Przewodnik dla początkujących po Reddit

Reddit, często określany jako „pierwsza strona Internetu”, to wyjątkowa witryna mediów społecznościowych, w której użytkownicy mogą być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, informacjami i wybranymi przez siebie tematami. W przeciwieństwie do Twittera i Facebooka, Reddit jest nieco bardziej skomplikowany dla nowych użytkowników.

Przewodnik dla początkujących po Reddit

Ten artykuł pomoże ci lepiej zapoznać się z Reddit, jednocześnie dając ci przydatne informacje na temat różnych aspektów witryny.

Co to jest Reddit?

Reddit to pierwsza strona internetu, na której wszystko się pojawia. To zabawne wideo, które krąży po Twitterze? To było prawdopodobnie na Reddicie 48 godzin temu.

Prawdopodobnie nie jest to bardzo pomocny opis, ale pomaga wyjaśnić część odwołania. To jedna z największych społeczności w Internecie, ale nie przypomina normalnego serwisu społecznościowego, ponieważ treść – linki i posty tekstowe – są stale poddawane głosowaniu przez społeczność. Dobre rzeczy trafiają na pierwszą stronę; złe rzeczy są ignorowane.

Strona jest podzielona na różne tablice tematyczne, zwane „subreddits”. Każdy z nich jest tematycznie związany z innym zainteresowaniem lub pomysłem. Sam Reddit zdaje sobie sprawę, jak złożona może być strona na pierwszy rzut oka i ma subreddit poświęcony odpowiedzi na Twoje pytania. Nazywa się r/NoStupidQuestions,

Strona główna jest przeglądem najpopularniejszych treści z każdego z subreddits, na które witryna automatycznie wybiera. Klikaj do każdego z nich, a zobaczysz o wiele więcej rzeczy, które nie do końca trafiły do ​​wielkich lig. Wiadomo, że dotarcie do strony głównej i wynikający z niej ruch, który generuje, usuwa źle przygotowane strony internetowe, gdy zmagają się z obciążeniem.reddit_logo_how_to_use_reddit

Ciesz się Redditem na luzie

Mając to na uwadze, całkiem możliwe jest bierne korzystanie z Reddit. Jeśli nie jesteś zalogowany lub nie majstrowałeś przy ustawieniach, odwiedzenie Reddit.com zaprezentuje Ci najpopularniejsze, uprzywilejowane treści na stronie. Zwykle ogranicza się to do niektórych popularnych subredditów, które wszyscy subskrybują automatycznie. Obejmuje to np. /r/movies, /r/ShowerThoughts, /r/Jokes itp.

Tworzenie konta

Aby w pełni dostosować i cieszyć się korzystaniem z Reddit, powinieneś utworzyć konto, aby przeglądać Reddit. Pozwala to na subskrybowanie (lub anulowanie subskrypcji) dowolnego subreddita na stronie internetowej, a także głosowanie up i down, wysyłanie wiadomości do innych użytkowników itp. Założenie konta jest bardzo łatwe, wystarczy wykonać następujące kroki:

  1. Kliknij „Zarejestruj się” w prawym górnym rogu strony.

  2. Wybierz, aby zalogować się przy użyciu swoich danych logowania Google, Facebook lub poczty e-mail.

  3. Wybierz nazwę użytkownika (jest inna niż twoje dane logowania i będzie to, jak inni użytkownicy będą widzieć twoją nazwę profilu) i hasło.

I to w zasadzie to! Teraz masz konto i możesz korzystać ze wszystkich funkcji, które ma do zaoferowania reddit. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych funkcjach.

Wybór Subreddits

Reddit automatycznie zasubskrybuje Cię do niektórych subredditów, ale automatyczne subskrypcje dotyczą tylko najpopularniejszych subredditów, ale to drapie powierzchnię. W chwili pisania tego tekstu według RedditMetrics istnieją 1 209 754 subreddity. I cały czas rośnie.

Oczywiście nie wszystkie z nich będą interesujące, ale wiele. Zasadniczo, jeśli potrafisz wymyślić temat, będzie dla niego subreddit, bez względu na to, jak niejasny. Znalezienie ich jest trudne. Wyszukiwanie swoich zainteresowań to jeden ze sposobów, aby to zrobić, korzystając z przydatnego paska wyszukiwania u góry strony, ale w rzeczywistości nie jest złym pomysłem po prostu przewijanie do tyłu najpopularniejszych subreddits, naciskając przycisk subskrypcji na dowolnym, który brzmi atrakcyjnie – anulowanie subskrypcji jest równie łatwe, jeśli okaże się, że nie jest to w twoim guście.

Oto kilka przykładów subredditów, które mogą być interesujące bez względu na twoje zainteresowania: /r/nottheonion wybiera szalenie brzmiące wiadomości, które są w rzeczywistości prawdziwe. /r/dataisbeautiful jest pełen statystyk, wykresów i innych cudów. /r/explainlikeimfive przyjmuje złożone pomysły i wyjaśnia je w sposób, który pięciolatek mógłby zrozumieć (teoretycznie).

Reddit: głosowanie za i przeciw

Obok każdego artykułu znajduje się strzałka w górę i strzałka w dół. Jeśli artykuł zdobędzie wystarczającą liczbę głosów – zwykle około tysięcy – artykuł trafi na pierwszą stronę, nawet jeśli nie ma go na domyślnej liście subskrypcji. Oczywiście, utwory mają znacznie większą szansę na dotarcie na pierwszą stronę, jeśli znajdują się na domyślnej liście, ponieważ jest więcej osób, które na nie głosują.

Każdy downvote odbiera głos za, więc jest to dobry, staromodny konkurs popularności. To samo dotyczy komentarzy do artykułów. Komentarze z pozytywnym głosem będą wyświetlane natychmiast po artykule, a komentarze zignorowane zostaną zepchnięte na sam dół.

Niektóre rodzaje treści na Reddicie są specjalnie zaprojektowane do komentarzy, a nie jako link zewnętrzny. „Zapytaj mnie o cokolwiek” – AMA – to okazja dla społeczności do zadawania pytań celebrytom i wybitnym postaciom. Niektóre z nich wyznaczają wiadomości dnia, podczas gdy inne idą okropnie, ale teoretycznie możesz zapytać o wszystko, co chcesz: „wolisz walczyć z kaczką wielkości konia, czy ze 100 końmi wielkości kaczki” jest popularne na co odpowiedział nawet Barack Obama.

jak_używać_reddita

Ponieważ większość subredditów dotyczy określonych tematów, takich jak /r/elderscrolls lub /r/IASIP, te subreddity będą prawie wyłącznie wątkami omawiającymi opinie, przemyślenia i pomysły, bez linków do treści zewnętrznych.

Zawijanie

Reddit jest jedną z najpopularniejszych witryn w Internecie i jako taka ma wiele do zaoferowania. Te artykuły mają służyć jako punkt wyjścia dla tych, którzy są całkowicie nowi w Reddit. Oczywiście platforma ma do zaoferowania o wiele więcej niż to, o czym wspomniano w tej wprowadzającej notce. Czy masz jakieś wskazówki, triki lub pytania związane z rozpoczęciem korzystania z Reddit? Masz jakieś sugestie dla nowych użytkowników, którzy chcą poznać witrynę? Udostępnij w sekcji komentarzy poniżej!

Zdjęcia: Eva Blue, Eva Blue, Torley wykorzystane na licencji Creative Commons