Recenzja Webroot Spy Sweeper 5

21 £ Cena podczas recenzji

Szesnaście osłon w czasie rzeczywistym zapewnia Spy Sweeper z ciągłym monitorowaniem niemal każdego oprogramowania szpiegującego. Na przykład Spy Communication Shield zapobiega dostępowi do stron internetowych zawierających znane zagrożenia spyware, a Spy Installation Shield zabija procedury instalacyjne wszystkich, które powinny przedostać się na komputer.

Recenzja Webroot Spy Sweeper 5

To wielowarstwowe podejście działa na tyle dobrze, że gdy Spy Installation Shield został oszukany przez plik instalatora o zmienionej nazwie, zagrożenie nadal było blokowane przez inne elementy. Webroot popełnia jednak błąd w ocenie, domyślnie wyłączając Rootkit Sweeping, ostrzegając, że „przeszukiwanie z tą opcją trwa dłużej, ale jest dokładniejsze”. Inne wartości domyślne są bardziej rozsądne, z automatycznymi aktualizacjami zarówno definicji, jak i aplikacji. Spy Sweeper ma przewagę nad Spyware Doctor, zapewniając cichą aktualizację przy minimalnym zaangażowaniu użytkownika – co jest niezbędne, aby zapewnić ochronę systemów.

Nowy ekran główny zawiera wszystkie potrzebne informacje, a uproszczone opcje konfiguracji są dostępne za jednym kliknięciem, a dzięki doskonałemu systemowi pomocy po najechaniu myszą są łatwe do zrozumienia. Przejrzystość i prostota są podstawą modernizacji interfejsu Spy Sweeper, z wizualnymi ocenami poziomu ryzyka, pełnymi opisami zagrożeń i listami powiązanych śladów, dzięki czemu decyzja o poddaniu kwarantannie lub usunięciu jest łatwiejsza niż kiedykolwiek.

Ale ulepszenia sięgają głębiej, a liczba wyskakujących alertów jest znacznie zmniejszona. Możliwość wstrzymania lub zatrzymania skanowania bez utraty możliwości usuwania wykrytych obiektów również ma duży wpływ na stawki użyteczności. W porównaniu do Spyware Doctor, nawet przy włączonym skanowaniu ADS, Spy Sweeper działa wolniej. Jednak użytkownik może zrównoważyć wydajność skanowania w stosunku do wykorzystania zasobów procesora dzięki sprytnemu mechanizmowi suwaka.

Wspierany przez uruchomienie Phileas V, zautomatyzowanego systemu do badania oprogramowania szpiegującego nowej generacji, który implementuje wielopoziomową sieć botów z głębokim sniffowaniem pakietów w celu szybkiego wykrywania nowych zagrożeń, Spy Sweeper działał tak samo jak Spyware Doctor w laboratoriach, wyłapując, usuwając i blokując wszystkie zagrożenia.

Ogólnie rzecz biorąc, Spy Sweeper zaimponował nam dbałością o szczegóły, szczególnie w odniesieniu do interfejsu użytkownika. Z tego powodu odzyskuje swoje miejsce na Liście A.