Co oznacza Snapchat, gdy mówi „W promieniu X stóp?”

Jeśli używasz Snap Maps w Snapchacie i widzisz Bitmoji na mapie „w promieniu 200 stóp” od lokalizacji, co to oznacza? Dlaczego nie mówi po prostu „w kawiarni na rogu” lub coś dokładniejszego?

Co oznacza Snapchat, gdy mówi „W promieniu X stóp?”

Według ludzi, których przesłuchiwałem, zdarza się to dość często. Widzisz kogoś na Snap Maps i zamiast być w stanie określić jego dokładną lokalizację, widzisz „w promieniu X stóp”. Przez większość czasu Snap Maps jest dość dokładny i może pokazać prawie dokładnie, gdzie jesteś.

Co oznacza „w promieniu X stóp”?

Nie zawsze jest możliwe dokładne zlokalizowanie miejsca, w którym się znajdujesz. Ponieważ Snap Maps wykorzystuje dane GPS, Wi-Fi lub wieży komórkowej, dokładność mapy różni się w zależności od tego, co jest używane. Cywilny GPS jest dokładny do około 50 stóp, podczas gdy dane z wieży komórkowej wykorzystują triangulację, aby zobaczyć, gdzie jesteś w okręgu. Ten rozmiar tego okręgu różni się w zależności od tego, czy jesteś w mieście, czy w kraju, ale może wynosić od 50 do 150 stóp. Wi-Fi zależy od dostępności prawidłowych danych routera, ale zwykle jest dość dokładne.

Dodaj fakt, że wieża komórkowa może być nieczynna, możesz znajdować się w gęsto zaludnionym lub bardzo ruchliwym obszarze, a Snap Maps czasami będą miały trudności ze znalezieniem Cię. Dlatego czasami możesz zobaczyć czyjeś Bitmoji „w promieniu 200 stóp” od danej lokalizacji. Musi to oznaczać, że dokładne dane o lokalizacji nie są dostępne, zwykle dlatego, że dana osoba nie korzysta z GPS.

Kłopoty z wiarą w Snap Maps

Ogólnie rzecz biorąc, Snap Maps wydaje się dość dokładny, w każdym razie z dokładnością do kilkuset stóp. Ale co się stanie, jeśli lokalizacja zostanie całkowicie zła? Dane o lokalizacji komórek są dokładne tylko do określonego punktu, a następnie nie są zbyt przydatne do śledzenia lokalizacji.

Na przykład, jeśli mieszkasz w bloku mieszkalnym, najdokładniejsza lokalizacja może zostać udostępniona dziesiątkom innych użytkowników. Może być również niepoprawny z powodu błędnej konfiguracji w wieży komórkowej, opóźnień w sieci lub innych przyczyn technicznych.

Jeśli używasz Snap Maps do zlokalizowania kogoś, nie jest to 100% i nie powinieneś używać go samodzielnie bez innych dowodów. Dodaj do tego fakt, że możesz całkowicie sfałszować swoją lokalizację w Snap Maps, nie ma sensu polegać na samych Snap Mapach w celu śledzenia kogoś.

Kilku użytkowników zgłosiło, że widzieli znajomego lub członka rodziny w obszarze innym niż ich rzeczywista lokalizacja. Często dzieje się tak, ponieważ ich telefon nie aktualizował się prawidłowo podczas podróży. Innym powodem, dla którego tak się dzieje, jest to, że telefon nadal odbiera wieżę telefonii komórkowej z większej odległości (czy coś jest nie tak z wieżą, która jest bliżej nich, czy też ich telefon wykrywa silniejszy sygnał).

Snap Maps Status

W chwili pisania tego tekstu Snapchat testuje nową funkcję Snap Maps o nazwie Status. Zapewnia to większą interakcję z mapami, pokazując, co robisz w określonych momentach. Widziałem to w akcji, ale moja aplikacja nie ma jeszcze pełnej funkcji.

Używa Actionmoji, jak widzieliśmy wcześniej, ale oferuje więcej opcji, takich jak oglądanie telewizji lub granie w gry wideo. Snapchat będzie również śledzić te działania, korzystając z innej funkcji o nazwie Paszport.

Widzę, gdzie ma to potencjał, ale nie sądzę, aby zmieniło to opinie wielu osób na temat Snap Maps. Czy kiedykolwiek ktoś wpadł na ciebie po tym, jak zobaczył cię w domu, ale jesteś w trakcie sesji Apex Legends lub grasz w PUBG ze znajomymi? Kiedy jesteś w domu, niektórzy znajomi mają tendencję do zakładania, że ​​możesz spędzać czas, zamiast spędzać czas w domu robiąc rzeczy inne niż zwykle. Nowa funkcja Status może uniemożliwić znajomym odwiedziny, jeśli odpowiednio ustawisz status lokalizacji.

Funkcja Paszport Snapchata towarzyszy statusowi Snapchata. Jest to rodzaj pamiętnika pokazującego, gdzie byłeś, co robiłeś i jak długo tam byłeś. Na szczęście Paszport nie jest skonfigurowany do udostępniania, ale służy wyłącznie do celów informacyjnych. Możesz także usunąć wpisy, jeśli już ich tam nie chcesz.

Prywatność statusu Snap

Nadal będziesz mieć te same opcje prywatności, co teraz, możliwość przejścia do trybu ducha i wybrania, kto co widzi. Aby całkowicie wyłączyć Snap Mapy, wykonaj następujące czynności:

  1. Otwórz Snap Mapy w zwykły sposób.
  2. Wybierz ikonę koła zębatego, aby uzyskać dostęp do Ustawień.
  3. Wybierz tryb ducha, aby go włączyć.

Jeśli nie chcesz całkowicie wyłączać Snap Maps, możesz kontrolować, kto widzi Twoją lokalizację, za pomocą prostego ustawienia. Możemy użyć funkcji Kto może zobaczyć moją lokalizację, która pozwala kontrolować, kto widzi co w Snap Maps.

  1. Otwórz Mapy przyciągania.
  2. Otwórz Ustawienia i wybierz Kto może zobaczyć moją lokalizację.
  3. Wybierz ustawienie z opcji.

Dostępne opcje to Tylko ja (tryb ducha), Moi znajomi, który pokazuje Twoją lokalizację tylko wspólnym znajomym, Moi znajomi z wyjątkiem, który uniemożliwia niektórym znajomym zobaczenie Ciebie i Tylko ci znajomi. Wybierz Dalej w Tylko ci znajomi, a zobaczysz listę znajomych Snapchata. Zaznacz pole obok każdego znajomego, który dołączasz, a następnie w swoim kręgu Snap Maps.

Zmiana pozycji Bitmoji

Jeśli nie masz jeszcze dostępnego statusu Snap, nadal możesz zrobić kilka fajnych rzeczy ze swoim awatarem online. Chociaż aplikacja automatycznie wykryje pewne czynności (np. spanie, gdy aplikacja jest otwarta, ale nieaktywna), możesz zaktualizować swoje pozy.

Otwarcie Snap Maps i dotknięcie Bitmoji da ci pełną listę póz do wyboru. Wybierz ten, który w tej chwili jest dla Ciebie idealny. Spowoduje to wyświetlenie znajomych, którym udostępniasz swoją lokalizację, aby mogli zobaczyć, co porabiasz.

Snap Maps to przyjemna funkcja, która informuje Cię, kiedy Twoi znajomi są w pobliżu. Niestety aplikacja nie jest przeznaczona do skupiania się wyłącznie na funkcjach lokalizacji, więc występują pewne usterki. Jeśli szukasz aplikacji do śledzenia lokalizacji, istnieje kilka dostępnych dla użytkowników Androida i iOS, takich jak Life360 i Find My Friends.