Rejestr systemu Windows: przegląd Uniblue Registry Booster

17 £ Cena w recenzji

Rejestr systemu Windows jest sercem komputera i wymaga regularnych kontroli stanu. Za każdym razem, gdy instalujesz lub odinstalowujesz oprogramowanie, zmieniasz opcję konfiguracji lub dodajesz zakładkę do witryny, zmienia się Rejestr. Może się zatkać ślepymi zaułkami i osieroconymi wpisami, które spowalniają go, a także komputer. Co gorsza, nieaktualne instalacje i złośliwe oprogramowanie mogą je uszkodzić z niszczycielskimi skutkami. Zabawy z Rejestrem nie należy lekceważyć, ponieważ możesz wyrządzić wiele szkód, ale na szczęście jest mnóstwo oprogramowania, które może cię obciążyć. Tylko pamiętaj, aby zrobić kopię zapasową, zanim zaczniesz.

Rejestr systemu Windows: przegląd Uniblue Registry Booster

Zaczniemy od dziwnego narzędzia rejestru, które w rzeczywistości nie wyczyści rejestru śmieci. Zamiast tego Advanced Registry Tracer wykonuje migawki przed i po, dzięki czemu wiesz, co zostało zmienione po instalacji oprogramowania/sprzętu. To potężne narzędzie, które porównuje całe rejestry, a nie tylko monitoruje dostęp i filtruje wyniki, jak robi to wiele narzędzi. Ale to nie jest tanie i nie jest intuicyjne. Jeśli interesuje Cię jedynie kompleksowa dezinstalacja oprogramowania, wypróbuj Your Uninstaller Pro (www.ursoftware.com).

RegSeeker wyróżnia się również tym, że jest to jedyne całkowicie darmowe narzędzie tutaj. RegSeeker pozwala modyfikować Rejestr, bezpośrednio manipulować wpisami startowymi, zmieniać schematy kolorów i zarządzać zakładkami. Możesz przeszukiwać Rejestr, szybko wyświetlać wszystkie zainstalowane aplikacje lub tylko te z nieprawidłowymi wpisami dodawania/usuwania. Niestety, narzędzie do czyszczenia, choć szybkie, nie jest tak dogłębne jak konkurencja, co daje drugi najgorszy wynik 426 błędów. Jedyną opcją naprawy jest również automatyczna naprawa – zaskakujący brak elastyczności, biorąc pod uwagę całą aplikację.

Uniblue Registry Booster to nowy gracz na rynku. Doceniliśmy próbę wyjaśnienia obszarów Rejestru, które mają być zeskanowane prostym językiem angielskim, ale nie było to kontynuowane w sekcji wyników, gdzie obfitują krótkie i często mylące opisy. To samo rozczarowanie dotyczy samego skanu, który był najwolniejszy w teście; pomimo obietnic „głębszego skanowania” jego tak osławionej technologii zaawansowanego wykrywania błędów, ujawnił tylko 396 błędów – najniższy, jaki widzieliśmy. Wydaje się, że jest to praca w toku, a nie produkt komercyjny, który kosztuje 20 funtów.

PC Tools jest najbardziej znany ze swojego oprogramowania antyszpiegowskiego, ale jego mechanizm rejestru też nie jest garbaty. W sumie poza czasem skanowania, który trwa prawie tak długo, jak Uniblue. Ale zwrócił 912 błędów, które zostały następnie bezproblemowo naprawione. Podczas gdy wszystkie narzędzia tutaj wykonają kopie zapasowe rejestru przed próbą naprawy, mechanik rejestru jest jedynym, który oferuje dodatkowe zabezpieczenie dla użytkowników XP poprzez ustawienie punktu przywracania systemu. Funkcja monitorowania będzie obserwować zmiany w kluczowych obszarach Rejestru i powiadamiać o ich wystąpieniu, a optymalizacja Rejestru była najdokładniejszym testem. Podobało nam się również, że błędy były oznaczane ze wskazaniem ich wagi, aby pomóc w podjęciu decyzji o usunięciu.

Ale nie mógł dorównać AMUST Registry Cleaner 3 ani pod względem szybkości, ani głębokości wyszukiwania, dzięki znacznie ulepszonemu silnikowi SmartScan. Jest to wyjątkowe w wykrywaniu i czyszczeniu kluczy typu Null-Embedded używanych przez rootkity. Co równie ważne, jest szybki i skuteczny, a liczba błędów wynosi 1400. Chcielibyśmy wskazać wagę poszczególnych błędów, ale przynajmniej krótkie opisy były pouczające. Funkcja IntelliCompact działała dobrze w defragmentacji rejestru, a harmonogram „ustaw i zapomnij” jest miłym akcentem. Chociaż domyślny tryb ekspresowy interfejsu pozostawia tylko jedną opcję, automatyczną naprawę lub nie, przejście na interfejs zaawansowany zapewnia większą elastyczność, choć nie tak bardzo, jak w przypadku mechaniki rejestru. Przede wszystkim podobał nam się fakt, że AMUST jest w pełni funkcjonalny podczas 30-dniowej bezpłatnej wersji testowej, co czyni go naszym niezbędnym pobraniem.