Czy Kodi jest legalne? Oto, co musisz wiedzieć.

 • Co to jest Kodi? Wszystko, co MUSISZ wiedzieć o aplikacji do strumieniowego przesyłania telewizji
 • 9 najlepszych dodatków Kodi
 • 7 najlepszych skórek Kodi
 • Jak zainstalować Kodi na Fire TV Stick?
 • Jak korzystać z Kodi
 • 5 najlepszych VPN dla Kodi
 • 5 najlepszych pudełek Kodi
 • Jak zainstalować Kodi na Chromecaście?
 • Jak zainstalować Kodi na telewizorze z systemem Android
 • Jak zainstalować Kodi na Androidzie
 • Jak zaktualizować Kodi
 • Jak zatrzymać buforowanie Kodi?
 • Jak usunąć kompilację Kodi
 • Czy Kodi jest legalne?
 • Jak korzystać z Konfiguratora Kodi

Kodi jest jednym z najpotężniejszych programów rozrywkowych, jakie można uzyskać, i umożliwia strumieniowe przesyłanie szerokiej gamy treści z Internetu lub urządzeń lokalnych. Ale przy tak wielu oferowanych, w tym filmach i grach, warto zapytać, czy można z niego bezpiecznie korzystać bez łamania światowych przepisów.

Czy Kodi jest legalne? Oto, co musisz wiedzieć.

Czy używanie Kodi jest legalne?

Prostą odpowiedzią jest tak. W stanie nienaruszonym Kodi jest oprogramowaniem przeznaczonym do przesyłania strumieniowego treści na szereg urządzeń, co oznacza, że ​​jest całkowicie legalny. Jednak, podobnie jak przeglądarka, klient torrentowy lub każde inne narzędzie komputerowe, możliwe jest używanie Kodi do bardziej nikczemnych celów.

Skrzynki Kodi są na przykład powszechnie używane do uzyskiwania dostępu do pirackich strumieni piłkarskich, filmów i muzyki. Praktyka ta jest znana jako niedozwolone przesyłanie strumieniowe i faktycznie odnosi się do każdego przypadku oglądania treści wideo lub słuchania muzyki chronionej prawami autorskimi bez zgody właściciela praw autorskich przy użyciu oprogramowania lub sprzętu. Obejmuje to telefony, tablety, telewizory inteligentne, a nawet urządzenia do przesyłania strumieniowego, takie jak Kodi.

Otwarty charakter Kodi oznacza, że ​​można również pobrać szereg dodatków, a niektóre z najpopularniejszych rozszerzeń oprogramowania wchodzą na niebezpieczne terytorium. Zasadniczo, jeśli podejrzewasz, że dodatek Kodi zapewnia multimedia, które są zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe, prawdopodobnie tak jest. Na przykład, jeśli oglądasz program telewizyjny, wydarzenie sportowe, film itp. i zwykle musisz zapłacić za jego obejrzenie, to jesteś na niepewnym gruncie.

Jedną z wielkich rzeczy, które dodatek prowadzi do nielegalnego użytkowania, jest sytuacja, w której aplikacja wymaga edycji ustawień w Kodi, na przykład zezwalania na instalacje z nieznanych usług. Ten konkretny scenariusz nie zawsze wskazuje na nielegalne intencje, ale zwykle reprezentuje jakąś formę nielegalnych działań. Na przykład dodatek ExodusRedux przeszukuje internet w poszukiwaniu filmów i pozwala oglądać wszystko, co chcesz. To działanie jest działaniem niedozwolonym.

Czy mogę mieć kłopoty, używając exodusu?

Tak, możesz. Jest to jednak oparte na przechwyconych danych, które potwierdzają Twoje działania i intencje. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli korzystasz z Exodus Redux, „zazwyczaj” nielegalnie oglądasz filmy nielicencjonowane.

Czy Exodus Redux jest bezpieczny?

Nie, Exodus Redux nie jest bezpieczny w użyciu. Złośliwe oprogramowanie i wirusy mogą zostać wstrzyknięte do repozytorium instalacyjnego lub uzyskane z zewnętrznego łącza do filmu, co może spowodować poważne problemy z komputerem PC lub Mac.

Nielegalne dodatki często prowadzą do złośliwego oprogramowania, oprogramowania szpiegującego i trojanów.

Podobnie jak wiele gier dostępnych za darmo w Internecie, dodatki Kodi również stwarzają ryzyko. Wiele z nich otwiera drzwi dla trojanów, złośliwego oprogramowania, a nawet programów szpiegujących. Ogólnie rzecz biorąc, dodatki stron trzecich z witryn zewnętrznych mogą być ryzykowne dla biznesu, więc zachowaj ostrożność w swoich działaniach i decyzjach.

Należy pamiętać, że wiele dodatków RÓWNIEŻ zawiera treści, które nie są oficjalnie licencjonowane.

Jakie jest stanowisko Kodi w sprawie dodatków?

Programiści Kodi dystansują się od mrocznego świata dodatków i utrzymują aplikację i stronę internetową w oryginalnej formie, oprogramowanie jest tak samo legalne jak przeglądarka internetowa. Post opublikowany w kwietniu 2014 roku przez programistów Kodi brzmi:

Podsumowując, Kodi w niezmienionej formie jest całkowicie legalne. Jednak niektóre dodatki zamazują pewne rzeczy. Jeśli czujesz się już komfortowo z oglądaniem strumieni na stronach takich jak Putlocker, używanie Kodi z określonymi dodatkami nie różni się. Jeśli nie, warto omijać wiele najpopularniejszych rozszerzeń Kodi.

Czy używanie Kodi sprawi mi kłopoty?

Korzystanie z Kodi jest całkowicie legalne, ale podjęte działania decydują o tym, czy nielegalnie korzystasz z aplikacji. Co to znaczy? Możesz upić się w piątkowy wieczór w domu przyjaciela bez łamania prawa, ale kiedy podajesz drinka nieletniemu, podejmujesz nielegalne działania. Jeśli chodzi o Kodi, możesz mieć kłopoty, używając go do nielegalnych celów, ale musisz zostać przyłapany na tym, czy to przez dostawcę usług internetowych (ISP), czy w inny sposób. Tak więc korzystanie z Kodi jest całkowicie legalne i nie sprawi ci kłopotów, chyba że używasz go nielegalnie, na przykład oglądanie nielicencjonowanych filmów za darmo z aplikacji innej firmy, takiej jak Exodus Redux.

Czy Kodi można śledzić?

Tak, Twój dostawca usług internetowych może monitorować Twoje działania, a złośliwe oprogramowanie może również śledzić Twoje ruchy, jeśli znajduje się „pod maską”. Twojego komputera. Korzystanie z VPN pomaga chronić korzystanie z komputera, ukrywając informacje o prawdziwym adresie IP, co prowadzi do niemożliwych do wyśledzenia danych osobowych. Niezależnie od tego rząd może mieć uprawnienia do obserwowania twoich działań, nawet podczas korzystania z VPN.

Ponieważ wiele dodatków zawiera treści, które nie są oficjalnie licencjonowane, a dostęp do takich treści może być nielegalny, użytkownik jest odpowiedzialny za przestrzeganie wszystkich obowiązujących przepisów w swoim kraju w odniesieniu do użytkowania. Alphar wyklucza wszelką odpowiedzialność za takie treści. Nie akceptujemy i nie ponosimy odpowiedzialności za naruszenie jakiejkolwiek własności intelektualnej lub innych praw osób trzecich i nie ponosimy odpowiedzialności wobec żadnej strony w wyniku udostępnienia takich treści.