Recenzja Nero 7 Premium

43 £ Cena w recenzji

Jeśli kupiłeś napęd optyczny w ciągu ostatnich kilku lat, istnieje duża szansa, że ​​posiadasz już kopię Nero. Zaczynając jako słabszy w nagrywaniu płyt, od tego czasu stał się standardowym dodatkiem do większości nagrywarek. Jednak wraz z wersją 7, Nero dumnie twierdzi, że jego oprogramowanie stało się „Twoim osobistym studiem filmowym w Hollywood”.

Recenzja Nero 7 Premium

Pomijając absurdalne twierdzenia marketingowe, wiele zmian w istniejących narzędziach jest czysto kosmetycznych, a wiele z nich było już dostępnych w aktualizacjach do wersji 6. Interfejs Start Smart został uporządkowany, ale jest taki sam jak wcześniej. Nadal istnieje sześć podstawowych nagłówków: Ulubione, Dane, Audio, Zdjęcia i wideo, Kopiowanie i kopie zapasowe oraz Dodatki, chociaż niektóre kategorie mają więcej opcji. Ogólny wygląd pełnej aplikacji Burning ROM również został zaktualizowany, ale są tam wszystkie te same przyciski. Jednym z głównych ulepszeń jest możliwość zapisu na Blu-ray i HD-DVD, chociaż biorąc pod uwagę brak nagrywarek, jest to obecnie przedmiotem zainteresowania akademickiego.

Jednak najbardziej zaskakujący dodatek jest dostępny oddzielnie od Start Smart – Nero Home. Jest to próba wskoczenia na modę „interfejsu o długości dziesięciu stóp”, umożliwiająca dostęp do muzyki, filmów i zdjęć podczas korzystania z komputera z fotela. Łączy się również z nowo odkrytą i dość dziwaczną obsługą tunerów telewizyjnych. Współpracując z aplikacją indeksującą Nero Scout, po skonfigurowaniu folderów, które Nero Scout ma wyszukiwać pliki audio i wideo, indeksuje je za Ciebie. Wyniki są następnie dostępne z większości komponentów Nero, a do Eksploratora Windows dodawany jest również specjalny wpis.

Format Nero Digital, własny smak MPEG4, został rozszerzony o wideo, a nawet obejmuje AVC (Advanced Video Coding), znany również jako H.264. Firmie udało się już uzyskać wsparcie dla odtwarzaczy DVD takich jak Grundig i KiSS, więc wyraźnie traktuje swoje zamiary w tym kierunku.

Aplikacja Recode 2 umożliwia importowanie wszystkich rodzajów plików wideo, w tym niezaszyfrowanych płyt DVD, oraz tworzenie plików i płyt Nero Digital. Wideo zostanie ściśnięte, aby pasowało do wybranego rozmiaru dysku docelowego, a kompresja MPEG4 oznacza, że ​​rozmiary plików mogą być znacznie mniejsze niż w przypadku MPEG2. Możesz nawet zachować ścieżki dźwiękowe 5.1 surround.

Nero PhotoSnap, który został również dodany w późniejszych wersjach Nero 6, to podstawowa aplikacja do edycji obrazów – przydatna w przypadku szybkich zadań przycinania lub redukcji efektu czerwonych oczu, ale niewiele więcej. BackItUp, do tworzenia kopii zapasowych plików i całych dysków twardych na nośnikach optycznych, osiągnął wersję 2. Główną różnicą między tą a pierwszą wersją (dołączoną do Nero 6) jest bardziej przyjazny dla użytkownika interfejs do przeglądania kopii zapasowych według daty kalendarza. Obsługuje teraz również tworzenie kopii zapasowych na stronie FTP.

Nero zapewnia wiele przydatnych narzędzi w Premium 7, ale nigdzie nie jest tak wiele, jak Roxio Easy Media Creator 8. W tej wersji nie ma ogromnej liczby nowych funkcji poza estetyką interfejsu. Z tego powodu nie jest to przekonujący zakup – zwłaszcza, że ​​pakiet Roxio kosztuje tylko 3 GBP więcej.