak, ponieważ Apple nie obsługuje tych samych aplikacji do fałszowania, co sklep Google Play.

Chociaż można to zrobić zarówno na Androidzie, jak i iOS, nie jest to najprostszy proces.

Czy ktoś się dowie, że wyłączyłem swoją lokalizację?

Tak. Po wyłączeniu lokalizacji telefonu w ustawieniach; Life360 wyświetli stan „Wstrzymane udostępnianie lokalizacji”. Niestety jest to część algorytmu aplikacji i nie można go ominąć.

Wywęsz Usuń

Pomimo tego, że jest oprogramowaniem śledzącym, Life360 daje użytkownikom dużo miejsca na decyzję, czy chcą udostępniać informacje o lokalizacji, czy nie. Dlatego nie ma potrzeby usuwania aplikacji, chyba że ktoś zdecyduje się jej już nie używać. Tak czy inaczej, bardzo łatwo jest ustalić, czy członek usunął aplikację.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad usunięciem Life360? Jak myślisz, dlaczego użytkownicy decydują się na usunięcie? Podaj nam swoje dwa grosze w sekcji komentarzy poniżej.