Jak usunąć kompilację Kodi: Zresetuj Kodi do ustawień domyślnych, ustawień fabrycznych

 • Co to jest Kodi? Wszystko, co MUSISZ wiedzieć o aplikacji do strumieniowego przesyłania telewizji
 • 9 najlepszych dodatków Kodi
 • 7 najlepszych skórek Kodi
 • Jak zainstalować Kodi na Fire TV Stick?
 • Jak korzystać z Kodi
 • 5 najlepszych VPN dla Kodi
 • 5 najlepszych pudełek Kodi
 • Jak zainstalować Kodi na Chromecaście?
 • Jak zainstalować Kodi na telewizorze z systemem Android
 • Jak zainstalować Kodi na Androidzie
 • Jak zaktualizować Kodi
 • Jak zatrzymać buforowanie Kodi?
 • Jak usunąć kompilację Kodi
 • Czy Kodi jest legalne?
 • Jak korzystać z Konfiguratora Kodi

Kodi jest świetny, ponieważ jest zarówno darmowy, jak i open-source – a ten drugi jest idealny, jeśli lubisz dostosowywać rzeczy. Chociaż Kodi (XBMC, jak go kiedyś nazywano) może przesyłać strumieniowo prawie wszystko z Internetu lub lokalnego dysku twardego, istnieje wiele sposobów, aby wyglądał i działał dokładnie tak, jak chcesz. Najszybszym sposobem na to jest użycie kompilacji Kodi. Niezależnie od tego może się zdarzyć, że będziesz musiał odinstalować bieżącą wersję, aby wypróbować coś nowego lub odświeżyć wygląd i elementy nawigacyjne.

Jak usunąć kompilację Kodi: Zresetuj Kodi do ustawień domyślnych, ustawień fabrycznych

Mówiąc najprościej, kompilacja Kodi to wersja XBMC, która jest dostarczana „wstępnie upieczona” z popularnymi dodatkami i graficznym interfejsem użytkownika (GUI) lub skórką, która zmienia wygląd i elementy nawigacyjne. Ten scenariusz oznacza, że ​​nie musisz ręcznie instalować niektórych dodatków Kodi, dostosowywać większości opcji ani konfigurować ustawień. Kompilacje Kodi są tworzone przez innych fanów i programistów Kodi i, w zależności od ich poziomu wiedzy, mogą być bardzo zaawansowane i techniczne lub nieco wadliwe.

Podczas gdy większość kompilacji Kodi działa bez problemów, możesz mieć problemy z konkretnym lub po prostu chcesz go usunąć. W tym artykule dowiesz się, jak usunąć kompilacje Kodi i przywrócić oryginalną.

Usunięcie i ponowne zainstalowanie Kodi nie usuwa aktualnie używanej kompilacji, a przywrócenie Kodi do stanu domyślnego nie jest możliwe natywnie. Niezależnie od tego istnieje sposób na usunięcie kompilacji Kodi i przywrócenie Kodi do ustawień fabrycznych.

Najlepsze kompilacje Kodi w 2016 r. w Wielkiej Brytanii: Siedem wersji XBMC do przesyłania strumieniowego na Fire Stick i innych urządzeniach

Upewnij się, że nieznane źródła są włączone

Zanim będziesz mógł zagłębić się w Kodi i zainstalować lub usunąć dodatki lub kompilacje innych firm, Nieznane źródła musi być aktywowany.

Jak usunąć dodatki Kodi

Oto jak usunąć dodatki Kodi z Firestick:

 1. Otwórz Kodi i kliknij Dodatki po lewej stronie.
 2. Kliknij Moje dodatki z wyświetlonego menu.
 3. Filtruj dodatki, które chcesz usunąć lub wybrać Wszystkie.
 4. Kliknij dodatek, aby go usunąć, a następnie kliknij ikonę kosza na śmieci.

Możesz to zrobić dla wielu dodatków, wykonując te same czynności, co powyżej.

Jak usunąć kompilację Kodi

Zanim zaczniesz, warto sprawdzić, czy masz zainstalowane repozytorium fusion. Repozytorium Fusion lub repozytorium Fusion pozwala zainstalować wiele dodatków Kodi. Został zamknięty w lipcu 2017 r., Ale wrócił później w tym samym roku z mniejszą liczbą funkcji.

Jeśli masz repozytorium Fusion, ten samouczek jest niezwykle szybki. Jeśli nie, musisz go pobrać. Na szczęście nie trwa to zbyt długo.

 1. Otwórz swoje repozytorium Fusion
screen_shot_2016-11-25_at_17

2. Po zainstalowaniu Fusion przejdź do System > Ustawienia > Dodatkii wybierz Zainstaluj z zip. Jeśli Fusion jest częścią twojej instalacji Kodi, powinieneś zobaczyć ją na liście z innymi repozytoriami. Kliknij na to.

3. Na następnym ekranie wybierz Zacznij tutaj, a następnie przejdź do plugin.video.freshstart-X.X.X.zip, gdzie x.x.x oznacza najnowszą wersję pliku zip.

screen_shot_2016-11-25_at_17

4. Po zainstalowaniu przejdź do ekranu głównego, a następnie Program > Dodatki > Nowy start, Kliknij ok, a następnie zostaniesz poproszony o ponowne uruchomienie Kodi. Po ponownym uruchomieniu Kodi zobaczysz, że został przywrócony do ustawień fabrycznych. screen_shot_2016-11-25_at_17

Jak zresetować Kodi na Fire TV

Jeśli używasz Kodi na Fire TV lub Fire TV Stick, oto krótki opis, jak go zresetować.

 1. Nawigować do Ustawienia na Twoim urządzeniu. Ustawienia Fire TV
 2. Następnie kliknij Aplikacje. Menu ustawień Fire TV Stick
 3. Teraz kliknij Zarządzaj zainstalowanymi aplikacjami.
 4. Następnie wybierz Kodi z listy.
 5. Następnie wybierz Wyczyść dane z opcji.
 6. Zostaniesz poproszony o podobny ekran, wybierz Wyczyść dane Ponownie.
 7. Uruchom aplikację i ponownie przejdź przez monity konfiguracji.

Powinieneś być gotowy do pracy ze świeżą instalacją Kodi. Teraz możesz dostosować go do treści swoich serc.

Należy pamiętać, że wiele dodatków zawiera treści, które nie są oficjalnie licencjonowane, a dostęp do takich treści może być nielegalny. Obowiązkiem użytkownika jest przestrzeganie wszystkich obowiązujących przepisów w swoim kraju w odniesieniu do użytkowania. Dennis Publishing Ltd wyklucza wszelką odpowiedzialność za takie treści. Nie akceptujemy i nie ponosimy odpowiedzialności za naruszenie jakiejkolwiek własności intelektualnej lub innych praw osób trzecich i nie ponosimy odpowiedzialności wobec żadnej strony w wyniku udostępnienia takich treści. Krótko mówiąc, jeśli treść jest bezpłatna, ale wygląda zbyt dobrze, aby była prawdziwa, prawdopodobnie tak jest.