Microsoft zabija swoją aplikację internetową Outlook, zmuszając użytkowników do pobierania aplikacji na iOS i Androida

Microsoft zdecydował się wyłączyć swoje aplikacje Outlook Web Apps (OWA) dla iPhone'a, iPada i Androida, zamiast tego zmuszając użytkowników do pobrania i zainstalowania samodzielnej aplikacji Outlook, która, jak twierdzi, stała się „nagradzaną aplikacją”.

Microsoft zabija swoją aplikację internetową Outlook, zmuszając użytkowników do pobierania aplikacji na iOS i Androida

Oprogramowanie OWA firmy skutecznie funkcjonowało jako środek pośredni między środowiskiem Outlook opartym na przeglądarce a w pełni rozwiniętą aplikacją Outlook, oferując funkcje, które mogą być zapewnione tylko przez natywną aplikację, takie jak synchronizacja kontaktów i powiadomienia push.

Microsoft wyjaśnił, że podjął decyzję o wycofaniu aplikacji od kwietnia, usuwając je z App Store i Google Play. Powiadomi istniejących użytkowników o wygaśnięciu za pomocą wiadomości w aplikacji, doradzając im, aby zamiast tego zainstalowali samodzielną aplikację Outlook dla swojej platformy.

Od 15 maja aplikacje przestaną działać całkowicie, a wszyscy użytkownicy Office 365, którzy je otworzą, zostaną powiadomieni, że zostały przerwane, z poleceniem pobrania i zainstalowania aplikacji Outlook na iOS lub Androida.

„Outlook na iOS i Androida ma architekturę w pełni opartą na chmurze Microsoft i ma 4,5+ gwiazdki w sklepach z aplikacjami” – wyjaśniła Eugenie Burrage, jeden z marketerów produktów Microsoft.

„W miarę usprawniania naszego portfolio urządzeń mobilnych będziemy mogli dalej skoncentrować nasze wysiłki, aby spełnić obietnicę najlepszego w swojej klasie środowiska poczty, kalendarza i wyszukiwania klasy korporacyjnej oraz najlepszego sposobu korzystania z funkcji usługi Office 365 na urządzeniu mobilnym z Outlookiem”.

Aplikacje OWA firmy Microsoft zostały zaprojektowane tak, aby oferować dodatkowe funkcje w porównaniu do mobilnych przeglądarek Outlooka, takich jak powiadomienia push, synchronizacja kontaktów i akcje aktywowane głosem, ale zostały zastąpione znacznie bogatszymi samodzielnymi aplikacjami Outlook, które oferują taką samą funkcjonalność jak komputer stacjonarny wersje Outlooka, tylko na mniejszym ekranie.

Microsoft nie aktualizował aplikacji OWA w ostatnich miesiącach, więc teraz nie działają one szczególnie dobrze. Jest to jasne, patrząc na oceny gwiazdek w sklepach z aplikacjami na Androida i iOS – odpowiednio 2,9/5 i 2,8/5.