Jak łączyć zdjęcia w Snapseed

Snapseed to prawdziwa potęga aplikacji do edycji zdjęć, a oferowane przez nią narzędzia mogą konkurować tylko z Lightroomem (aplikacją mobilną). Jednak Snapseed już dawno przegapił funkcję łączenia zdjęć lub umieszczania ich w kolażu.

Jak łączyć zdjęcia w Snapseed

Nadal nie ma opcji tworzenia kolażu, ale aplikacja pozwala na pewne łączenie obrazów. Mówiąc dokładniej, aktualizacja 2017 wprowadziła narzędzie Podwójnej ekspozycji, które pozwala połączyć dwa obrazy. Pozwala to na tworzenie artystycznych obrazów, które z pewnością przyciągną polubienia. Nie tylko to, ale jest też sposób na zrobienie kolażu. Trzymaj się, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Narzędzie do podwójnej ekspozycji Snapseed

Ostateczny wynik, jaki uzyskujesz za pomocą tego narzędzia, jest podobny do marzycielskich podwójnych ekspozycji w fotografii analogowej. Może zająć trochę praktyki, zanim uzyskasz odpowiedni wygląd. Oto krótki przewodnik, który pomoże Ci uniknąć prób i błędów.

  1. Zacznij od zaimportowania zdjęć. Uruchom aplikację, naciśnij duży przycisk plusa i wybierz obraz ze swojego Galeria/Rolka z aparatu.

  2. Uderz w Narzędzia opcję na dole okna i wybierz Podwójna ekspozycja z menu podręcznego. Ikona przedstawia dwa nakładające się koła, a także znajduje się na dole menu.

  3. Aplikacja potwierdzi wybór narzędzia, a teraz powinieneś dotknąć obraz+ ikona w lewym dolnym rogu. Wybierz obraz z Rolka aparatu/Galeria i automatycznie nakłada się na pierwsze zdjęcie.

Jeśli jesteś zadowolony z wyniku, dotknij ikony znacznika wyboru w prawym dolnym rogu i przejdź do eksportu zdjęcia. Naciśnij przycisk Udostępnij, aby wysłać obraz do aplikacji do przesyłania wiadomości, Facebooka lub Instagrama. Oczywiście istnieje również możliwość zapisania zdjęcia z podwójną ekspozycją jako jpeg.

zapisać

Notatka: Funkcja udostępniania została wypróbowana i przetestowana na iPhonie, ale powinieneś uzyskać podobne opcje na Androidzie.

Wskazówki i porady dotyczące podwójnej ekspozycji Snapseed

Jak wskazano, automatyczna podwójna ekspozycja może nie działać za każdym razem. Na szczęście dostępne są dwa filtry, dzięki którym dopasujesz zdjęcia do swoich preferencji.

Filtr światła

Stuknij ikonę pośrodku menu Podwójna ekspozycja (znajduje się na dole, obok ikony „obraz +”). Pojawi się menu z sześcioma różnymi filtrami, w których możesz wybrać dodawanie lub odejmowanie światła, tworzenie nakładki itp.

filtr światła

Notatka: Filtry podwójnej ekspozycji są dostępne przed kliknięciem ikony znacznika wyboru. Jeśli chcesz edytować zdjęcie po zakończeniu, musisz użyć innych narzędzi Snapseed.

Nieprzezroczystość

Kliknij ikonę kropli, aby wyświetlić suwak krycia. Przesunięcie suwaka w prawo powoduje zaciemnienie obrazu tła, a przesunięcie go w lewo powoduje zaciemnienie obrazu pierwszego planu. W dowolnym momencie możesz wyświetlić podgląd obrazu tła, dotykając ikony przełącznika w prawym górnym rogu.

Sztuczka kolażu Snapseed

Mimo że w Snapseed nie ma narzędzia do kolażu, możesz skorzystać z podwójnej ekspozycji i zrobić jedno. Sprawdź poniższy przewodnik krok po kroku.

  1. Otwórz obraz i wybierz Podwójna ekspozycja narzędzie. Stuknij w obraz+ ikonę i dodaj kolejne zdjęcie, zsuń palce, aby zmienić rozmiar tego zdjęcia i zmień jego położenie na ekranie.
  2. Wybierz ikonę kropli, aby uzyskać dostęp do narzędzia krycia i przesuń suwak maksymalnie w prawo. To zaciemnia obraz tła i tworzy płótno dla kombinacji przypominającej kolaż.

  3. Stuknij ikonę znacznika wyboru, aby zakończyć, a zostaniesz przeniesiony do głównego okna. Wybierz Narzędzia, a następnie Podwójna ekspozycja i zaimportuj kolejny obraz. Zmień rozmiar i położenie obrazu zgodnie z własnymi upodobaniami, a następnie dotknij ikony znacznika wyboru, aby potwierdzić.

Teoretycznie możesz powtarzać kroki tyle razy, ile chcesz, ale ostateczny wynik wygląda najlepiej z trzema lub czterema obrazami. Oczywiście nie należy bać się kreatywności dzięki narzędziom podwójnej ekspozycji do światła i krycia oraz stworzyć wyjątkową kombinację zdjęć.

Ograniczenia podwójnej ekspozycji

Jeśli Twoim celem nie jest uzyskanie podwójnej ekspozycji, łączenie zdjęć w kolaż za pomocą tego narzędzia może nie być satysfakcjonujące. Pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest to, że narzędzie nie rozpoznaje warstw. Oznacza to, że po kliknięciu ikony znacznika wyboru nie będzie można zmienić położenia.

Nie ma również możliwości przeniesienia jednego obrazu na tło lub pierwszy plan. Byłoby to pomocne, gdy dążysz do podwójnej ekspozycji, a także kombinacji podobnej do kolażu. To powiedziawszy, możesz szczypać i obracać obrazy, aby stworzyć iluzję nierównej ramki. Ponadto aplikacja pozwala na przyzwoite rozlanie się poza granice.

Jeśli chcesz, aby kombinacja obrazów naprawdę wyskoczyła, użyj opcji Wygląd w głównym oknie. Możesz także uzyskać dostęp do menu Narzędzia i wybrać Dostosuj obraz. W tym miejscu Snapseed naprawdę błyszczy. Aplikacja oferuje jeden z najbardziej przyjaznych dla użytkownika interfejsów i umożliwia wprowadzanie wszystkich niezbędnych poprawek za pomocą prostych ruchów.

Zasadź ziarno Snaps

Łączenie zdjęć w Snapseed wymaga kilku hacków. Ale to popycha cię do większej kreatywności i szukania nowych sposobów korzystania ze starych narzędzi.

Jakie kombinacje zdjęć chcesz tworzyć w Snapseed? Czy Twoje kombinacje zdjęć zyskują wiele polubień, gdy publikujesz je w mediach społecznościowych? Podziel się swoimi doświadczeniami z resztą społeczności w sekcji komentarzy poniżej.