Jak usunąć swoje konto Skype

Podobnie jak w przypadku dostawców usług online, usunięcie Skype to nie lada wyczyn. Biorąc pod uwagę niezliczone konta, z którymi będziesz się łączyć – metody płatności, konto Microsoft itp. – może to być dość nieporęczny proces.

Jak usunąć swoje konto Skype

Nie bój się jednak. Zebraliśmy ten proces w prosty przewodnik krok po kroku, dzięki czemu możesz wybrać platformę ze swojego portfela kont online, jeśli tak zdecydujesz. Niezależnie od tego, czy bierzesz detoks technologiczny, czy po prostu próbujesz uniknąć tej ciotki na stałe, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby usunąć Skype na dobre.

CZYTAJ DALEJ: Jak trwale usunąć Facebooka i odzyskać swoje dane

Zanim wyruszysz w tę wyzwalającą podróż, ważnym rozróżnieniem jest to, czy zarejestrowałeś się w Skype za pomocą konta Microsoft, czy nie. Jeśli tak, zamknięcie konta Skype na stałe spowoduje również usunięcie powiązanego konta Microsoft. To oczywista niedogodność; Twoje konto Microsoft może być również Twoim kluczem do innych usług firmy, w tym Outlook.com, OneDrive, Xbox Live i tak dalej. Tak więc dość ważnym krokiem, jaki należy podjąć w tym przypadku, jest odłączenie kont, aby upewnić się, że nadal możesz korzystać z innych usług Microsoftu, gdy już wybierzesz Skype z oferty.

Jak usunąć swoje konto Skype

 1. Zaloguj się na swoje konto Skype na skype.com w przeglądarce internetowej.
 2. Przewiń w dół strony internetowej i kliknij Ustawienia konta pod Moje konto nagłówek.
 3. Obok swojego konta Microsoft kliknij Odczepić. Uwaga: jeśli opcja brzmi Nie połączone, a nie Odłącz, Twoje konta Skype i Microsoft nie są połączone, więc możesz przejść do kroku 5.

  jak_usunąć_skype_2

 4. Wybierać Kontyntynuj gdy pojawi się komunikat potwierdzający. Uwaga: możesz odłączyć swoje konta tylko ograniczoną liczbę razy. Jeśli otrzymasz wiadomość informującą, że nie możesz odłączyć tych dwóch kont, skontaktuj się z pomocą techniczną Skype tutaj.
 5. Będziesz musiał anulować każdy abonament Skype lub płatności cykliczne. W przeglądarce internetowej poruszaj się po płatnościach za pomocą niebieskiego paska po lewej stronie, po prostu wybierając subskrypcję, którą chcesz anulować, i klikając Anuluj subskrypcje, i wtedy Dzięki, ale nie, dziękuję, nadal chcę anulować. Uwaga: jeśli chcesz poprosić o zwrot pieniędzy za niewykorzystane abonamenty Skype'a, teraz może to być Twoja szansa. Wypełnij internetowy formularz anulowania i zwrotu pieniędzy lub czat na żywo z personelem wsparcia Skype.

  jak_usunąć_skype_3

 6. Jeśli kupiłeś numer Skype, pod którym ludzie mogą do Ciebie dzwonić, warto go anulować przed zamknięciem konta. Wybierać Numer Skype w Zarządzaj funkcjami sekcji, a następnie kliknij Ustawienia i wtedy Anuluj numer Skype. Twój numer Skype pozostanie aktywny do daty wygaśnięcia, po czym firma Microsoft zarezerwuje Twój numer Skype na 90 dni.
 7. Jeśli używasz funkcji automatycznego doładowania, aby automatycznie doładować saldo Skype w razie potrzeby, przejdź do Szczegóły Konta, następnie Rozliczenia i płatności, następnie Wyłączyć pod Automatyczne ładowanie zakładka zaraz obok Status.
 8. Do tej pory wszystkie abonamenty Skype powinny zostać anulowane, a wszystkie płatności cykliczne usunięte, dzięki czemu możesz skontaktować się z obsługą klienta Skype i poinformować ich, że chcesz zamknąć swoje konto.

  jak_usunąć_skype_4

 9. Przejdź do strony zamykania konta Skype. Upewnij się, że jesteś zalogowany na konto, które chcesz zamknąć. Kliknij Następny.
 10. w Wybierz powód z listy rozwijanej wybierz powód, dla którego zamykasz konto.

 11. Wybierać Oznacz konto do zamknięcia….i jesteś skończony! Chociaż nie do końca, ponieważ Skype daje ci 60-dniowy okres na namysł, aby zastanowić się, czy naprawdę chcesz na dobre zamknąć platformę do rozmów wideo. Po upływie tych 60 dni na dobre pozbędziesz się konta Skype. Jeśli zmieniłeś zdanie i chcesz uratować swoje konto z paszczy internetowej otchłani, wystarczy, że zalogujesz się ponownie, aby anulować zamknięcie.