Jak korzystać z WordPressa offline

Jeśli jesteś użytkownikiem WordPress.com i chcesz przeprowadzić edycję offline, istnieje kilka sposobów zarządzania tym. Oto nasz szybki i łatwy przewodnik.

Jak korzystać z WordPressa offline

Jedną z najlepszych rzeczy w WordPressie jest to, że niemal od momentu jego wprowadzenia możliwe było tworzenie postów w aplikacjach innych firm. Dzieje się tak, ponieważ WordPress (zarówno w wersji samodzielnej, jak i komercyjnej) zawiera interfejs API, który umożliwia tworzenie i edycję postów. Od kilku lat WordPress również ma swój własny pakiet aplikacji.

Jak korzystać z WordPressa offline z oficjalną aplikacją WordPress

Tutaj możesz pobrać aplikację WordPress na komputer stacjonarny lub mobilny, na Mac OS, Windows, Linux, iOS i Android.

To najłatwiejszy sposób pracy z witryną i najprostszy sposób pisania w trybie offline. Aplikacje umożliwiają tworzenie postów w trybie offline, a gdy masz połączenie, aplikacja umieści Twoje posty online.

Jak korzystać z WordPressa offline z zewnętrznymi edytorami

WordPress wyróżnia wielu różnych wydawców offline, zauważając na swoim blogu, że obsługuje główne standardy publikowania, takie jak MetaWeblog API, więc podobne aplikacje również powinny działać.

W przypadku użytkowników komputerów Mac rekomendacje WordPress obejmują Blogo i Bits . W szczególności ta pierwsza jest świetnym narzędziem, które można mieć na swoim pasku blogowym.

Użytkownicy systemu Windows mogą edytować WordPress w trybie offline w samym programie Word, podczas gdy użytkownicy systemu Linux mogą korzystać z BloGTK .

Niektóre z tych aplikacji mogą prosić o punkt końcowy XML-RPC lub API Twojego bloga. Będzie to domena Twojego bloga z dodanym na końcu „xmlrpc.php”. Na przykład dla tom.wordpress.com punktem końcowym będzie: //tom.wordpress.com/xmlrpc.php