Jak usunąć stronę lub spację z programu Word

Usunięcie strony lub nawet odstępu w programie Word nie jest trudne, ale niewykonanie tego wydaje się powodować sporo problemów, zwłaszcza jeśli masz tabelę lub obraz, który nie mieści się na końcu strony.

Jak usunąć stronę lub spację z programu Word

Kilka metod działa w celu rozwiązania problemów z białymi znakami, ale wszystkie skutecznie kończą się tym samym celem. Jeśli denerwują Cię puste arkusze w doskonale dopracowanych dokumentach, nieuczciwe strony w środku lub puste luki na stronach, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak usunąć puste strony i białe znaki w programie Microsoft Word.

Najprostszy sposób na usunięcie pustych stron w programie Word

Najprostszym sposobem usunięcia strony w programie Word jest umieszczenie kursora i przycisk usuwania.

 1. W systemie Windows umieść kursor na samym końcu dokumentu, po wszelkich kropkach lub obrazach, i naciśnij „Kasować" aż znikną puste strony. Na Macu naciskasz „fn + usuń”. Możesz także przejść do ostatniego położenia kursora na pustej stronie i użyć „Backspace” dla Windows lub "kasować" dla Maca.

Pamiętaj, że jeśli pusta strona pojawia się tylko podczas drukowania dokumentu i nie widzisz jej na ekranie, może być konieczne sprawdzenie ustawień drukarki.

Użyj znaczników akapitu, aby usunąć stronę w programie Word

Najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym sposobem usuwania pustych stron jest włączenie znaczników akapitów. Ten proces ułatwia wizualizację tego, co usuwasz i co powoduje luki. Znaki pokazują początkowe obszary wszystkich akapitów, niezależnie od tego, czy mają treść, czy nie.

 1. W systemie Windows naciśnij „Ctrl+Shift+8” aby włączyć znaczniki akapitu. Na komputerze Mac naciśnij przycisk „klawisz polecenia (⌘) + 8.”

 2. Aby usunąć puste akapity, umieść kursor przed znacznikiem akapitu. naciskać "kasować" w systemie Windows lub „fn + usuń” w systemie macOS.

 3. Aby usunąć podziały stron, wybierz podział stron i naciśnij "kasować."

Jeśli używasz „Word Online”, nie możesz używać znaczników akapitów, ale nadal możesz usuwać puste strony, jak wyjaśniono w pierwszej opcji powyżej.

Usuń stronę w programie Word za pomocą okienka nawigacji

 1. Wybierz "Pogląd" a następnie zaznacz pole obok „Okienko nawigacji”.

 2. Swybierz pustą miniaturę strony znajdującą się w lewym panelu i naciśnij "kasować" aby usunąć tę stronę z listy.

Usuń białe znaki w programie Word podczas korzystania z tabel lub obrazów

Za każdym razem, gdy tabela zostanie wstawiona do dokumentu Word, pod nią dodawana jest niewielka przestrzeń. Jeśli tabela znajduje się na końcu dokumentu i wymusza umieszczenie jego części na nowej stronie, usunięcie nieuczciwego pustego obszaru lub białych znaków staje się trudne. Aby obejść problem z rozmieszczeniem stołu, wypróbuj jedną lub obie poniższe metody.

Opcja 1: Zmniejsz rozmiar czcionki, aby naprawić białe znaki po tabeli/obrazie w MS Word

Ta procedura pomaga zapobiegać przenoszeniu tabeli na następną stronę z powodu białych znaków pod nią.

 1. W systemie Windows naciśnij „Ctrl+Shift+8” aby włączyć znaki akapitu. Na komputerze Mac naciśnij przycisk „klawisz polecenia (⌘) + 8.”

 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy symbol akapitu obok miejsca, które chcesz usunąć, i ręcznie wpisz najmniejszy możliwy rozmiar czcionki (zwykle 1 pt). Ten krok zmniejsza pusty wiersz, aby zapewnić więcej miejsca na stronie.

Opcja 2: Dostosuj odstępy między akapitami, aby naprawić odstępy po tabeli/obrazie w MS Word

 1. Jeśli opcja 1 powyżej nie działa, zmień odstępy między akapitami. Przejdź do sekcji „Akapit”, wybierz „Odstępy między wierszami i akapitami” ikonę, a następnie wybierz „Usuń spację po akapicie”.

 2. Miejmy nadzieję, że Twój stół powinien pozostać na jednej stronie, tuż przed podziałem strony.

Opcja 3: Ukryj białe znaki, aby zapobiec dzieleniu tabeli/obrazu na następną stronę

Jeśli cierpisz na białe znaki w dokumencie Word z powodu tabeli lub obrazu, który nie mieści się na dole strony, możesz umieścić tabelę na następnej stronie i wyeliminować białe znaki z poprzedniej. Oto jak to zrobić.

 1. Kliknij „Układ -> Marginesy -> Marginesy niestandardowe”.

 2. Zmień górne i dolne marginesy na “0.”

 3. Wróć do dokumentu Word i kliknij dwukrotnie przerwę między podziałami stron.

Powyższe kroki eliminują odstępy między stronami, dzięki czemu obraz wygląda tak, jakby znajdował się prawidłowo pod powyższą treścią. Może być jednak konieczne dodanie podziału strony.

Oto przykładowy nagłówek (włączone znaczniki akapitu), po którym następuje obraz, który pierwotnie nie mieścił się na dole strony. Korzystając z powyższych kroków, te dwa elementy pojawiają się razem bez odstępów.

Bez względu na to, jakie zmiany wprowadzisz w treści, Podgląd wydruku zawsze pokazuje białe znaki. Jeśli chodzi o puste strony, pomyślnie je usunąłeś, więc nie pojawiają się one na wydruku ani w wyeksportowanym pliku PDF. Drukarki na ogół nie mogą drukować do krawędzi strony, ponieważ atrament przesiąka i zużywa drukarkę szybciej. Instrukcje zawarte w tym artykule dotyczą wyłącznie korzyści związanych z wyświetlaniem dokumentów, a nie drukowaniem. Czasami jednak wystarczy dodać podział strony w treści, aby zbliżyć się do siebie. Jeśli nic więcej nie pomoże, zrób przerwę na stronie!