Recenzja Microsoft Flight Simulator X Deluxe Edition

40 £ Cena w recenzji

Najnowsza wersja Flight Simulator to najbardziej wszechstronna symulacja lotnictwa na PC, jeśli nie świata, którą znajdziesz bez wychodzenia z domu.

Recenzja Microsoft Flight Simulator X Deluxe Edition

Seria była krytykowana w przeszłości za oferowanie stopniowych ulepszeń w aktualizacjach zamiast szerokich zmian, ale bez względu na to, którą wersję obecnie posiadasz, tym razem będziesz chciał uaktualnić. Przede wszystkim gruntownej przeróbce przeszła grafika. Wyjrzyj przez okno, a zobaczysz wspaniałe widoki, wraz z samochodami i ciężarówkami toczącymi się po drogach, ławice delfinów wyskakujących z oceanu i stada ptaków, które przyprawiają o ból głowy w pobliżu lotnisk. Ale najbardziej imponujące są dramatyczne efekty pogodowe. Deszczowe chmury odbijają się od mokrych powierzchni, błyskawice odbijają się od panelu, a zachody słońca są po prostu piękne. Poprawiono również scenerię naziemną na lotniskach – nie tylko samoloty AI, o których musisz wiedzieć, ale także poruszające się ciężarówki z paliwem i autokary na drogach kołowania.

Poprawiono również scenerię. Ta edycja Deluxe zawiera więcej szczegółowych lotnisk i miast (i więcej samolotów) niż edycja standardowa. Przemykają domy i fabryki, a kilka różnych firm mapujących dostarczyło dane o terenie dla różnych części globu. W praktyce sytuacja nie wygląda zbyt różnie, gdy opuścisz miasta, ale oznacza to, że nawet w wiejskiej Anglii możesz nawigować z pilotem, korzystając z dróg, aby znaleźć drogę bez konieczności uciekania się do GPS.

Liczba dostępnych samolotów również wzrosła, a teraz możesz latać wszystkim, od lekko uświetnionej lotni do czterosilnikowego Boeinga 747-400 i większości rzeczy pomiędzy. Do lotu można latać 24 różnymi samolotami, w tym dwoma trudnymi helikopterami, z których wszystkie mają wirtualne kokpity 3D pełne funkcji.

Co najlepsze, FSX nie zaczyna już od wrzucenia cię do skomplikowanego kokpitu w obcym kraju bez pojęcia, który przycisk nacisnąć pierwszy. Istnieje ponad 50 różnych misji, które obejmują gamę lotnictwa cywilnego, od opanowania startów i podstawowych zwrotów po podejścia instrumentalne przy zerowej widoczności w jumbo jetach z uszkodzonymi silnikami. To wszechstronna oferta, która zgrabnie radzi sobie ze stromą krzywą uczenia się poprzednich gier. Lataj każdą misję po kolei, a ledwie zauważysz wzrost trudności.

Same samoloty radzą sobie pięknie. Znalezienie kogoś, kto latał 747, okazało się trudne, ale piloci w świecie rzeczywistym wśród personelu PC Pro potwierdzili realizm mniejszych samolotów. Aby w pełni wykorzystać FSX, potrzebujesz joysticka i przepustnicy z wymuszonym sprzężeniem zwrotnym, a to właśnie tutaj Flight Simulator może przeskoczyć od zwykłej gry do weekendowego hobby. Flight Simulator wspiera cała społeczność, a Ty możesz zdobyć wszystko, od samolotów innych firm po dodatki do scenerii. Zapewnia również ogromną liczbę towarzyszy online, dzięki czemu możesz dzielić kokpit z kimś innym jako drugim pilotem.

Nawet na własną rękę jest tak wiele do docenienia, w tym kontrola ruchu lotniczego. Jest wiele akcentów do usłyszenia, co oznacza, że ​​jeśli lecisz z Londynu do Japonii, nie będziesz już traktowany przez te same trzy amerykańskie głosy.

Flight Simulator X nie robi nic radykalnie odmiennego od swoich poprzedników. Istnieje wiele drobnych, ale powtarzalnych zmian, które można wprowadzić, aby utrzymać swój samolot na właściwym torze, nawet w misjach. Ale oddani fani wszystkich rzeczy związanych z lotnictwem uznają go za tak wszechstronny, jak tylko mogą sobie życzyć, i jest to pierwsza aktualizacja od lat, którą można słusznie określić jako obowiązkową.