Przegląd internetowej kamery wideo Linksys WVC54G Wireless-G

125 £ Cena podczas przeglądu

Nawet jeśli w Twoim lokalu jest alarm, prawdopodobnie będziesz się martwić o bezpieczeństwo jego zawartości, gdy zostawisz je bez opieki. Możesz rozważyć kamerę bezpieczeństwa sieciowego, chociaż nadal będziesz potrzebować dostępu do Internetu, aby zobaczyć, co się dzieje. Ale Linksys idzie o krok dalej dzięki swojej kamerze WVC54G – może wysyłać alerty o dowolnej aktywności za pośrednictwem wiadomości tekstowych na Twój telefon komórkowy.

Przegląd internetowej kamery wideo Linksys WVC54G Wireless-G

Podobnie jak w przypadku wielu urządzeń bezprzewodowych firmy Linksys, konfiguracja zakłada, że ​​reszta zestawu to również Linksys. WVC54G jest dostarczany ze stałym adresem IP 192.168.1.115, więc jeśli twój router szerokopasmowy nie używa adresów z tego zakresu, nie będziesz w stanie skonfigurować Linksys bez tymczasowej zmiany ustawień routera. Korzystając z routera Linksys Wireless-G, połączyliśmy komputer stacjonarny i WVC54G przez przewodową sieć Ethernet, a konfiguracja przebiegała płynnie z instalacyjnej płyty CD.

Po zmianie WVC54G na dynamiczną alokację adresów IP byliśmy w stanie podłączyć go do routera innego niż Linksys i uzyskać dostęp. Moglibyśmy wtedy zmienić identyfikator SSID na ten z naszej istniejącej konfiguracji, chociaż stwierdziliśmy, że musimy tymczasowo wybrać tryb Ad-Hoc, aby określić inny kanał bezprzewodowy. Wreszcie udało nam się odpiąć aparat i uzyskać do niego bezprzewodowy dostęp, od którego zaczyna się zabawa.

Dostęp do strony internetowej konfiguracji zapewnia dostęp do podglądu na żywo tego, co kamera może zobaczyć, z dźwiękiem. Ten ostatni może pochodzić z wbudowanego mikrofonu lub jest wejście dla urządzenia zewnętrznego. Zainstalowanie dołączonego narzędzia Viewer & Recorder Utility zapewnia jeszcze więcej opcji, w tym zarządzanie wieloma kamerami z jednego interfejsu, wykonywanie nagrań i planowanie regularnych nagrań.

Jednak ta ostatnia wymaga pozostawienia komputera stacjonarnego z włączonym zainstalowanym oprogramowaniem. To, czego nie uzyskasz dzięki narzędziu Viewer & Recorder Utility, to nagrywanie wyzwalane przez wykrywanie ruchu, chociaż sama kamera je obsługuje. Aby to wykorzystać, konieczne jest skonfigurowanie systemu monitorowania Intamac. Wliczony jest 30-dniowy okres próbny, po którym kosztuje 5 GBP miesięcznie. Po zarejestrowaniu danych własnych i danych kamery możesz włączyć monitorowanie. Gdy jesteś poza domem, jeśli wykryty zostanie ruch, krótki klip wideo na żywo zostanie przesłany na serwer Intamac. Powiadomienia będą następnie wysyłane telefonicznie, SMS-em i e-mailem do wyznaczonych kontaktów. Klip możesz obejrzeć online lub zostanie dołączony do wiadomości e-mail. Możesz nawet wysyłać obrazy za pośrednictwem usługi MMS (Multimedia Messaging Service).

Aby ułatwić oglądanie na żywo przez Internet, zapewniane jest bezpośrednie wsparcie dla SoloLink, który jest własnym dynamicznym systemem DNS firmy Linksys. Daje to statyczny adres URL, który śledzi niestały adres IP przydzielony przez dostawcę usług internetowych. W cenę wliczona jest bezpłatna roczna subskrypcja.

Jakość obrazu końcowego obrazu w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób go otrzymujesz – na przykład obrazy MMS są wyraźnie nisko czynszowe. Ale w przypadku połączenia bezprzewodowego, w najwyższej rozdzielczości 640 x 480, jakość jest zaskakująco dobra (nieuchronnie jednak niektóre klatki są pomijane). Jakość z pewnością jest wystarczająco dobra, aby rozpoznać twarze.

Biorąc pod uwagę, że WVC54G działa zarówno jako urządzenie bezprzewodowe, jak i przewodowe, i zawiera dźwięk, ma znacznie lepszą wartość niż podobnie wyceniony Axis 205. Chociaż nie potrzebujesz usługi Intamac do oglądania wideo przez Internet, funkcje Intamac sprawiają, że jest to w pełni funkcjonalne urządzenie zabezpieczające. Dzięki telefonowi z funkcją MMS możesz nawet przyjrzeć się dowolnej aktywności w swoim lokalu, gdy nie masz nawet w pobliżu komputera — idealne panaceum na paranoję.