Jak dezaktywować Twittera: Oto jak zamknąć konto na Twitterze na dobre

Masz dość Twittera i niekończącego się zalewu złych wiadomości / mizoginistycznych trolli / bigotów alt-right (niepotrzebne skreślić)? Dezaktywacja konta na Twitterze to pewny sposób na ucieczkę od bzdur wyrzucanych ze 140-znakowego strumienia świadomości, jakim jest Twitter.

Jak dezaktywować Twittera: Oto jak zamknąć konto na Twitterze na dobre

Na szczęście dezaktywacja konta na Twitterze jest w rzeczywistości cudownie prosta. Zajmie Ci to tylko kilka minut i można to zrobić zarówno na telefonie komórkowym, jak i online. Jest jednak kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć, zanim przejdziesz do przodu i dezaktywujesz swoje konto na Twitterze.

Jak dezaktywować Twittera: co musisz wiedzieć

Zanim zaczniesz spieszyć się z dezaktywacją swojego konta na Twitterze, musisz pamiętać o kilku rzeczach.

 • Masz 30 dni na reaktywację konta, zanim wszystko zostanie usunięte na stałe.

 • Jeśli chcesz tylko zmienić swoją nazwę użytkownika lub adres e-mail, nie musisz dezaktywować swojego konta na Twitterze, aby to zrobić.

 • Dezaktywacja konta niekoniecznie spowoduje usunięcie informacji z wyników wyszukiwania Google.

 • Dezaktywacja i reaktywacja konta nie rozwiązuje problemów związanych z brakującymi tweetami, nieprawidłową liczbą obserwujących, podejrzanymi wiadomościami DM lub potencjalnymi włamaniami na konto.

 • Strona profilu dezaktywowanych kont zostanie usunięta w ciągu kilku minut, ale zawartość może być widoczna przez kilka dni na twitter.com.

 • Jeśli chcesz zmienić nazwę użytkownika/adres e-mail z jednego konta na drugie, musisz je najpierw zmienić, a następnie potwierdzić tę zmianę przed usunięciem pierwotnego konta. Twitter wyjaśnia proces tutaj.

Jak dezaktywować Twittera: Dezaktywacja konta na Twitterze online

Jeśli chcesz dezaktywować swoje konto na Twitterze w przeglądarce na komputerze PC lub Mac, wykonaj następujące cztery kroki:

 1. Zaloguj się na twitter.com.

 2. Przejdź do Ustawień konta i przewiń do "Dezaktywuj swoje konto" u dołu strony.

 3. Po przeczytaniu warunków dezaktywacji Twittera kliknij "Dezaktywuj".

 4. Zostaniesz poproszony o podanie hasła i zweryfikowanie dezaktywacji konta. Zrób tak.

 5. Zakończ, wybierając przycisk „Dezaktywuj”.

Jak dezaktywować Twittera: Dezaktywacja Twittera na urządzeniu mobilnym

Jeśli chcesz dezaktywować swoje konto na Twitterze, ale nie masz dostępu do komputera, możesz to zrobić za pomocą aplikacji mobilnej. Otwórz aplikację na telefonie komórkowym i wykonaj czynności dezaktywacji wymienione powyżej.