Snapchat: jak sprawdzić, czy to prawdziwe konto

Oprócz bardziej oczywistych wskaźników, takich jak brak wyświetlania zdjęcia profilowego lub innych danych osobowych, istnieją teraz sposoby na stwierdzenie, czy konto jest prawdziwe, czy fałszywe.

Snapchat: jak sprawdzić, czy to prawdziwe konto

To pytanie pojawia się głównie w przypadku celebrytów. Czasami konto może wyglądać autentycznie, ale okazuje się, że to zwykła osoba udająca kogoś sławnego. Dlaczego ludzie to robią, pozostaje tajemnicą. Pewnie dla zabawy, ale i tak potrafią wywołać zamieszanie.

Inni mogą to robić z poważniejszych, czasem szkodliwych powodów, takich jak prześladowanie lub nękanie. Oto jak możesz stwierdzić, czy konto jest prawdziwe, czy nie.

Zweryfikowane konta

Teraz łatwiej jest znaleźć profil ulubionej gwiazdy, gdy Snapchat wprowadził funkcję Oficjalne historie, a także wskaźnik emoji. Jak to działa?

Jeśli spróbujesz wyszukać na przykład Arianę Grande, obok jej imienia pojawi się emoji, co potwierdza, że ​​konto jest prawdziwe. Ponadto jej zdjęcia zostaną wymienione pod tytułem Oficjalne historie.

prawdziwe konto

Jakie są oznaki fałszywego konta?

Oto niektóre znaki, które mogą wskazywać, że konto nie jest prawdziwe, nawet jeśli nie mówimy o celebrytach, ale o kimś, kogo znasz.

 1. Nie każdy chce umieścić swoje zdjęcie jako zdjęcie profilowe, ale używanie domyślnego zdjęcia lub jego brak może być nieco podejrzane.
 2. Jeśli ktoś, kogo znasz, utworzył profil Snapchat, upewnij się, że to on, zaglądając na jego listę znajomych na Facebooku lub kogo obserwuje na Instagramie. Jeśli śledzą te same osoby na Snapchacie, prawdopodobnie będą to naprawdę oni.
 3. Treści, które publikuje dana osoba, tak naprawdę nie odzwierciedlają jej zachowania i przekonań w prawdziwym życiu – po prostu nie brzmi jak oni.
 4. Zaangażowanie jest niewielkie lub żadne i nie jest związane z ich prawdziwymi zainteresowaniami.

Wszystko to niekoniecznie oznacza, że ​​konto jest fałszywe, ale może wywołać pewne sygnały ostrzegawcze. Jednak niektórzy ludzie lubią śledzić to, co robią inni w mediach społecznościowych, bez zbytniej interakcji.

Co zrobić, gdy odkryjesz fałszywe konto

Zablokowanie i zgłoszenie konta, które Twoim zdaniem jest fałszywe, to pierwszy i najlepszy krok, jaki możesz podjąć. Oto jak zgłosić konto na Snapchacie.

 1. Stuknij nazwę użytkownika i przytrzymaj przez sekundę.
 2. Stuknij w Więcej.
 3. Stuknij w Zgłoś.

  Powiedz, czy to prawdziwe konto

To proste! Zespół Snapchata rozpatrzy Twój raport i podejmie odpowiednie działania.

Co się stanie, jeśli Twoje konto jest zagrożone?

Na pewno nie czułbyś się zbyt komfortowo, gdyby ktoś utworzył profil z Twoim imieniem i zdjęciem i podawał się za Ciebie. Ale może być jeszcze gorzej, jeśli ktoś włamał się na Twoje konto i zaczął publikować zamiast Ciebie lub wysyłać wiadomości do znajomych.

Oczywiście, twoi prawdziwi przyjaciele natychmiast zorientują się, że coś jest nie tak, ale oto, co możesz zrobić, jeśli zauważysz niektóre z tych znaków:

 1. Twoi znajomi mówią Ci, że wciąż otrzymują dziwne lub spamowe wiadomości z Twojego profilu.
 2. Otrzymujesz powiadomienia, że ​​ktoś zalogował się na Twoje konto z innego miejsca.
 3. Zostałeś wylogowany, nie robiąc tego sam.
 4. Wprowadzony w aplikacji adres e-mail lub numer telefonu uległ teraz zmianie.

Jest to rzeczywiście podejrzane, więc natychmiast zmień hasło i aktywuj uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Możesz zdecydować się na otrzymywanie kodu do logowania przez SMS za każdym razem, gdy chcesz się zalogować z nowej lokalizacji lub urządzenia. W ten sposób Twoje konto doda kolejną warstwę bezpieczeństwa.

Nie nielegalne, ale też nie śmieszne

Tworzenie fałszywego profilu w mediach społecznościowych nadal nie jest uważane za nielegalne działanie, ale nie jest to naprawdę zabawne, jeśli komuś uda się nakłonić Cię do uwierzenia, że ​​konto jest prawdziwe.

Jest kilka wskaźników, które mogą je zdradzić, ale czasami jest to po prostu niemożliwe. Możesz jedynie zgłosić profil, który Twoim zdaniem jest fałszywy i przejść na inne, zweryfikowane konta.

Czy kiedykolwiek zgłosiłeś fałszywy profil na Snapchacie? Czy obserwujesz konta prawdziwych celebrytów? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej!