Co to jest Kodi? Wszystko, co MUSISZ wiedzieć o aplikacji do strumieniowego przesyłania telewizji

 • Co to jest Kodi? Wszystko, co MUSISZ wiedzieć o aplikacji do strumieniowego przesyłania telewizji
 • 9 najlepszych dodatków Kodi
 • 7 najlepszych skórek Kodi
 • Jak zainstalować Kodi na Fire TV Stick?
 • Jak korzystać z Kodi
 • 5 najlepszych VPN dla Kodi
 • 5 najlepszych pudełek Kodi
 • Jak zainstalować Kodi na Chromecaście?
 • Jak zainstalować Kodi na telewizorze z systemem Android
 • Jak zainstalować Kodi na Androidzie
 • Jak zaktualizować Kodi
 • Jak zatrzymać buforowanie Kodi?
 • Jak usunąć kompilację Kodi
 • Czy Kodi jest legalne?
 • Jak korzystać z Konfiguratora Kodi

Kiedy budujesz najlepszy system kina domowego, cały sprzęt na świecie nie jest w stanie oddać Ci sprawiedliwości bez doskonałego oprogramowania, które będzie do niego pasować. Jeśli szukasz najlepszego sposobu na oglądanie filmów i programów telewizyjnych, słuchanie muzyki i łapanie wszystkich ulubionych sportów, Kodi to aplikacja dla Ciebie.

Co to jest Kodi? Wszystko, co MUSISZ wiedzieć o aplikacji do strumieniowego przesyłania telewizji

Trochę o Kodi

Kodi to bezpłatne oprogramowanie typu open source, zaprojektowane z myślą o domowej rozrywce, które istnieje od prawie dwóch dekad. Microsoft pierwotnie opracował oprogramowanie dla oryginalnej konsoli Xbox i nazwał je Xbox Media Center (XBMC). Program nadal ewoluował i wyszedł daleko poza platformę Xbox po tym, jak Microsoft go porzucił. Nie-Microsoftowy zespół stojący za tym, co nazywa się teraz Kodi, zbudował własną społeczność, składającą się z fanów i programistów.

W przeciwieństwie do innych firm zajmujących się oprogramowaniem do przesyłania strumieniowego, takich jak Android TV lub Plex, Kodi jest zarządzany przez organizację non-profit XBMC Foundation. Oprogramowanie jest stale modyfikowane i aktualizowane przez niezliczone rzesze programistów i programistów na całym świecie. Możesz teraz dostosować Kodi, instalując dodatki lub kompilacje i są one bezpłatne.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Co robi Kodi?

Ze wszystkich rzeczy, które robi Kodi, prawdopodobnie łatwiej jest opisać to, czego Kodi nie może zrobić, a to oznacza, że ​​Kodi nie zapewnia żadnych treści. Oznacza to, że będziesz musiał dostarczyć wszystkie media (muzykę, programy, filmy itp.).

Użytkownicy często instalują Kodi na swoich urządzeniach, aby przesyłać strumieniowo żądaną zawartość. Na przykład; załóżmy, że masz witrynę, z której chcesz przesyłać strumieniowo zawartość, ale Twój Firestick nie oferuje wsparcia i nie jest kompatybilny z tą witryną. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować Kodi na Firestick, dodać stronę internetową i przesyłać strumieniowo przez aplikację Kodi.

Można dodawać nie tylko strony internetowe, ale także inne usługi cyfrowe (zwane dodatkami)! Tak więc, chociaż Kodi nie oferuje własnych treści, daje możliwość strumieniowego przesyłania multimediów w jednym miejscu na prawie każdym urządzeniu.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Korzyści z Kodi

Kodi jest przeznaczony nie tylko dla komputerów; działa na prawie każdym gadżecie w Twoim domu, od smartfona po Amazon Fire TV Stick. Już samo to sprawia, że ​​aplikacja jest cennym źródłem rozrywki audio/wideo. Możesz również znaleźć wiele skrzynek Kodi, które w rzeczywistości nie są dedykowane Kodi, ale działają dobrze z Kodi i często zawierają prekompilowane dodatki, takie jak NVIDIA Shield Android TV i pendoo (R) Android TV Box.

Masz również opcję sideload Kodi na Amazon Fire TV Cube, ale oczywiście nie zawiera ona prekompilowanych dodatków.

Ponieważ Kodi jest menedżerem multimediów, możesz słuchać muzyki, oglądać rodzinne filmy, korzystać z YouTube, uzyskiwać recenzje filmów i informacje, uzyskiwać wyniki sportowe, oglądać wiadomości krajowe i wiele więcej. Kodi umożliwia także organizowanie multimediów w zależności od typu. Twórz ulubione, listy odtwarzania, katalogi filmów i wiele innych korzyści.

Słowo ostrzeżenia:

Wszystko, co przesyłasz strumieniowo na Kodi, jest widoczne zarówno dla Twojego dostawcy usług internetowych, jak i rządu, co może spowodować, że znajdziesz się w legalnej gorącej wodzie. Jedynym niezawodnym sposobem walki z tym problemem jest łączenie się z doskonałą usługą VPN za każdym razem, gdy korzystasz z Kodi.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Kluczowe cechy Kodi

Kodi zamienia dowolny komputer, smartfon lub tablet w cyfrowy dekoder lub streamer, dając użytkownikom możliwość strumieniowego przesyłania plików z Internetu, sieci domowej lub lokalnej pamięci masowej. W przeciwieństwie do innych streamerów telewizyjnych, takich jak Apple TV, Chromecast 3. generacji i Amazon Fire TV Stick 4K, Kodi nie jest wstrzymywany przez licencje ani sklep z aplikacjami. Oprogramowanie umożliwia pobieranie szeregu aplikacji lub dodatków stworzonych przez społeczność i oglądanie, co tylko zechcesz.

Intuicyjny interfejs użytkownika (UI) Kodi ułatwia również przeglądanie treści. Oprogramowanie zawiera coś, co jego twórcy nazywają „interfejsem użytkownika o długości 10 stóp”, co oznacza, że ​​jest czytelne z teoretycznej odległości do 10 stóp. Dzięki szeregowi wbudowanych kodów użytkownicy mogą szybko i łatwo przeglądać filmy, zdjęcia i podcasty. Na mniejszych urządzeniach Kodi oferuje podobne wrażenia, ale można je podłączyć do większego telewizora w celu oglądania na dużym ekranie.

Czy Kodi jest legalne?

Podczas uruchamiania oficjalnych aplikacji Kodi nie jest nielegalne. Podobnie jak strony z torrentami stron trzecich, aplikacje Kodi również nie są niezgodne z prawem, ale to, co na nich robisz, może być nielegalne.

Aby urządzenie stało się nielegalne, musi być używane do oglądania programów i innych treści bez zgody właściciela praw autorskich. Ta czynność odbywa się za pośrednictwem sprzętu, oprogramowania lub podczas przeglądania treści w domu znajomego. Nielegalne urządzenia do przesyłania strumieniowego to pudełka lub pamięci USB podłączane do telewizora, które zostały zmodyfikowane, aby uzyskać dostęp do treści, za które nie zapłaciłeś lub nie masz pozwolenia na oglądanie. Zawsze zalecamy korzystanie z VPN, takiej jak ExpressVPN, podczas przesyłania strumieniowego treści online w celu zapewnienia bezpieczeństwa cyfrowego.

Aby uzyskać dodatkowe informacje, zapoznaj się z artykułem omawiającym legalność Kodi.

Zastrzeżenie

Wiele dodatków Kodi zawiera treści, które nie są oficjalnie licencjonowane, a dostęp do takich materiałów może być nielegalny. Obowiązkiem użytkownika jest przestrzeganie wszystkich obowiązujących przepisów prawa w swoim kraju dotyczących użytkowania. Alphr.com nie akceptuje i nie ponosi odpowiedzialności za naruszenie jakiejkolwiek własności intelektualnej lub innych praw stron trzecich i nie ponosi odpowiedzialności wobec żadnej takiej strony z powodu udostępnienia takich treści.

Dodatkowe często zadawane pytania

Co możesz oglądać na Kodi?

Kodi daje Ci kontrolę, co oznacza, że ​​możesz instalować wstępnie dołączone i aplikacje innych firm, które oferują różnorodne źródła i treści przesyłania strumieniowego. W rzeczywistości istnieje wiele aplikacji innych firm oferujących filmy, programy telewizyjne, transmisje sportowe, treści z YouTube, treści w mediach społecznościowych i wiele innych.

W większości możesz oglądać prawie wszystko, co chcesz. Pamiętaj jednak o legalności oglądania takich treści, a także o tym, w jaki sposób je uzyskujesz. Jeśli masz płatne subskrypcje u wybranych dostawców, aplikacja umożliwiająca oglądanie treści od tego dostawcy może być legalna. Zależy to tylko od warunków źródła subskrypcji, takich jak YouTube, Netflix i CBS All Access, żeby wymienić tylko kilka.

Co jest kompatybilne z Kodi?

Kodi jest dostępny na prawie każdym urządzeniu. Oprogramowanie centrum multimedialnego jest łatwe do pobrania i kompatybilne z systemami OS X, Linux, Windows, Android, a nawet z serią mikrokomputerów Raspberry Pi.

Dla osób korzystających z iOS proces jest nieco bardziej skomplikowany, ponieważ aplikacja Kodi nie istnieje w App Store. Użytkownicy iPhone'a mają dwie opcje: muszą upewnić się, że ich telefon jest po jailbreaku przed pobraniem Kodi, chyba że używają Cydia Impaktor. Ta aplikacja do pobrania dla systemu macOS umożliwia iOS użytkownikom instalować aplikacje innych firm (spoza App Store). Pamiętaj jednak o legalności korzystania z takich aplikacji na urządzeniu Apple.

Lub więcej zaawansowanych technologicznie użytkowników może użyć XCode firmy Apple, aby zainstalować Kodi na swoich telefonach i iPadach. Ten artykuł powinien pomóc Ci zacząć i możesz pobrać XCode Developer tutaj.

Czy mogę zastąpić usługę telewizyjną Kodi?

Jak wyjaśniliśmy powyżej, Kodi nie dostarcza żadnych treści. Więc technicznie nie. Kodi nie może samodzielnie wymienić usługi kablowej. Ale ponieważ Kodi może pomieścić wszystkie Twoje ulubione usługi przesyłania strumieniowego w jednej prostej aplikacji do użytku na prawie każdej platformie, może to być świetne rozwiązanie do łatwiejszego znajdowania ulubionych programów i filmów niż przesiewania kilku opcji programowania.

Czy Kodi jest bezpieczny?

To chyba jedno z najczęściej zadawanych pytań. Ci z nas, którzy żyli w czasach Napstera i Limewire, rozumieją, że pobieranie treści na Twoje urządzenia wiąże się z pewnym ryzykiem. Chociaż sam Kodi wcale nie jest niebezpieczny, może zależeć od tego, co robisz. Zalecamy korzystanie z VPN, takiego jak ExpressVPN, podczas przesyłania strumieniowego, aby zachować bezpieczeństwo

Pobieranie dodatków od zaufanych programistów to dobry początek, jeśli chodzi o bezpieczeństwo Kodi. Podobnie jak w przypadku wszystkiego, co związane z Internetem, Twój system jest bezpieczny przed złośliwym oprogramowaniem tylko wtedy, gdy podejmujesz odpowiednie kroki, aby upewnić się, że nie pobierasz żadnego złośliwego oprogramowania.

Oczywiście Kodi zapewnia obszerną listę bezpiecznych dodatków, a także tych w nieoficjalnych repozytoriach tutaj. Po prostu odwiedź Kodi Wiki, aby zapoznać się z aktualną listą wszystkich dodatków, które programiści uznają za bezpieczne, ale pamiętaj; te dodatki nie są tworzone przez Fundację XBMC.